Pobili 32–latka i zażądali od niego kilkunastu tysięcy złotych

Zdjęcia i foto: Pobili 32–latka i zażądali od niego kilkunastu tysięcy złotych Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Pobili mieszkańca gminy Sochaczew i chcieli wymusić od niego kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali już trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwo. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie czwartego podejrzanego jest kwestią czasu.


Policjanci z Sochaczewa pracowali nad sprawą usiłowania wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło 10 maja w gminie Sochaczew. Z ustaleń wynikało, że kilku sprawców przyjechało do 32–latka, pobili go i zażądali wydania kilkunastu tysięcy złotych.


Kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców.  Kilka dni później zatrzymali pierwszego z podejrzanych. Podczas wykonywanych czynności wobec 30 - letniego mieszkańca gminy Młodzieszyn, policjanci znaleźli ponad 8 gramów amfetaminy. Mężczyzna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy.


Dzień później zatrzymano kolejnych dwóch podejrzanych. 35 – letni mieszkaniec gminy Teresin i 30 – letni sochaczewianin również trafili do policyjnego aresztu.


W piątek wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo, pierwszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie środków odurzających.


Dzięki efektywnej współpracy sochaczewskich policjantów i prokuratorów, po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


Zatrzymanie czwartego z podejrzanych jest kwestią czasu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy