14 medali Sochaczewskiego WOPRU!

Zdjęcia i foto: 14 medali Sochaczewskiego WOPRU! Ratownictwo wodne sochaczew

Za nami pierwsza tegoroczna edycja GrandPrix Polski w ratownictwie Wodnym, której gospodarzem był Sochaczewskie WOPR wspólnie z MOSiR i Miastem Sochaczew. Zawody otworzyła Pani Naczelnik Wydziału Sportu Miasta Sochaczew Agata Kalińska oraz Kierownik Pływalni Orka Mariusz Cierpikowski. W dekoracjach najlepszych zawodników uczestniczył właściciel firmy Grupa Aljeka Pan Jerzy Kaczor. Na starcie stanęło 150 zawodników z 16 klubów z: Szczecina, Woj. Dolnośląskiego, Gdańska, Kędzierzyn Koźla, Opola, Katowic, Rawy Mazowieckiej, Rudy Śląskiej, Rybnika, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Wejherowa, Ostrołęki, Zgiersko- Łęczyckiego, Żyrardowa oraz Sochaczewa.

Za wody nietypowo rozpoczęły się od wyścigów sztafet. Wśród kobiet zwyciężyła sztafeta Zgiersko-Łęczyckiego WOPR, przed Gospodyniami z Sochaczewa (Walz K., Wawer N., Broniarek P., Ulicka A.) oraz CKS Szczecin. W sztafetach mężczyzn zwyciężyła ekipa ze Szczecina prowadzona przez trenera reprezentacji Polski WOPR Sławomira Juszkiewicza, przed drużyną Gospodarzy z Sochaczew ( Frankowski M., Dębski S, Dudek J., Karwat K.) i Dolnośląskim WOPR. Oprócz dwóch srebrnych sztafet Sochaczewianie wystawili jeszcze 2 sztafety mężczyzn i jedną kobiet, które zajęły niższe lokaty.

Kolejna konkurencja 200m z przeszkodą była pierwszą w której WOPR Sochaczew, dzięki niezawodnej Ali Ulickiej zdobył dwa złote medale w kategorii Junior i Senior. Ala pokonała swoje rywalki z czasem 2:16.11.  W tej samej konkurencji mężczyzn zwyciężył również w obydwu najstarszych kategoriach znakomicie zapowiadający się Junior z Ostrołęki Hubert Nakielski z czasem 2:00.52. Ale tutaj też o swój medal zadbali Sochaczewianie, dzięki Szymonowi Dębskiemu, który uplasował się na 3 pozycji w kat. Junior z czasem 2:09.14, 4 był Brodowski Bartosz, a 6 Frankowski Maksymilian.

Następnie rozegrano o połowę krótszą konkurencję czyli 100m z przeszkodą dla młodszych zawodników w kat. Młodzik i Junior Młodszy. Znakomicie starty w zawodach ratowniczych rozpoczęły dwie młodziczki gospodarzy Asia Janicka (1:20.17 ) i Zuza Domańska (1:16.30) zajmując odpowiednio 3 i 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, za zwyciężczynią Potemką Justyną (1:13.91) ze Zgiersko Łęczyckiego WOPR.

W kategorii Junior Młodszy pod nieobecność wielokrotnej złotej medalistki i rekordzistki Polski Młodzik ze Szczecina zawodniczki gospodarzy Anny Mrożewskiej (kontuzja) zwyciężyła Wencławek Dorota z WOPR Rybnik (1:11.61). Ta sama konkurencja mężczyzn w kat. Młodzik zakończyła się zwycięstwem Kurzaka Kamila z WOPR Rybnik (1:09.32), a w kat. JM zwyciężył Kijek Wiktor z WOPR Ruda Śląska (58.67). Zawodnik gospodarzy Michał Janicki zajął 4 miejsce w kat. JM (1:04.89).

Kolejna konkurencja 50m holowanie manekina w kat. Roczników 2004-2005 zakończyła się dubletem zawodniczek Sochaczewskiego WOPR. Zwyciężyła Domańska Zuzanna (46.93), przed Joanną Janicką (49.00). W kat. Junior Młodszy zwyciężyła Krasnodębska Małgosia z WOPR Katowice (43.10), a 6 lokatę zajęła Julia Tymorek (48.52). W kat. Junior i Senior kolejność na podium była taka sama, złoty medal zdobyła Faszczewska Karolina z CKS Szczecin (37.98). Dwukrotnie czwarta przegrywając brązowy medal o 11 setnych, a srebrny o 21 setnych, a złoty o 70 setnych sekundy była Alicja Ulicka.

W tej samej konkurencji mężczyzn w kat. M złoto zdobył Kurzak Kamil, w kat. JM Kijek Wiktor, w kat. J Hubert Nakielski. Klasyfikacje OPEN tej konkurencji wygrał Wojciech Kotowski z NOWYM REKORDEM POLSKI SENIORÓW. Zawodnik CKS Szczecin jako pierwszy w historii sportowego ratownictwa wodnego w Polsce złamał granicę 29 sekund (28.93)!

Konkurencja 100m ratowanie manekina w płetwach kobiet ponownie dostarczyła pozytywnych emocji dla gospodarzy. W kat. Młodzik tryumfowała Asia Janicka (1:22.62), a 3 była Zuzia Domańska (1:28.77). W kat. JM wygrała WENCŁAWEK Dorota - WOPR Rybnik (1:08.63), w kat. Junior . FASZCZEWSKA Karolina (1:00.96). Najszybsza w czasie zawodów była NOCOŃ Anna z WOPR Ruda Śląska z czasem 1:00.70.

W tej samej konkurencji mężczyzn w kat. M zwyciężył KURZAK Kamil  WOPR Rybnik (1:11.55), w kat. JM - KIJEK Wiktor  WOPR Ruda Śląska (57.53), w kat. Junior - NAKIELSKI Hubert (51.89), a w kat. Senior KĘPA Cezary (50.09).

W konkurencji 100m ratowanie kombinowane w kat. JM ponownie zwyciężyła WENCŁAWEK Dorota - Rybnik (1:33.88), w kat. Junior i Senior FASZCZEWSKA Karolina (1:19.92) przed ALICJĄ ULICKĄ (1:23.57) i GIELNIEWSKA Wiktorią z Dolnośląskie WOPR-Gimbasket (1:28.26). U mężczyzn najszybszy w kat. JM był KIJEK Wiktor WOPR Ruda Śląska (1:15.88), w kat. Junior NAKIELSKI Hubert WOPR-OS Ostrołęka (1:05.78), a klasyfikację OPEN wygrał MAKOWSKI Bartosz Dolnośląskie WOPR-Gimbasket (1:04.29).

W ostatniej konkurencji 100m ratowanie z pasem swoją dobrą passę podczas zawodów potwierdziła Joanna Janicka zwyciężając kat. Młodzik z czasem 1:26.03. W kat JM. zwyciężyła WENCŁAWEK Dorota WOPR Rybnik (1:13.42). Kategorie Junior wygrała POPIEL Anna CKS Szczecin (1:06.72), a OPEN NOCOŃ Anna WOPR Ruda Śląska (1:04.09). W klasyfikacji mężczyzn kat. Młodzik wygrał po raz kolejny KURZAK Kamil WOPR Rybnik (1:15.76), kat. JM ADAMOWSKI Mateusz WOPR-OS Ostrołęka (1:04.41). W kategorii Junior pierwszy na mecie zameldował się BOJARSKI Karol CKS Szczecin (58.19), a Open KĘPA Cezary CKS Szczecin (54.31).

Gospodarze zakończyli zawody z:

- dwoma srebrami w sztafetach (kat. OPEN),

- dwoma złotymi i dwoma srebrnymi medalami Alicji Ulickiej (JUNIOR I OPEN),

- dwoma złotymi, srebrnym, brązowym medalami Asi Janickiej (Młodzik),

- złotym, srebrnym, brązowym medalami Zuzanny Domańskiej (Młodzik).

- brązowym medalem Szymona Dębskiego (Junior).

Sochaczewskie WOPR podczas zawodów reprezentowała cała grupa drużyny sportowej (30 osób). Oprócz startów musieli oni jako gospodarze wykonać bardzo ciężką pracę przy technicznym zabezpieczeniu zawodów i przeciąganiu manekinów. Swoje zadanie wypełnili w 100 % znakomicie. Najbliższy start drużyny sportowej to 20 maja i Mistrzostwa Mazowsza w Żyrardowie.

Wielkie podziękowanie za znakomitą organizację zawodów w trakcie ich trwania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w obsługę czyli: Sędziom (15-20osób), ekipa techniczna (10-15osób), biuro zawodów (5 osób). Dziękuje wszystkim serdecznie i ruszamy w dalszą drogę! DZIĘKUJE!