Pobiegliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zdjęcia i foto: Pobiegliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Edukacja sochaczew

W niedzielę 9 stycznia 2011.r po raz 19 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ramach tego gigantycznego przedsięwzięcia w całej Polsce odbywały się liczne koncerty, konkursy, licytacje, zawody sportowe, których celem jest kwestowanie na rzecz fundacji WOŚP pomagającej chorym dzieciom.
W Warszawie po raz V odbył się bieg 'Policz się z cukrzycą'. Z pięcio kilometrową trasą zmagało się 3047 joggerów. (3047 - to liczba pomp insulinowych zakupionych przez fundację w ciągu 5 lat). Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, internetowy limit zgłoszeń został wyczerpany w ciągu 3 tygodni. Trasa wiodła przez centrum stolicy m.in Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i Alejami Jerozolimskimi. Start i meta usytuowane zostały przed Pałacem Kultury i Nauki.
Bieg 'Policz się z cukrzycą' to zawody, w których nie ma pomiaru czasu, nie liczy się kolejność na mecie, a impreza biegowa ma charakter happeningu.
W 'pomarańczowej biegnącej fali zdrowia' nie zabrakło uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie. W biegu udział wzięli Klaudia Lelonek (6b), Maciej Kwiatkowski (2c), Adam Ząbczyński (2c), Tomasz Jaczyński (1c) i Robert Łukaszyk (1c).
Ten bieg i otaczająca go atmosfera były na pewno wspaniałą lekcją wychowawczą.


Emanuel Zimny

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy