Podsumowanie 2008 roku sochaczewskich strażaków

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podsumowanie 2008 roku sochaczewskich strażaków Pożary, straż pożarna sochaczew

W dniu 20 lutego 2009 r. w Urzędzie Gminy w Młodzieszynie odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.
Głównym celem spotkania było przeanalizowanie działalności interwencyjnej jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu sochaczewskiego, omówienie wykonanych zadań zaplanowanych na 2008 rok oraz przedstawienie planu działania na nowy 2009 rok.
Na wstępie narady Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie bryg. Paweł Kubiak przedstawił strukturę wyjazdowości do zdarzeń jednostek straży pożarnych, w których w 2008 roku było, 1330 z czego 780 stanowiły wyjazdy do usuwania skutków miejscowych zagrożeń, 500 wyjazdów do gaszenia pożarów i 50 wyjazdów do alarmów fałszywych. W prezentacji Komendant podkreślił, że w stosunku do roku 2007 strażacy interweniowali o ponad 30% razy więcej. Na tak duży wzrost miały wpływ wyjazdy do usuwania gniazd szerszeni i os, których z każdym rokiem przybywa oraz wzrost liczby pożarów zwłaszcza tych na nieużytkach rolnych, przydrożnych rowach, których główną przyczyna są podpalenia. W dalszej części narady Komendant omówił strukturę zatrudnienia oraz zadania wykonywane przez poszczególne stanowiska pracy w komendzie. Na zakończenie zostały przedstawione główne zakupy sprzętu ratowniczego dla sochaczewskich strażaków z najważniejszym oczekiwanym wiele lat, czyli samochodem specjalnym podnośnikiem z funkcją drabiny SHD – 25.
Z tej właśnie okazji Komendant Powiatowy na ręce wszystkich władz samorządowych przekazał pamiątkowe ryngrafy, które stanowiły podziękowania dla władz przekazujących środki finansowe na zakup samochodu i innego sprzetu.
W naradzie uczestniczyli: Starosta Sochaczewski – Tadeusz Koryś, Przewodniczący Rady Powiatu – Andrzej Grabarek, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Danuta Radzanowska, Wójtowie Gmin powiatu sochaczewskiego, Komendanci Gminni OSP powiatu sochaczewskiego, członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz pracownicy sochaczewskiej komendy powiatowej PSP.
Opracował:
mł. bryg. Mirosław Gorzki

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy