Płynie Wisła płynie po iłowskiej gminie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Płynie Wisła płynie po iłowskiej gminie Imprezy cykliczne sochaczew

W dniu 12 lipca na terenie przystani wodnej w Suchodole odbyła się impreza rekreacyjna pod hasłem: „Płynie Wisła płynie po iłowskiej gminie”. Spotkanie społeczności lokalnej nad brzegiem rzeki zorganizowano w celu rozpoczęcia sezonu wodnego. Z kolei do imprez towarzyszących zaliczały się: spływ kajakowy, rajd rowerowy oraz wycieczka po Wyszogrodzie.

Ogromnym przeżyciem i jednocześnie wspaniałą atrakcją tego dnia był dla jego uczestników spływ kajakowy po Wiśle na odcinku od Wyszogrodu do Suchodołu. Jak wiadomo bowiem, Wisła to królowa polskich rzek, która kryje w sobie wiele tajemnic i niebezpieczeństw. Zdawało się zatem, że aktem odwagi będzie udział w spływie na 15 kilometrowym odcinku rzeki. Okazało się jednak, że pogoda, która przyniosła wcześniej kilka dni upałów sprzyjała uczestnikom spływu, gdyż stan Wisły tak się obniżył, że wielokrotnie musieli oni przenosić kajaki. Wisła była tego dnia nie tylko niska, ale i bardzo spokojna. Spływ, nie był zatem tak wielkim wyzwaniem, jakim się wydawał na początku. Były to po prostu 3 godziny relaksu na wodzie. Uczestnicy spływu dopłynęli szczęśliwie do Suchodołu na godzinę 16.00, gdzie właśnie rozpoczynał się Festyn.

Imprezę otworzył wójt gminy Iłów, który zaznaczył, że Wisła jest tym niezwykłym walorem przyrodniczym gminy, który w znacznej mierze pozostaje niewykorzystany. Zmianie tej sytuacji będą służyły spotkania plenerowe nad rzeką i atrakcje na rzece – wyjaśnił wójt. Rekreacja na terenie przystani wodnej w Suchodole ma bowiem na celu wypromowanie walorów przyrodniczych środkowego odcinka rzeki, który jest przykładem doskonale zachowanego unikatowego krajobrazu dużej, swobodnie meandrującej dzikiej rzeki w sercu Europy oraz licznych zabytków znajdujących się przy jej brzegu.

Na tych, którzy zdecydowali się tego dnia uczestniczyć w Festynie nad Wisłą czekały takie atrakcje, jak: program artystyczny w wykonaniu młodzieży z GOK w Iłowie, pierwsze zawody kajakowe o puchar Wójta gminy Iłów, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, a także stoisko spożywcze, grill oraz zabawa taneczna.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy