Podsumowanie XXVI Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

/ 55 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podsumowanie XXVI Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową Konkursy, plebiscyty sochaczew
+50

W sobotę, 14 grudnia w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie XXVI Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Wyróżnione zostały 43 prace, w trzech różnych kategoriach podzielonych na cztery grupy wiekowe.

Tego dnia w uroczystościach brali m.in. Beata Tarka organizatorka konkursów na szopkę bożonarodzeniową w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Artur Komorowski dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury, dyrektor MBP w Sochaczewie Barbara Bronicz, wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka, wiceprzewodniczący rady miasta Edward Stasiak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji w Urzędzie Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik, artysta, malarz oraz juror w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową Marcin Hugo - Bader. 

Jako pierwszy licznie zgromadzonych gości przywitał Paweł Rozdżestwieński, dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą:

,,W Boże Narodzenie zawsze zastanawiamy się jak było ze Świętą Rodziną, która szukała stajenki. Ja zawsze zastanawiam się nad tymi, którzy tej rodziny nie wpuścili do swoich domów. Skoro się bogacimy, skoro jest nam lepiej i wygodniej żyć to jeśli jesteśmy bogatsi, to budujmy dłuższe stoły, a nie wysokie mury wokół naszych domów." 

Następnie głos zabrała Beata Tarka pełniąca funkcję koordynatora dzisiejszego wydarzenia.

,,W tegorocznej edycji Konkursu oczekiwaliśmy od uczestników tradycyjnego ujęcia tematu , stworzenia szopki Bożonarodzeniowej w ciekawych aranżacjach  zgodnie z duchem historii i tradycji. Zachęcaliśmy uczestników do wykorzystania efektów światła, dźwięku i ruchu. Formy plastyczne, materiały i technikę prac pozostawiliśmy dowolną."

Do Konkursu zgłoszonych zostało 95 prac. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych: Nr 1, nr 3, nr 4, nr 6 w Sochaczewie, w Nowej Suchej, Brzozowie Starym, Kampinosie, Gawłowie, Teresinie, Giżycach, Kapturach, Wymysłowie, Kurdwanowie, Kątach, Wyczółkach i Szymanowie. 

Do Konkursu zgłosili prace również: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie,  Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, rodziny z miasta i sąsiednich gmin oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Sochaczewie i z Niepublicznego „Tęczowego Przedszkola” w Sochaczewie.

Oceny i przeglądu prac dokonała specjalna komisja w składzie: Jadwiga Orczyk-Miziołek -  malarka, plastyczka

- Jan Piątkowski -  rzeźbiarz

- Marcin Hugo-Bader -  artysta malarz

- Beata Tarka -  pracownik Muzeum

- Anna Wachowska -  pracownik Muzeum

W ten sobotni poranek nie brakowało gratulacji, uścisków dłoni i wyrazów podziwu dla tak twórczej pracy młodego pokolenia. 


Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

Kategoria: Prace indywidualne – grupa wiekowa 7-13 lat

Zgłoszono 35 prac – 13 nagrodzono

I MIEJSCE EX AEQUO

Jakub Kukieła

KL. V, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik

I MIEJSCE EX AEQUO

Zuzanna Adamiak

LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Przewodniczący Rady Miejskiej – Sylwester Kaczmarek

I MIEJSCE EX AEQUO

Maja Martinek

LAT 12, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Burmistrz Miasta Sochaczew – Piotr Osiecki

II MIEJSCE EX AEQUO

Gabriela Agacińska

KL I, SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH

Sponsor nagrody – Dyrektor SIME Polska – Jerzy Trzciński

II MIEJSCE EX AEQUO

Żaneta Żakowska

LAT 7, SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE STARYM

Sponsor nagrody – Dyrektor SIME Polska – Jerzy Trzciński

III MIEJSCE EX AEQUO

Weronika Zawadzka

LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Jolanta Demczyszyn

III MIEJSCE EX AEQUO

Emilia Góral

LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE

Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Jolanta Demczyszyn

WYRÓŻNIENIA

Ewa Pawłowska

LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski


Patrycja Proch

LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski

Wiktor Karpiński


LAT 7, SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE STARYM

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński


Tobiasz Wróblewski

LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W GAWŁOWIE

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński


Wiktoria Gałkowska

LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski


Łukasz Rogalski

Kl. VI, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński


Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa 7 - 13 lat

Zgłoszono 16 prac - nagrodzono 9 prac

I MIEJSCE

Joanna Kisielewska

Kamelia Wiciak

LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Poseł na Sejm RP – Maciej Małecki

II MIEJSCE EX AEQUO

Maria Grzelak

Emilia Jędrzejewska

Zosia Bargieł

LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE

Sponsor nagrody – Wójt Gminy Sochaczew – Mirosław Orliński

II MIEJSCE EX AEQUO

Lena Grosiak

Ada Szlacheta

LAT 9 i 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W WYMYSŁOWIE

Sponsor nagrody – Wójt Gminy Sochaczew – Mirosław Orliński

III MIEJSCE EX AEQUO

Maja Szewczyk

Julia Popielas

LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE

Sponsor nagrody – Wójt Gminy Nowa Sucha – Maciej Mońka

III MIEJSCE EX AEQUO

Kornelia Zielińska

Jakub Rutkowski

Natalia Rutkowska

LAT 9, 10,13, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Wójt Gminy Nowa Sucha – Maciej Mońka

WYRÓŻNIENIA

Barbara Kubiak

Karolina Kamionka

Julia Lachowicz

LAT 12, SZKOŁA PODSTAWOWA W KURDWANOWIE

Sponsor nagrody – Marcin Hugo-Bader


Aleksandra Komorowska

Jan Nagot

LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE

Sponsor nagrody – Zakład Usług Budowlanych - Józef Kopala


Tymoteusz Jaszczak

Olga Majchrzak

Maksymilian Sławiński

LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Anna Bugalska-Maik


Miłosz Panek

Patryk Famulski

LAT 11 i 12, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Anna Bugalska-Maik


Kategoria: Prace indywidualne – grupa wiekowa 14 - 18 lat

Zgłoszono 4 prace – wyróżniono 3 prace

WYRÓŻNIENIA

Paweł Arkuszewski

LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA W GIŻYCACH

Sponsor nagrody – Dwutygodnik Ziemia Sochaczewska – Daniel Wachowski


Fabian Piątkowski

LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA W GIŻYCACH

Sponsor nagrody – Radio Sochaczew – Iwona i Paweł Skumiał


Agata Bylicka

LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Firma SEZAM – Lidia i Marek Stępowscy


Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa 14 - 18 lat

Zgłoszono prac 6 – wyróżniono 3

WYRÓŻNIENIA

Angelika Lesik

Aleksandra Myszyńska

LAT 16 i 14, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie

Sponsor nagrody – Hotel CHOPIN – Maryla Pliszka


Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych

w Erminowie

Sponsor nagrody – SIME Polska – Jerzy Trzciński


Kinga Plichta

Bartłomiej Chmielewski

LAT 17, ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. J. IWASZKIEWICZA

W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – SIME Polska – Jerzy Trzciński


Kategoria: Prace rodzinne

Zgłoszono 21 prac – nagrodzono 6

I MIEJSCE

Natalia, Dominik, Rafał Rychlewscy

WIKCINEK, GM. NOWA SUCHA

Sponsor nagrody – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – Jolanta Gonta

II MIEJSCE EX AEQUO

Aleksandra Wilczyńska z rodziną

KAMPINOS

Sponsor nagrody – Miejska Biblioteka Publiczna – Barbara Bronicz

II MIEJSCE EX AEQUO

Michalina i Maria Wachowskie

SOCHACZEW

Sponsor nagrody – Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

– Paweł Rozdżestwieński

III MIEJSCE

Bartosz i Zuzanna Szewczyk z rodzicami

NOWA SUCHA

Sponsor nagrody – Muzeum Kolei Wąskotorowej

– Grzegorz Kropiak

WYRÓŻNIENIA

Patryk Gawłowski z mamą

MŁODZIESZYN

Sponsor nagrody – FIRMA MONTOBUD – ZDZISŁAW PAKUŁA

Barbara i Aleksandra Kobiereckie

ZALESIE

Sponsor nagrody – FIRMA MONTOBUD – ZDZISŁAW PAKUŁA


Kategoria: Prace osób dorosłych

Zgłoszono 4 prac – wyróżniono 4

WYRÓŻNIENIA

Jan Korpowski

SOCHACZEW

Sponsor nagrody – Burmistrz Miasta Sochaczew – Piotr Osiecki


Jolanta Małczak

PLECEWICE

Sponsor nagrody – Sochaczewskie Centrum Kultury – Artur Komorowski


Teresa Mączak

Lechosław Banach

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

W MŁODZIESZYNIE

Sponsor nagrody – Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

- Paweł Rozdżestwieński


Kamil Rajkowski

SOCHACZEW

Sponsor nagrody – Firma „MONTOBUD” – Zdzisław Pakuła


Kategoria: najmłodsi uczestnicy

Zgłoszono 10 prac – wyróżniono 5

WYRÓŻNIENIA

Grupa "Motylki”

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE


Grupa "Pszczółki”

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE


Grupa "Smerfy”

NIEPUBLICZNE „TĘCZOWE PRZEDSZKOLE” W SOCHACZEWIE


Maria Godosz

LAT 6, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE


Jakub Kamiński

LAT 6, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE


Oddział Przedszkolny

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE

Nagrody Ks. Proboszcza parafii św. Wawrzyńca

w Sochaczewie


Maja Król

SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE


Maciej Skorupa

SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ


Albert i Ksawery Maślanka z rodzicami

MŁODZIESZYN


Konstanty, Kajetan, Melania i Kalina Koper

SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH


 Ksawery Serwiński z mamą

MOKAS


(źródło Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą)

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy