Plener OtoFOTO w Starej Przędzalni APA Loft 19.

/ 79 zdjęć
Zdjęcia i foto: Plener OtoFOTO w Starej Przędzalni APA Loft 19. Wystawy, projekty sochaczew
+74

Plener OtoFOTO w APA Loft 19.

W dniu 27.04. 2019  miało miejsce otwarcie nowej wystawy malarstwa "Tu i teraz!" Przemko Stachowskiego i jednocześnie inauguracja  jego nowej pracowni APA Loft 19 w Żyrardowie.  

Tutaj w niedalekiej przyszłości będą się też odbywać spotkania i warsztaty grupy OtoFOTO.  Ta międzynarodowa  już dziś grupa działa od 2009 roku i skupia  blisko 1000 członków z Polski i ze świata. Początkowo jej działalność związana była wyłącznie z Sochaczewem i tutejszym Centrum Kultury. Stopniowo jednak obszar działań rozszerzył się do innych miast a to za sprawą cyklu promujących działania fotografików OtoFOTO wystaw z cyklu "Wędrująca wystawa Grupy OtoFOTO". Do dziś odbyło się sześć edycji tego projektu promującego fotografię. Dzisiaj nowym miejscem na naszej mapie jest Żyrardów. Tutaj w niepowtarzalnych wnętrzach Starej Przędzalni miał miejsce fotograficzny plener grupy podczas otwarcia Autorskiej Pracowni Artystycznej APA Loft 19 założonej przez Artystę malarza i fotografika Przemko Stachowskiego. W plenerze wzięli udział Mariola Kozłowska (Sochaczew)- Admin grupy, Małgorzata Gołębiewska (Warszawa), Katarzyna Środowska(Warszawa); Hanna Pietrzak(Teresin), Justyna Kowalska( Sochaczew), Oliwia Bardzińska(Sochaczew), Przemko Stachowski ( Sochaczew) założyciel i  Admin grupy.

 Niezwykłe usytuowanie pracowni na terenie niegdysiejszej Starej Przędzalni nadaje temu miejscu niepowtarzalną atmosferę. Odrestaurowana z niespotykanym pietyzmem dawna fabryczna architektura emanuje nową energią, która udziela się wszystkim. 

 Plener Grupy OtoFOTO to jednocześnie  początek cyklu spotkań w przyszłości z  artystami uprawiających sztukę w różnych dziedzinach.

Załączony album przedstawia wybór zdjęć relacjonujących otwarcie wystawy malarstwa "Tu i Teraz!"  w APA Loft 19 autorstwa wymienionych wyżej fotografików.

Pst! 2019

Strona Grupy OtoFOTO na Fb

Strona APA Loft 19

Strona Przemko Stachowskiego 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy