Podsumowanie roku 2019 w Sochaczewie - możemy być dumni

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Podsumowanie roku 2019 w Sochaczewie - możemy być dumni  Spotkania, jubileusze sochaczew

Mamy rzeczy z których jesteśmy dumni i mamy takie, które należałoby ulepszyć. Koniec roku to dobry czas na podsumowania. 


Najbardziej spektakularne oczywiście są bulwary miejskie wraz z parkiem przy Traugutta. Inwestycja, która wzbudziła wiele emocji, ale ostatecznie sochaczewianie tłumnie korzystają z nowego miejsca wypoczynkowego. Podobną sytuację mamy w chodakowskim parku, który zrewitalizowany zaprasza do zielonych miejsc. 


Jedno z największych w naszym powiecie zdań, które powinny napawać nas dumną jest wykonanie największej i najnowocześniejszej farmy paneli fotowoltaicznych w Feliksowie. W tym miejscu należy również przypomnieć Festiwal UNITY w SCKu.


Duże emocje to także otwarcie Kina Odeon.  Kulturalne wydarzenia to spotkania w Łoskot Cafe podczas „Najazdu Pisarzy”, gdzie gościliśmy między innymi Sylwię Chutnik, Mariusza Szczygła czy też Olgę Gitkiewicz. 


W styczniu ważnym wydarzeniem była blokada dróg przez rolników, w naszym powiecie było to w miejscowości Ruszki. Niepokój oraz niepewności to kwietniowe strajki nauczycieli do których dołączyli również nauczyciele z Sochaczewa. Mimo problemów wszystkie egzaminy gimnazjalne oraz ósmoklasistów udało się w naszym mieście przeprowadzić bez problemu. 


W ramach SBO do atrakcji miasta dołączyły park linowy oraz tężnia solankowa. Nowością w roku 2019 była lokalizacja kina plenerowego, które zagościło na placu Kościuszki. A już od placu blisko do ulicy Traugutta przy której działalność rozpoczął nowy market. 


Pożegnaliśmy się ze starym amfiteatrem, a budowa nowego przyniosła wiele ciekawostek, które odkrywają historię naszego miasta. Nadal trwają prace archeologiczne, które przynoszą coraz więcej odkryć, w tym Kanał Królewski. 


Z drogowych przeżyć mieszkańców to przebudowa ulicy 15. Sierpnia oraz Chopina, z której ostatecznie wszyscy wyszliśmy zwycięsko. Do najdłużej oczekiwanych inwestycji możemy zaliczyć otwarcie nowej siedziby Komendy Policji w Sochaczewie. 


Wybraliśmy europosłów oraz posłów na Sejm i Senat. W roku 2019 musieliśmy uporać się również z podwyżką cen z odpady, ale to co ucieszyło mieszkańców to rozszerzenie świadczenia 500 plus na każde dziecko. No i odwiedził nas premier Mateusz Morawiecki. 


Rok 2019 to zaprzestanie działalności schroniska Azorek, który to temat wzbudził wiele emocji. 


Zmagaliśmy się suszą, rewitalizacją drzew, zanieczyszczeniem Wisły, co również przetrwaliśmy. Mogliśmy rozładować emocje podczas koncertów w Klubie Kontrast, Festiwalu Folklorystycznego i Jazzowego oraz naturalnie podczas Dni Sochaczewa. Najbardziej wytrwali pożegnali lato w Iłowie. 


Rok 2019 był wyjątkowy dla Szkoły Muzycznej w Sochaczewie, która kończyła 45 lat. Pokazaliśmy wiele razy jak bardzo jesteśmy wyjątkowi, że drugi człowiek jest dla nas ważny i pomoc nie jest nam obca. Akcja „Dobro dla Seniora”, zbiórki dla Mai Kapłon oraz wyjazd małego Mikołaja Rokickiego na leczenie do Niemiec to zasługa mieszkańców. 


Pożegnaliśmy wiele osób, które tworzyły klimat miasta, w tym Tomasza Sołdaczuka, zawsze oddającego moc energii i siły do działania. 


Zdarzyło się dużo, wiele tu niewymienionych. Mamy osiągnięcia, jeszcze ogrom przed nami. Możemy być z pewnością dumni z tego co mamy, możemy chcieć dawać więcej, a reszta powinna się układać w całość. 


A pierwszy bocian pojawił się już na początku marca. 


FOTO - FLY MEDIA. 

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

RouterRouter
0
oj wiele by tu mozna zmienić i na dobre by wyszło,gratulowac jak na razie nie ma czego. (2020-01-01 10:20)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy