Podsumowanie projektu ,,Okno sztuki"

/ 39 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podsumowanie projektu ,,Okno sztuki" Sztuki plastyczne sochaczew
+34

25 sierpnia w parku im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie mieliśmy przyjemność po raz ostatni w tym roku spotkać się w ,,Oknie sztuki". 

I tak oto dotarliśmy do końca tegorocznej, jubileuszowej edycji ,, Okna sztuki". W niedzielne popołudnie park im. Fryderyka Chopina zapełnił się wieloma artystami. Mieszkańcy Sochaczewa nie tylko mogli podziwiać obrazy, rzeźby, ceramikę, ale również sami spróbować swoich sił i namalować wspólnie obraz na płótnie oraz tworzyć różne przedmioty z gliny. 

Dzisiejsze spotkanie miało na celu podsumowanie dziesięciu lat pracy niezwykłego projektu jakim jest ,,Okno sztuki". W tym okresie projekt rozwijał się, ewoluował, wychodził z roku na rok coraz bardziej w przestrzeń publiczną. Ta jubileuszowa edycja pokazała jak wzrasta zainteresowanie mieszkańców miasta tego typu wydarzeniami. ,,Okno sztuki" umożliwia bezpośredni kontakt z malarstwem, rzeźbą, instalacją czy też ceramiką. Dzięki niemu sochaczewianie mają możliwość porozmawiania z artystami, zapoznania się z ich twórczością. 

Tegoroczna edycja miała również wprowadzone nowe, dotychczas nie stosowane elementy takie jak: warsztaty czy też wprowadzenie twórczości poetyckiej. Oprócz wystaw, co tydzień równocześnie z ,,Oknem sztuki" miały miejsce pokazy historyczne oraz artyleryjskie grupy rekonstrukcyjnej z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, a o godz 16.00 grany był Hejnał Miasta na cztery strony świata. 

To było dziesięć wyjątkowych edycji. Następna już za rok, ponownie w okresie wakacyjnym.


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy