Podpalacz zatrzymany

Zdjęcia i foto: Podpalacz zatrzymany  Pożary, straż pożarna sochaczew

Policjanci z Sochaczewa ustalili i zatrzymali 21 – letniego sprawcę podpaleń do których dochodziło na terenie gminy Brochów. Okazało się, że za podkładanie ognia odpowiada druh jednej z miejscowych OSP. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


W ubiegłym roku na terenie gminy Brochów dochodziło do pożarów poszycia leśnego. Gdy ogień pojawiał się coraz częściej, sprawą zainteresowali się sochaczewscy policjanci. Po jakimś czasie pożary przestały niszczyć Puszczę Kampinoską.


W ostatnim czasie ogień znów się pojawił, a straż pożarna wyjeżdżała do jego gaszenia coraz częściej. Wtedy do akcji wkroczyli sochaczewscy mundurowi. Ustalili, że sprawcą jest 21-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, dodatkowo druh jednej z OSP z terenu gminy Brochów.


Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. Przyznał się policjantom do czterech podpaleń i jednego usiłowania podłożenia ognia. Mundurowi ustalają czy mężczyzna jest odpowiedzialny za inne podpalenia oraz czy miał wspólników. 21-latek w najbliższym czasie usłyszy w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zarzuty sprowadzenie zagrożenia dla życia i mienia w wielkich rozmiarach. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik


(źródło KPP w Sochaczewie)


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy