Pociągiem Retro na bal karnawałowy

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pociągiem Retro na bal karnawałowy Imprezy cykliczne sochaczew

Karnawał trwa, a więc czas na bal! W najbliższą sobotę, 9 lutego, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie serdecznie zaprasza na niepowtarzalny i wyjątkowy "Karnawał na wąskim torze".

To już kolejne wydarzenie, które aranżujemy w ramach "Ferii z wąskotorówką 2019". Przygotowaliśmy ponownie szereg atrakcji dla młodszych i nieco starszych miłośników kolejnictwa. Sobotnie przedpołudnie rozpoczniemy drugim zimowym przejazdem pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Mimo iż na dworze jest trochę zimno, to pasażerowie pociągu nie muszą się obawiać. Nasze zabytkowe wagony są specjalnie ogrzewane, a przejazd w zimowej aurze na długo pozostanie w pamięci. Po powrocie pociągu na podróżnych będą czekały również inne ciekawe propozycje, które umilą czas zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom. Najmłodszym gwarantujemy dobrą zabawę na balu pn. "Roztańczona ciuchcia", który zorganizujemy w muzeum wspólnie z Przedszkolem "Leśne skrzaty". Dzięki animatorkom dzieci będą bawić się w rytm kolejowych przebojów. Nie zabraknie też dla nich gier i zabaw, takich jak worek przebieranek, wędkowanie, znaczek do znaczka, taniec z balonami czy chusta animacyjna (szczegóły poniżej w PROGRAMIE).

Równolegle uczestnicy balu będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których skleją kartonowy model naszej lokomotywy spalinowej Lxd2, popularnie zwanej "Rumunem", która chwilę wcześniej poprowadzi zimowy skład Retro, lub wykonają kolejowy layout czy noworoczną kartę metodą scrapbookingu. Ci, którzy zgłodnieją, będą mieli okazję usmażyć sobie na ognisku przyniesioną przez siebie kiełbaskę, a potem skosztować ją w wagonie barowym, udostępnionym tego dnia specjalnie dla naszych gości.

Bilety na kurs pociągiem Retro można zamawiać, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu 46-862-59-75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej). Zarezerwowane wcześniej bilety na pociąg należy odebrać w kasie muzeum w dniu imprezy do godziny 10:30. W przypadku ich nieodebrania rezerwacja przepada. Bilety można również nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie od wtorku do piątku w godzinach 9:00–16:30 lub w dniu imprezy. Liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona.

Udział w balu dzieci i opiekunów możliwy jest na podstawie ulgowego biletu wstępu do Muzeum w cenie 6 złotych. Dzieci do 7 roku życia uczestniczą w balu bezpłatnie, zaś pasażerowie pociągu Retro mogą wziąć w nim udział na podstawie wcześniej zakupionych biletów na przejazd.

Ceny biletów na pociąg Retro:
● dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny;
● dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł.

"KARNAWAŁ NA WĄSKIM TORZE 2019" – PROGRAM:

11:00–12:00 (muzealny skansen) – przejazd pociągu Retro na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy.

12:0014:00 (sala Centrum Edukacyjno-Turystycznego) – bal dla dzieci pn. "Roztańczona ciuchcia" (stroje karnawałowe mile widziane). W programie atrakcje zaaranżowane przez animatorki z Przedszkola "Leśne Skrzaty", w tym:

● uroczyste otwarcie sali balowej przez dzieci,
● powitanie wszystkich uczestników balu i zaproszenie do wspólnej zabawy,
● liczne zabawy, m.in. worek przebieranek, wędkowanie, znaczek do znaczka, taniec z balonami czy zabawy z chustą animacyjną,
● wspólne tańce do znanych i lubianych przez dzieci utworów,
● swobodne tańce dzieci,
● wybór króla i królowej balu i ich wspólny taniec,
● podziękowanie za wspólną zabawę i pożegnanie dzieci.

Dodatkowo w programie balu:
● malowanie buziek,
● rozbijanie cukierkowej piniaty,
● balonowe cuda,
● bańki mydlane.

12:0014:00 (sala Centrum Edukacyjno-Turystycznego) – kolejowe warsztaty plastyczne, podczas których dzieci skleją kartonowy model muzealnej lokomotywy spalinowej Lxd2 lub wykonają wąskotorowy layout czy noworoczną kartę metodą scrapbookingu.

12:0015:00 (muzealny skansen) – ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie).

Serdecznie zapraszamy!

Monika Szymańska
Tomasz Karolak

asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda-Stelmach

Program "Ferii z wąskotorówką 2019"

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (8 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy