Podrobione zaświadczenia lekarskie – zatrzymanie oszustki

Zdjęcia i foto: Podrobione zaświadczenia lekarskie – zatrzymanie oszustki Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Podrobione zaświadczenia lekarskie – zatrzymanie oszustki 


25 -letnia kobieta podszywając się pod lekarza wystawiał fałszywe dokumenty medyczne. Kobieta sprzedawała przez internet zaświadczenia lekarskie do pracy oraz książeczki sanitarno – epidemiologiczne a także fałszywe badania do książeczek sanepidu.

Klientami zatrzymanej kobiety było nawet kilkaset osób z całej Polski. Nie będąc badanym przez lekarza dana osoba, po wpłacie określonej kwoty na konto otrzymywała dokumenty uprawniające do pracy w gastronomii lub zostać przyjętym na stanowisko prac wysokościowych. Niekorzystna sytuacja dla oszustki zaczęła się dwa lata temu, gdzie do jednego z sochaczewskich lekarzy medycyny pracy zgłosił się pacjent z fałszywą książeczką.  Lekarz zgłosił sprawę na policję w Sochaczewie, która to potwierdziła fałszywość dokumentów. Osoba posługująca się zakupioną nielegalnie książeczką do celów sanitarno – epidemiologicznych oraz podrobionymi badaniami do niej, została zatrzymana oraz usłyszała zarzuty. 

Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili, iż za kilkadziesiąt złotych można zakupić od osoby w internecie dokumenty takie jak brak przeciwwskazań do podjęcia pracy na określonym stanowisku, książeczki sanepidu oraz podrobione badania ze stacji sanitarno – epidemiologicznych. Ogłoszenia te ukazywały si,ę na jednym z ogólnopolskich portali. Fałszerz zmieniał adresy IP oraz numery telefonów. Do wyjaśniania sprawy dołączyli policjanci z Wydziału dw. Z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji zs. W Radomiu. Pod koniec 2017 roku doszło do wyjaśnienia całej sprawy. W październiku zatrzymano w Grodzisku Mazowieckim funkcjonariusze z Sochaczewa oraz Radomia zatrzymali 25 – letnią kobietę odpowiedzialną za podrabianie dokumentów. Nie spodziewała się ona akcji policji. Znaleziono w jej domu fałszywą pieczątkę lekarza, zaświadczenia medyczne, książeczki zdrowia, listy przewozowe  a także komputer. Wszystkie dowody zabezpieczono. 25 – latkę zatrzymano oraz doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Kobieta przyznała się do podszywania się pod lekarza oraz wystawiania fałszywych dokumentów.  Kobieta posługiwała się głównie się danymi zmarłych lekarzy medycyny pracy. Prokuratura zastosowała wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Funkcjonariusze zajęli tymczasowo na poczet przyszłych kar mienie na majątku podejrzanej.  Policjanci skierowali do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie akt oskarżenia przeciwko 25 – letniej kobiecie. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Przy wykonywaniu czynności tej sprawy zawarto około 100 czynów. Dodatkowo tyle samo jest w trakcie sprawdzania. Trwa ustalanie liczby osób korzystających z usług fałszywej lekarki. Osoby, które zakupiły podrobione zaświadczenia przez internet również poniosą odpowiedzialność. 


Źródło KPP Sochaczew. Podkom. Jarosław Godos oraz sierż. sztab. Agnieszka Dzik. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy