Podejrzane pożary przy ul. Korczaka

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podejrzane pożary przy ul. Korczaka  Pożary, straż pożarna sochaczew
+7


W czwartek 7 marca jednostka OSP Plecewice o godzinie 21:02 otrzymała zgłoszenie o pożarze trawy przy ul. Korczaka w Sochaczewie.


Po przyjeździe głównym zadaniem strażaków było opanowanie pożaru, które polegało na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, a także na użyciu tłumic. Po upewnieniu się, że wszystko zostało dokładnie ugaszone powrócono do remizy.

Na miejscu okazało się jednak, że to jeszcze nie koniec zgłoszeń z tej samej lokalizacji. Strażacy odebrali kolejny telefon i ponownie wyruszyli na teren przy ul. Korczaka.

Po dojeździe rzeczywiście ich oczom ukazał się następny pożar zlokalizowany dosłownie 10 metrów dalej od tego pierwotnego. Ugasili więc płomienie przy pomocy jednego prądu wody w natarciu, po czym po dokładnym przelaniu trawy wodą powrócili do jednostki.

Ponieważ historia tego dnia lubiła się jak widać powtarzać strażacy zostali po raz trzeci wezwani w to miejsce. Tym razem zastali dwa odległe od siebie ogniska pożaru, w tym jeden za torami kolejki wąskotorowej co ich zaniepokoiło. Dowódca zastępu natychmiast poprosił dyspozytora PSP by wezwano na miejsce także policję. Po dokładnym ugaszeniu trawy strażacy wrócili do koszar. 

Spaleniu uległo ostatecznie 1,5 hektara trawy. Działania zostały zakończone o godzinie 00:45. W akcji uczestniczyło 5 druhów z jednostki OSP Plecewice.


(źródło OSP Plecewice)


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy