Podrobione zaświadczenia lekarskie

Zdjęcia i foto: Podrobione zaświadczenia lekarskie Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Do pięciu lat więzienia grozi dwudziestu osobom z całego kraju, którzy posługiwali się podrobionymi zaświadczeniami lekarskimi oraz książeczkami zdrowia. 


Cała sytuacja z podrobionymi zaświadczeniami lekarskimi dotyczącymi braku przeciwwskazań do pracy wyszła na jaw już trzy lata temu. Do jednego z sochaczewskich lekarzy medycyny pracy zgłosił się pacjent z książeczką zdrowia, która wzbudziła podejrzenie lekarza. Zgłosił do sochaczewskiej komendy, iż dokument może być podrobiony. Funkcjonariusze ustalili, iż fałszywe książeczki zdrowia oraz zaświadczenia do pracy sprzedaje przez internet mieszkanka powiatu grodziskiego. Śledztwo wykazało, iż kobieta posługuje się danymi lekarzy medycyny pracy w tym jednego już nieżyjącego. Sochaczewscy policjanci współpracowali w tej sprawie z funkcjonariuszami z komendy w Radomiu.


Zatrzymana kobieta usłyszała prawie sto zarzutów. Zadaniem policjantów było również ustalenie osób, którzy nabyli fałszywe zaświadczenia oraz książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych. Udało się ustalić dwadzieścia osób, które posługiwały się nieprawdziwymi dokumentami. Osoby te pochodzą z całej Polski i są pracownikami różnych zakładów pracy między innymi sklepów spożywczych czy produkcji. Wszystkie osoby, które zakupiły fałszywe dokumenty już usłyszały zarzuty i grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. 


Źródło KPP Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy