Podejrzany pożar samochodów na Sienkiewicza

/ 6 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podejrzany pożar samochodów na Sienkiewicza Pożary, straż pożarna sochaczew


Wczoraj, 9 marca, około godziny 21.00 płonęły dwa, oddalone od siebie o około 200 metrów, samochody osobowe w pobliżu dworca PKP w Sochaczewie, przy samej ulicy Sienkiewicza. Akcję gaśniczą prowadziło 7 strażaków. Policja bada przyczyny pożaru, jednak jest raczej niemożliwe, by auta tak oddalone od siebie mogły się zająć jeden od drugiego.

 

- W dniu 9 marca, o godzinie 21:29, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ulicy Sienkewicza. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Dopiero po dojeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że płoną nie jeden, a dwa samochody. W Skodzie Fabia, zaparkowanej na samym poboczu drogi paliło się prawe tylne nadkole. W zaparkowanej kilkadziesiąt metrów dalej Toyocie Corolla płonęła komora silnika.

- Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do działań gaśniczych, a dowodzący działaniami poprosił o zadysponowanie dodatkowo ciężkiego zastępu gaśniczego. Pożary zostały szybko opanowane dwoma prądami wody w natarciu. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano funkcjonariuszom policji. Akcję gaśniczą prowadzoną przez 7 strażaków zakończono o godzinie 22:05 – informuje st. kpt. T. Fiołek z KPPSP Sochaczew.


Komentarz KPP w tej sprawie:

Wczoraj, około 21.30 policjanci otrzymali informację o palących się dwóch autach na ulicy Sienkiewicza. Funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie. Na miejscu ustalono, że dwa pojazdy  - Toyota Corolla Verso i Skoda Fabia uległy nadpaleniu. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze przyczyn i okoliczności w których doszło do zapalenia pojazdów. Auta zostały zabezpieczone i zostaną poddane  oględzinom z udziałem biegłego. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego postępowania przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. 

Zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

WiejskiFotografWiejskiFotograf
+1
Faktycznie, ludzie swoimi autami stają tam jak chcą i jak tylko troszkę popada człowiek, który zaparkował na legalnym parkingu mieszczącym się 50m dalej, musi skakać między kałużami, zaparkowanymi samochodami i tymi jadącymi. Poza tym tam chyba zakaz parkowania i postoju stoi...


...ale żeby od razu podpalać? (2016-03-10 10:50)
robbo2krobbo2k
+1
Parkowanie na Sienkiewicza po stronie chodnika to jest ogólnie jakiś absurd. Dzisiaj zmierzyłem z chodnika zostało 67cm. Tymczasem Art 47 mówi: 2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m.

Rozwiązaniem jest zamiast wywalanie 2mln na parking jest AKCEPTOWANIE w komunikacji miejskiej ważnych biletów Kolei Mazowieckich. Koszt tego rozwiązania nie będzie większy niż 100-200 tysiecy rocznie. Zapełni autobusy które i tak kursują i wywali dzisiatki samochodów ze stacji. Czas wreszcie zrobić coś z parkowaniem w miescie.(2016-03-10 12:28)
robbo2krobbo2k
0
Ciekawostka jest iż o godz .... 7:30 sa miejsca na P&R tymczasem Sienkieiwcza od Botanicznej do Towarowej zastawiona. Inna rzecz ze o 8:00 P&R jest pełny. Ale rozwiazanie zaproponowałem wyżej. Fatalna komunikacja miejska powoduje iż ludzie jezdza samochodami to samo dotyczy patologii parkowania poza strefa płatna. Czas wreszcie by ktoś ruszył zadkiem i zrobił porządek z funkcjonowaniem zabytkowej komunikacji miejskiej bo to rozwiaze sporo problemów. (2016-03-10 12:32)
Obywatel85Obywatel85
0
Ale spójrz na to z drugiej strony........sama policja bardzo rzadko albo i wcale nie odwiedza tamtych rejonów,kilka mandatów i zaraz się nauczy jeden z drugim.
To samo tyczy się geniuszy którzy parkują w najdziwniejszych miejscach aby nie zapłacić za parkometr,gdzie jest wtedy policja ???? to już wiedzą najlepiej oni sami. (2016-03-10 13:05)
robbo2krobbo2k
0
Dzisiaj byli przed 8:00 na placu przed peronem należącym do PKP (tam gdzie zakaz ruchu) ale mandatów chyba nie dawali. We wszystkim trzeba zachować umiar i akurat wole żeby samochody tam stały o ile nie przeszkadzają w czasie rozładunku wagonó na placu, niz zastawiały chodniki na Sienkiewicza. Pozdrowienia na buców parkujących ronolegle przy "czerwonym" sklepie zastawiajac chodnik (2016-03-10 13:20)
Obywatel85Obywatel85
0
Szkoda że nie wycyganili tego fragmentu bezpośrednio za skupem złomu aż prawie po wieże ciśnień,byłby naprawdę duży parking i ludzie spokojnie by się pomieścili. (2016-03-10 13:59)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy