Podpalacz z gminy Iłów zatrzymany: zarzut zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Podpalacz z gminy Iłów zatrzymany: zarzut zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 23 – letniego mieszkańca gminy Iłów podejrzewanego o spowodowanie trzech pożarów w miejscowości Brzozów A. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

 

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Iłowie ustalił 23- letniego podpalacza, który w ciągu ośmiu dni trzykrotnie podłożył ogień w miejscowości Brzozów A. Mężczyzna został zatrzymany 15 grudnia w miejscu zamieszkania.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że do pierwszego pożaru doszło 7 grudnia w miejscowości Brzozów A. Spłonęły wtedy dwie sterty słomy o wartości kilku tysięcy złotych.

Trzy dni później, policja i straż pożarna została poinformowana o kolejnym pożarze w tej samej miejscowości. Funkcjonariusze ustalili, że 23 – latek podpalił słomę. Ogień zajął również oborę w której  były zwierzęta. Osiem sztuk bydła spłonęło żywcem, a dziewiąta padła w wyniku odniesionych obrażeń.

14 grudnia mieszkaniec gminy Iłów podłożył ogień po raz trzeci. W ostatnim przypadku spłonęła słoma.

W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że podpalacz podkładał ogień, a następnie dzwonił do straży pożarnej i informował o wybuchu pożaru.

Policjanci ustalili również, że jest odpowiedzialny za siedmiokrotne podpalenie poszycia leśnego w rejonie Lubatki, Miękinek i miejscowości Leśniaki. Do pożarów doszło w sierpniu 2015 roku.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty zniszczenia mienia w tym jeden jest w związku z zabiciem zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna spędzi najbliższe dwa miesiące za kratkami.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

karolinastruskarolinastrus
+2
Szczerze trzymam za niego kciuki - oczywiście, żeby został w więzieniu na długie lata! Za wszystko co wyżej opisane. Niech ludzie odpoczną od strachu przed tym, co mógł jeszcze zrobić. Szkoda, że policja nie dopatrzyła się, że do tej pory nie były mu obce również kradzieże, bójki, notoryczna brawurowa jazda samochodem pod wpływem% oczywiście bez prawa jazdy. Nikt nie donosił na niego, bo wiadomo było, że policja nic mu nie zrobi a on tylko będzie się mścił. Niestety to chory psychicznie człowiek (przepraszam za wyrażenie - "człowiek" - w tym przypadku to tylko skrót myślowy, nie opis podpalacza). (2016-12-19 14:16)
zbigniew15zbigniew15
+2
Szkoda, że teraz nie praktykuje się spalenia na stosie. (2016-12-19 15:40)
robroyrobroy
+2
tutaj @karolinastrus ma całkowitą rację-w przypadku zgłoszenia do Policji postępowania idioty,ta by go przesłuchała,z braku dowodów przestępstw-bójki,kradzieże i inne takie wyszedłby z przesłuchań z wiedzą o obywatelski donosie,wiedziałby kto przekazał Policji jego przypadki,niestety (2016-12-19 16:56)
TIDŻEJTIDŻEJ
0
Porażająca głupota ! (2016-12-19 17:48)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy