Podsumowanie i wyniki VI Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podsumowanie i wyniki VI Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego Imprezy cykliczne sochaczew
+7

Podsumowanie i wyniki zawodników

VI Zlot Zabytkowej Motoryzacji

i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego

 

Dn. 14.06.2015 odbył się VI Zlot Zabytkowej Motoryzacji  i  Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego.  Organizatorem był Automobilklub Polski.

Impreza przebiegała wg. poniższego programu:

08:30                      - rejestracja zawodników

09:00                      - oficjalne otwarcie imprezy, odprawa uczestników Zlotu i Rajdu

09.00-12.00            - wystawa pojazdów zabytkowych (Plac Kościuszki w Sochaczewie)

11.00                       - start pierwszego uczestnika do I i II Etapu Rajdu

12.30-14:30             - wystawa pojazdów zabytkowych – Dwór w Strzyżewie

13:30                      - start pierwszego uczestnika do III Etapu Rajdu

15:00-18.00            - wystawa pojazdów zabytkowych – Pałac w Szymanowie

17.00                      - Konkurs elegancji – Pałac w Szymanowie

ok. 18.00                 - rozdanie nagród z konkursów elegancji, rozdanie nagród z prób sprawnościowych, rozdanie pozostałych nagród

ok. 19.00                 - Zakończenie Zlotu i rajdu

 

VI-ta edycja Zlotu Zabytkowej Motoryzacji i Rajdu im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego była wyjątkowa gdyż zakończenie zlotu i rajdu miało miejsce na terenie Pałacowym w Szymanowie. Obecnie mieści się tam Klasztor Sióstr Niepokalanek oraz prowadzone przez nie z bogatymi tradycjami Gimnazjum i Liceum, przede wszystkim jednak Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej. Dlatego niektórzy z uczestników traktowali tą edycję zlotu i rajdu, jako formę pielgrzymki do Matki Boskiej.

photo: Krzysztof

Jak zwykle trasa rajdu, zadania i zagadki do odgadnięcia podczas jazdy zostały tak przemyślane, aby znów krzewić w sercach uczestników niezapomniane  Bóg, Honor i Ojczyzna. Tradycyjnie odwiedziliśmy miejsce tragicznej śmierci Patrona rajdu Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego – założyciela oraz pierwszego prezesa ówczesnego Towarzystwa Automobilistów Królestwa Polskiego (dzisiejszy Automobilklub Polski).
Oficjalnie Zlot i Rajd otworzył wiceburmistrz Sochaczewa Pan Dariusz Dobrowolski.


photo: Wismar

 Swoją niesamowitą gościnnością przywitał nas Dwór w Strzyżewie gdzie smakowaliśmy słodkości oraz słuchaliśmy bardzo ciekawej historii tego miejsca opowiadanej przez kustosza. Urokliwe usytuowanie Dworu w Strzyżewie nad rzeką Utratą oraz przemiła atmosfera, jaką zgotowali nam właściciele zaowocowała tym, iż wielu z nas planuje prywatnie odwiedzić to miejsce ponownie.
photo: Marcinphoto: Wismar

Zphoto: Marcinphoto: Marcinarówno w Sochaczewie na Placu Kościuszki jak i na terenie pałacowym w Szymanowie gościły tłumy chętnych obejrzeć „cacuszka”, które prezentowali uczestnicy. A było co podziwiać: zarejestrowały się 63 załogi, a wielu posiadaczy zabytkowych pojazdów dołączało do szpaleru w różnych miejscach. Co cieszy, silną i coraz liczniejszą grupę stanowiły motocykle, począwszy od przedwojennych SHL 98 Villers, DKW i BMW, przez rodzime jednoślady z czasów PRL dumnie reprezentowane przez duże Junaki jak i mniejsze, ale równie piękne WFM czy WSK.  Wśród samochodów najliczniejszą grupę stanowiły nostalgiczne auta z PRLu - Warszawy, Syreny, Fiaty, Moskwicze. Nie zabrakło silniej grupy aut angielskich czy amerykańskich. Obserwowaliśmy tam bardzo pięknego oryginalnego Chevroleta, Forda Mustanga, MG czy Jaguara. Jednak ukoronowaniem imprezy było pierwsze spotkanie w jednym miejscu bardzo rzadkich i jedynych egzemplarzy w Polsce DeSoto Firedome z 1956 r oraz, jak potwierdza klub Morrisa England, jedyny w Polsce Morris Six z 1950r.

 

Oficjalnie część w Szymanowie otworzył Wójt Teresina Pan Marek Olechowski wraz z wice Wójtem Panem Markiem Jaworskim oraz  Przełożoną wszystkich sióstr Niepokalanek Siostrą Gracjaną.photo: Wismar

Tego roku Siostry Niepokalanki znacznie szerzej otworzyły swój Dom. Nie tylko ugościły uczestników przepysznym, iście domowym posiłkiem w refektarzu klasztornym ale również zorganizowały na terenie pałacowym piknik rodzinny dla odwiedzających. Matczyna Miłość, którą otoczyły wszystkich przybyłych spowodowała rodzinną atmosferę dzięki czemu było nam tak dobrze iż nie chcieliśmy wyjeżdżać. photo: Wismar

O godzinie 17-tej odbył się konkurs elegancji, który przeprowadził redaktor naczelny sochaczew24.info Pan Piotr Gadziński. Można było podziwiać piękne pojazdy oraz uczestników przebranych w stroje z epoki. Ponadto można było posłuchać ciekawych opowieści o pojazdach, którymi dzielili się ich właściciele.

 
Na trasie rajdu odbyły się 3 próby sprawnościowe (entliczek pentliczek – PS1, Jazda na czas między słupkami – PS2, PS3),  konkursy z wiedzy historycznej, konkurencje zabawowe, konkurs elegancji. Próba PS2 odbyła się na placu przy Starostwie Powiatowym w Sochaczewie a próba sportowa PS3 dzięki uprzejmości firmy Moto3 na ich placu manewrowym. Zawodnicy zwiedzali Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej.

Jak co roku harcerze z 18 WDH z Sochaczewa bardzo nam pomagali: rejestrowali uczestników, pilnowali porządku czy wspierali przeprowadzenie prób sportowych.

photo: Marcinphoto: Marcin
Zwycięzcami konkursu elegancji zostali:

 

Najładniejszy motor zlotu

Pan Marcin Kucharski z Sochaczewa Motocykl WFM M06 1956r z numerem startowym 41

 

Pojazd, który pokonał najdłuższą trasę – (aby przybyć na Zlot i Rajd załoga pokonała ponad 230 km) Panowie Michał (Krzysztof) Zarzyka (Witczak) z Marcinkowa Auto Nysa AN21 1989r z numerem startowym 46

 

„Love me tender” 

Pan Krzysztof Wodzyński z Sochocina Auto DeSoto Firedome 1956r z numerem startowym 37


Czar PRLu

Państwo Krzysztof Maria Olejniczak Marki Auto Warszawa 223 1972r z numerem startowym 39

 

Niemiecka solidność 

Pan Jacek Sumiński z Pułtuska Motocykl DKW N2 1939r.z numerem startowym 2

 

Najpiękniejsze Cabrio

Pani Wanda Chambers z Warszawy Auto MG B 1968r.z numerem startowym 51

  

„Pojazd z duszą”

Panowie Henryk Oskar Zarzycki z Teresina Auto Fiat 125 P 1975r (ciągle jeżdżące taxi z Teresina)

z numerem startowym 34

 

Angielskie zaskoczenie 

Państwo Marcin (Agnieszka) Wiśniewski (Sterna) z Piaseczna Auto Morris Six 1950r z numerem startowym 25

 

Nagroda publiczności ufundowana przez Wójta Teresina– najpiękniejszy  pojazd zlotu 

Pan Janusz Korneluk z Michałowic Auto Jaguar MK IX 1959r.z numerem startowym 44

 

Z jednej strony bardzo miła a z drugiej także wymagająca na przyszłość Nagroda Fair Play przypadła Panu Andrzejowi Gierszewskiemu startującemu z Warszawy z numerem startowym 16 za pomoc dla załogi Humbera w V edycji Zlotu i Rajdu.

 

Najlepszymi zawodnikami w klasyfikacjach sportowych zostali:

Kat. PRE 1965

 

1. Artur Węgler DKW F5 1935r

2. Andrzej Gierszewski MG MGA 1957

3. Janusz Korneluk Jaguar MK IX 1959

 

Kat. POST 1965

1. Krzysztof Duran Opel GT 1971

2. Jan Kasprzycki Ford Escort 1975

3. Waldemar Daszkowski Opel ASCONA 1977

 

Kat. Motocykle

1. Cezary Szymala Junak M10 1962

2. Marcin Kucharski WFM M06 1956

3. Władysław Maciejewski AVO 425T 1956 

 

 photo:Wismar

„Złoty tłok” – nagroda za zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu przypadła Panu Arturowi Węglerowi startującemu DKW F5 1935r.

 Szczegółowe wyniki sportowe znajdziecie Państwo w aktualnościach - Lista Generalna VI ZZM. A zdjęcia i filmiki z  imprezy w galerii i linkach do filmów (serdeczne podziękowanie za zdjęcia i filmy dla Panów: Krzysztofa, Marcina, Wismara, Romana Szymczaka oraz Radio Sochaczew).  Serdecznie dziękujemy Agnieszce, Józkowi, Krzysztofowi oraz Stanisławowi za pomoc w organizacji prób sportowych oraz przejazdów pojazdów. Serdecznie zapraszamy uczestników do dzielenia się historią swojego pojazdu na naszej stronie internetowej zzm.e-sochaczew.pl w zakładce ciekawe pojazdy, prosimy o przesyłanie materiałów do publikacji.

 

Uczestnicy za osiągnięcia sportowe oraz z konkursu elegancji zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez Władze Miasta oraz Władze Gminy Sochaczew, Gminy Teresin oraz Sponsorów Zlotu. Uczestnicy zostali również obdarowani nagrodami rzeczowymi. W sumie ponad 250 wartościowych nagród zostało wręczonych uczestnikom Zlotu i każdy uczestnik nawet ten, który nie zajął pierwszych miejsc został uhonorowany wartościową nagrodą sponsorów (a były to: Vouchery na usługi, pojemniki z markowym olejem silnikowym, środki pielęgnacji  pojazdów, kubki zlotowe, zlotowe podkładki pod myszki, ładowarka do akumulatorów, zestawy bezpieczeństwa i inne upominki). Nagrodę Główną sponsora strategicznego firmy BOGDAŃSKI voucher na prawo jazdy na motocykl otrzymał zawodnik z 1 miejscem w grupie motocykle, Nagrodę Główną sponsora strategicznego firmy AST zestaw kluczy otrzymał zawodnik z 1 miejscem w grupie POST 1965 oraz Nagrodę Główną sponsora strategicznego firmy BOGDAŃSKI voucher na prawo jazdy na samochód otrzymał zawodnik z 1 miejscem w kat. PRE 1965.

 

 

 

Komandor Mariusz Orzeszek wraz z v-ce Komandorem Marcinem Koprem serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom Zlotu i Rajdu za zdrową, sportową rywalizację i uczestnictwo w naszej imprezie. Wielkie podziękowania za wsparcie i ufundowanie tak wielu cennych nagród dla wszystkich SPONSORÓW.

Ponadto dziękujemy organizacjom samorządowym i współpracującym organizacjom a w szczególności  Siostrom Niepokalankom z Szymanowa, Dworowi w Strzyżewie oraz  18 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej z Sochaczewa za współpracę.

 

 

Pisali on nas na stronach internetowych:

http://www.radiosochaczew.pl/vi-zlot-zabytkowej-motoryzacji-w-sochaczewie-fotogaleria/

http://sochaczew24.info/szymanow-goscil-zabytkowe-pojazdy/201531622/

http://sochaczew24.info/dawnych-maszyn-czar/201530960/

http://sochaczew24.info/vi-zlot-zabytkowej-motoryzacji-i-rajd-im-ks-wladyslawa-druckiego-lubeckiego/201529204/

http://www.stadobaranow.pl/index.php/jak-co-roku-w-sochaczewie/

http://www.stadobaranow.pl/index.php/jeszcze-raz-sochaczew/

http://ziemiasochaczewska.sochaczew.pl/newsshow/12649?title=Cos-dla-wielbicieli-zabytkowych-pojazdow&sochaczew

http://www.sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=33735

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zlot Zabytkowej Motoryzacji - Automobilklub Polski wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy