Płynie Wisła płynie...

Zdjęcia i foto: Płynie Wisła płynie... Rekreacja sochaczew

W trosce o atrakcje, które gmina Iłów może zaproponować przebywającym na wakacjach dzieciom, korzystającym z pogody mieszkańcom i gościom na urlopach rok rocznie w Suchodole realizowany jest cykl programów ph. Płynie Wisła Płynie po Iłowskiej Gminie

Celem realizacji kolejnej edycji projektu, jak wyjaśnia Wójt Roman Kujawa jest wykorzystanie walorów przyrodniczych Wisły, która wyznacza północną granicę gminy. Rzeka i jej okolice oferują nam bowiem niezwykłe bogactwo przyrody obejmującej rzadkie gatunki fauny i flory.

Na program Płynie Wisła Płynie… składają się: rekreacja na rzece, jak spływy kajakowe oraz Festyn na Przystani w Suchodole obejmujący: zawody w kajakach, ognisko, grill, zabawę taneczną. Festyn jest też okazją do spotkania się gronie przyjaciół i znajomych w pięknych okolicznościach przyrody.

W tym roku rozpoczęcie sezonu motorowodnego odbędzie się w dniach 8 i 9 lipca. Jednakże mamy jeszcze w pamięci poprzedni sezon, którego oficjalne podsumowanie odbyło się 7.10.2017 r. Tego dnia miały miejsce ostatnie w sezonie: zawody wędkarskie na Wiśle i spływ kajakowy: Czerwińsk – Suchodół.

Wisła jest na tyle atrakcyjna, że należy wykorzystywać jej wszelkie walory. Jednocześnie mamy tu duży niedosyt, gdyż dostęp do rzeki jest utrudniony. Brzegi są zarośnięte, a na odcinku 14 km (linia brzegowa w tutejszej gminie) jest tylko kilka miejsc, z których można zejść nad lustro wody - mówił Wójt podczas zakończenia poprzedniego sezonu.

Od Wyszogrodu do Dobrzykowa istnieje tylko jedno miejsce, gdzie można zwodować łódkę i jest to przystań w Suchodole. Z tego miejsca korzystają wędkarze, kajakarze, druhowie OSP Suchodół, którzy dysponują łodzią motorową i inni wodniacy. Od jakiegoś czasu współpracuje z nami „Ekoturyzm” nastawiony na świadczenie usług rekreacyjnych, który organizuje spływy kajakowe na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki - Płock - mówił dalej wójt gminy

Ten odcinek rzeki jest przykładem doskonale zachowanego, unikatowego krajobrazu Wisły, która przez wiele lat nie była atrakcyjna z powodu zanieczyszczenia. Obecnie jednak rzeka powraca do stanu przed kilkudziesięciu lat. Nastąpiła poprawa jakości wody, która wpływa na wzrost zainteresowania turystów możliwościami odbywania spływów kajakowych czy też uprawiania sportów motorowodnych - mówił Piotr Żółtowski reprezentujący Ekoturyzm.

Od wielu lat Wójt gminy zachęca do korzystania z tych możliwości, bo jak wiadomo Woda to jest życie… Na zakończenie poprzedniego sezonu uczestnicy spływu, strażacy, wędkarze oraz organizatorzy i współorganizatorzy wydarzeń nad rzeką otrzymali podziękowania i pamiątkowe medale ufundowane przez Wójta gminy Iłów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy