Zaloguj się do konta

Podpisano umowę na projekt tunelu w Teresinie

Redakcja
2019-05-10
Inwestycje
W dniu dzisiejszym, 10 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Powiat Sochaczewski podpisały umowę na zaprojektowanie bezkolizyjnego skrzyżowania- wiaduktu kolejowego w Teresinie.

Dotychczasowy przejazd w ciągu drogi powiatowej Paprotnia- Teresin- Szymanów- Aleksandrów zastąpi nowy bezkolizyjny obiekt. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu ,,Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami- etap III" i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, a także zapewnienie lepszego ruchu lokalnego i tranzytowego.

,,To jest bardzo ważny dzień dla Gminy Teresin i całego Powiatu Sochaczewskiego . Od wielu lat przejazd kolejowy dzieli Gminę Teresin i utrudnia życie mieszkańcom. Nie tylko mieszkańcom Teresina, ale również gościom oraz pielgrzymom, którzy bardzo licznie odwiedzają sanktuarium w Niepokalanowie. (...)

Działania jakie podejmujemy mają na celu dobrą zmianę w Polsce. Chodzi o to, żeby Polacy mogli zobaczyć tę dobrą zmianę u siebie za oknem i tą dobrą zmianą jest poprawa warunków życia mieszkańców Teresina, mieszkańców ziemi sochaczewskiej."- mówił Poseł na Sejm Maciej Małecki 

W ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy zostanie opracowany projekt. Pod wiaduktem kierowcy będą poruszać się dwupasmową drogą, a piesi i rowerzyści skorzystają z chodnika i drogi rowerowej. Wartość prac budowlanych wyniesie około 24 mln zł, a budowa zacznie być realizowana w latach 2021-2022.  

Łącznie w Polsce w ramach projektu ,,Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami- etap III" planowana jest budowa 43 obiektów, w tym 20 wiaduktów drogowych, 15 wiaduktów kolejowych, a także 2 kładki i 6 przejść pod torami. 


M.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc