Podaruj prezent dla chorych dzieci

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podaruj prezent dla chorych dzieci Słowo pisane sochaczew
+1

Książka to najlepszy prezent, który można podarować dziecku, bowiem czytanie można porównać z zastrzykiem z superwitaminą na bolącą duszę, wszelkie smuteczki, przezwyciężanie słabości, wzmocnienie własnej wartości, w ogóle lekarstwo dla jego zdrowia psychicznego i moralnego.

W przeddzień Dnia Dziecka do Biblioteczki Małego Pacjenta w sochaczewskim szpitalu trafiła kolejna partia książek. Następne sochaczewskie placówki oświatowe włączyły się w akcję Zaczytani, tym samym propagując ideę czytelnictwa wśród małych i dużych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Powiatowego Szpitala w Sochaczewie.

Koordynatorem akcji Zaczytani na cały powiat sochaczewski jest Pedagogiczna Biblioteka w Sochaczewie. Zaczytani - to ogólnopolska kampania społeczna, dzięki której są tworzone biblioteki w szpitalach. Każdy może podarować przeczytaną już książkę na rzecz starszych i młodszych dzieci dotkniętych chorobą.

Dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu mieszkańców Sochaczewa i okolic, w minionym roku udało się zebrać prawie 1300 książek. To było zaczątkiem Biblioteki Małego Pacjenta, którą z władzami szpitala i przedstawicielami lokalnych samorządów, otwarto przed Wigilią 2015 roku. Jednak książek w Biblioteczce ubywa, ponieważ dziecko jeśli przywiąże się do lektury, a nie zdąży jej przeczytać, może ją zabrać do domu. Stąd konieczność uzupełniania półek o kolejne tytuły. Dlatego apelujemy do Państwa o dalsze wspieranie akcji. Wkrótce zacznie się okres urlopowy i wakacje. Często jest to czas na większe porządki w domu. Przejrzyjmy domowe biblioteczki. Może są w nich książki, z których wyrosły nasze pociechy.

Książki można przynosić do Pedagogicznej Biblioteki przy ul. Żeromskiego 39a, tel. 46 862-27-16 (obok przychodni Mój lekarz) lub na Odział Pediatryczny Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę, okazane zaufanie oraz wiarę w drugiego człowieka.Elżbieta Szczypińska

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy