Podpisano umowę na pięć nowych autobusów

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Podpisano umowę na pięć nowych autobusów Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

3 lipca w siedzibie ZKM burmistrz Piotr Osiecki oraz Krzysztof Musiał dyrektor sprzedaży Solaris Bus&Coach S.A podpisali umowę na zakup pięciu nowych autobusów dla ZKM. Całkowita wartość tego kontraktu to  10,1 mln zł. Za trzy autobusy elektryczne ratusz zapłaci 7,74 mln. Pozostałe dwa spalinowe to koszt 2,38 mln. zł.

Podpisanie umowy na pięć nowych autobusów to  jeden z najważniejszych elementów projektu ,,Sochaczewski Eko- bus". Dwa z nich, napędzane silnikami diesla, pojawią się jeszcze w tym roku, natomiast trzy elektryczne wyruszą na sochaczewskie drogi dopiero wiosną 2020 roku.

Pojazdy będą niskopodłogowe, pomieszczą minimum 80 osób, w tym dla 22 pasażerów znajdą się miejsca siedzące.

,,Autobusy spalinowe wyposażone zostaną w silniki spełniające normę EURO-6, najnowsze systemy bezpieczeństwa jazdy, funkcję „przyklęku” pozwalającą na obniżenie wejścia i podniesienie pojazdu po zamknięciu wszystkich drzwi "– mówił dyr. Krzysztof Musiał.


Ponadto w autobusach znajdować się będzie:

- system rejestrujący liczbę wchodzących i wychodzących pasażerów, który pozwoli na dokładne określenie godzin szczytu, obciążenie poszczególnych linii, czy też rozkład liczby pasażerów w poszczególnych dniach tygodniach;

- rampa najazdowa dla wózków dziecięcych oraz inwalidzkich

- przyciski „na żądanie” oznaczone w alfabecie Braille’a;

- elektroniczne kasowniki;

- wejścia USB do ładowania telefonów;

- tablica informacyjna wyświetlająca;

- automatyczna klimatyzacja i ogrzewanie.


,,Sochaczewski transport publiczny przeskoczy kilka epok. Stare Jelcze, jakie jeszcze do niedawna kursowały na trasach, miały ekologiczną normę zero. Nowe autobusy spełniają normę sześć" – mówił burmistrz Piotr Osiecki.


(źródło UM Sochaczew)

M.
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

pierwsza_krewpierwsza_krew
+3
Panie Burmistrzu nie ma normy zero. Żeby nie kłamać i nie manipulować proszę o sprostowanie: wymienione autobusy nie spełniają żadnych norm ekologicznych.Chciałbym się jeszcze upewnić - twierdzi Pan, że nie zobaczymy już Jelczy kursujących na trasach obsługiwanych przez ZKM Sochaczew? Co się z nimi stało? Zostały zezłomowane? Sprzedane do muzeów? Czy to zwykły lapsus językowy :) i dalej na składzie posiadacie owe pojazdy?Na koniec nie przeskoczymy kilku epok - na wiosnę 2020 co najwyżej wyszlibyśmy ze średniowiecza komunikacyjnego ale to też nie jest prawdą, gdyż żeby wyjść z tego mrocznego okresu komunikacji w Sochaczewie to trzeba zrobić więcej niż tylko zakupić 5 nowych autobusów - one nie zmienią jakości obsługi w sposób znaczący. (2019-07-04 11:51)
linulinu
+3
Niestety nie zmienia niczego, poza tym, że będą jeździły wg. takiego samego rozkładu, jak dotychczas. Pan Dyrektor póki co zostaje ten sam, a to jednozacznie pozostawia nas w epoce kamienia łupanego i prywatnego folwarku.

Nadal bilety miesięczne będą w postaci stemplowanych znaczków z lat 70-tych, można bedzie je kupić u pani Krysi w okienku, wyłącznie za gotówkę. Nie będzie mozna kupić biletu od daty do daty tylko jak dotychczas od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca.

Po co komu karty chipy i inne gówna, papier i gotówka, to jest to! Przecież Sochaczew to nadal XIX wiek.
(2019-07-04 12:58)
pawlipawli
+1
super...to teraz tylko obowiązkowo wymontować klimatyzację i mogą jeździć :) (2019-07-05 11:17)
kacperskyykacperskyy
0
i wuj..... klima w nowych starych autobusach sie zesrała :)

pan sieczkowski zapewne jezdzi prywatnym autem z klimą czy ma pan slużbówke rowniez fajnie klimatyzowaną? (2019-08-29 13:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy