Zaloguj się do konta

Po raz trzeci pobiegniemy dla Sylwka

Stowarzyszenie "Przez Sport w Przyszłość"
2015-11-04
Biegi

Już niebawem kolejna, sportowa impreza w naszym powiecie, skierowana do wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, a przy tym chcą uczcić wyjątkową postać. Otóż, w sobotę14 listopada odbędzie się już trzeci bieg pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Nie liczy się wynik, a uczczenie pamięci lokalnego dziennikarza i miłośnika sportu, komentatora wielu wydarzeń sportowych i nie tylko.

Wiele osób dziś zgodnie twierdzi, że to była wyjątkowa postać, której nikt wciąż nie jest w stanie zastąpić. Prawdziwy działacz sportowy – mówią organizatorzy imprezy.

Cele imprezy:
1. Uczczenie pamięci śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego.
2. Promocja aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.
3. Promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego i okolic.
4. Popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej i sposobu na zdrowe spędzanie czasu wolnego.
5. Propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności.
6. Promocja gmin Iłów i Młodzieszyn.

Termin i miejsce
Impreza odbędzie się 14.11.2015 r.
10.00 – start honorowy 400 m po bieżni na stadionie MOSiR – Sochaczew, ul Warszawska 80 (następnie przejazd autobusami pod szkołę w Żukowie)
10.30 – Szkoła Podstawowa w Żukowie
Meta – Iłów (cmentarz)

Trasa i dystans biegu:
Sztafeta polegać będzie na przebiegnięciu przez grupę uczestników pewnego odcinka trasy (długość odcinka uzależniona jest od liczby uczestników). Po przebiegnięciu wyznaczonego odcinka grupa przekazuje pałeczkę kolejnej grupie, która wysiada z autobusu, a grupa kończąca bieg zajmuje miejsce w autobusie. Zmiana sztafet następować będzie na całej trasie biegu.

Sylwester Rozdżestwieński był dyrektorem szkoły w Żukowie, dziennikarzem sportowym i lekkoatletą, komentatorem wielu wydarzeń sportowych. Współpracował z „Echem Powiatu”, tworzył audycje sportowe w radiu Fama (dziś to Radio Sochaczew). Zmarł nagle i niespodziewanie w maju 2013 roku.
– To była nietuzinkowa postać. Prawdziwy działacz sportowy, który chciał pomóc lokalnym drużynom. Wiele osób o nim pamięta. Chcemy, by ta pamięć została przekazana kolejnym pokoleniom – mówi Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”, jeden z organizatorów biegu.
– Ten bieg to uczczenie pamięci Sylwestra. Nie ma tu wygranych ani przegranych. Biegniemy, kto ile ma sił. Za nami jedzie autobus - można wsiąść jak ktoś się zmęczy. Biegniemy ok. 20 km. Do biegu włączają się trzy szkoły: z Żukowa, z Młodzieszyna i z Iłowa. Nauczyciele z uczniami czekają na trasie i co jaki czas włączają się do biegu. Ktoś wchodzi, ktoś odpoczywa – wyjaśnia Sebastian Wiśniewski, i dodaje: - Mamy 150 miejsc w autobusach, które mogą zapewnić powrót do Sochaczewa. Dodatkowo rodzice sami przywożą i odwożą dzieci. Właśnie na uczniów najbardziej liczymy – dodaje organizator.

Organizatorzy:
1. Stowarzyszenie Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”
2. Gmina Iłów
3. Gmina Młodzieszyn
4. Sekcja Lekkoatletyczna OKS „SKRA” Warszawa oddział Sochaczew
5 Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Więcej informacji o biegu, terminach zgłoszeń i formularz - na stronie www.pswp.e-sochaczew.pl

Informacje dodatkowe

  • Data: 2015-11-14

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc