Płynie Wislła, płynie...

Zdjęcia i foto: Płynie Wislła, płynie... Imprezy cykliczne sochaczew

W dniach 2 i 3 lipca na terenie przystani wodnej w Suchodole nastąpiło rozpoczęcie sezonu motorowodnego. Dla wszystkich chętnych, którzy w tych dniach pojawili się nad Wisłą stworzyło ono możliwość eksploracji dziko meandrującej rzeki na pokładzie motorówki lub kajaka.

Impreza odbywała się przy pięknej pogodzie, a towarzyszyły jej liczne atrakcje przygotowane przez władze gminy Iłów w porozumieniu z firmą Ekoturyzm.

Mieszkańcy gminy i wakacyjni goście już po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć, tym razem w dwudniowej imprezie o wdzięcznej nazwie „Płynie, Wisła płynie, po iłowskiej gminie”. Celem spotkania na przystani było promowanie, a dla amatorów sprzętu pływającego, także odkrywanie walorów Wisły, która stanowi północną granicę gminy Iłów. Podkreślić jednak trzeba, że sąsiedztwo królowej polskich rzek, które pod wieloma względami podnosi atrakcyjność gminy pozostaje w dużym stopniu niewykorzystane. To jednak zmienia się z upływem lat. Co raz częściej nad Wisłą odbywają się biesiady, zawody wędkarskie; uprawiane są sporty wodne, odpoczynek i rekreacja. Dużą rolę odgrywa tu kontynuowanie cyklu spotkań ph. Płynie Wisła płynie…, o które zabiega wójt gminy Iłów. W tym roku  najciekawszą atrakcją przygotowaną na pierwszą sobotę lipca był spływ kajakowy na trasie Kamion – Suchodół. Wystartowało w nim kilkanaście ekip kajakowych, które w ok. 3 godziny pokonały trasę ok. 20 km. Dla osób, które wolą atrakcje stacjonarne, przygotowano biesiadę na terenie przystani wodnej w Suchodole, w czasie, której najpierw prezentowano występy młodzieży z GOKu w Iłowie, a w następnie udostępniono parkiet i muzykę do tańca. Ponadto ok. godz. 16.00 w niedzielę wszyscy zebrani mogli obejrzeć zmagania ekip kajakowych, które wystartowały w zawodach o puchar wójta gminy Iłów. W tym miejscu brawa za odwagę należą się wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyścigach na dystansie 1000 metrów. Zdecydowanie trudniej jest, bowiem wiosłować z prądem i pod prąd, niż dopingować załogi stojąc bezpiecznie na brzegu rzeki. Wszystkim, którzy ukończyli zawody, gratulujemy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy