Podwójne potrącenie na przejściu dla pieszych na Wyszogrodzkiej

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Podwójne potrącenie na przejściu dla pieszych na Wyszogrodzkiej Wypadki sochaczew

25 września około godz 18.40 na pasach na ul. Wyszogrodzkiej doszło do wypadku z udziałem dwóch pieszych. Na miejsce natychmiast zadysponowano straż pożarną, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika iż mężczyźni widząc, że kobieta kierująca samochodem marki Volkswagen Passat przepuszcza ich na pasach, ruszyli na drugą stronę jezdni. Gdy byli mniej więcej w połowie drogi jadący z naprzeciwka 61 - letni kierowca uderzył w nich samochodem. W wyniku zdarzenia obydwaj mężczyźni zostali poszkodowani i przetransportowani do szpitala w Sochaczewie. 

Aktualnie policja ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia. 


(źródło KPP Sochaczew)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

wkurzonywkurzony
-1
To oczywiste, że ten 61-letni kierowca pogwałcił kodeks drogowy. Ale czy pieszy (w tym wypadku dwóch) nie powinien spojrzeć czy z drugiej strony coś nie nadjeżdża. Niestety, z racji masy, prędkości poruszania się i twardości nadwozia samochód "ma zawsze rację". Do zaistnienia tego wypadku potrzebne były trzy osoby, które zapomniały o zachowaniu ostrożności. Winny z racji przepisów będzie tylko jeden. Kierowca. Mam tylko nadzieję, że obrażenia pieszych nie będą zbyt poważne. (2019-09-26 16:43)
kajkaakajkaa
+2
"Niestety, z racji masy, prędkości poruszania się i twardości nadwozia samochód "ma zawsze rację"."To dlaczego jeźdżą z taką prędkoscią?? Gdyby jechał z normalną, to i on i piesi mieliby czas na reakcję,"Ale czy pieszy (w tym wypadku dwóch) nie powinien spojrzeć czy z drugiej strony coś nie nadjeżdża"A czy kierowca przed pasami nie powinien zwolnić i spojrzeć na nie??

Nie wiem, gdzie był i jak wyglądał ten wyoadek, ale jeśli samochód z szybką prędkoscią zjechał z ronda, to piesi nie mogli go zauważyć.(2019-09-26 21:21)
IsheIshe
0
do "kajkaa" miejsce, miało zdarzenie na zakręcie ulicy Wyszogrodzkiej, to jest miejsce, w którym dochodzi ulica Powstańców Warszawy. Była godzina wieczorna była mgła, ale w niczym to nie usprawiedliwia, że wina leży po stronie kierowcy, powinno mu dać do myślenia, że samochód znad przeciwka się zatrzymał przed pasami. Ale fakt piesi też nie zachowali ostrożności. W dzisiejszych czasach nawet na jednokierunkowej trzeba rozglądać się w obie strony. Z nie oficjalnych informacji wiem, że stan jednego z potrąconych jest bardzo ciężki, gdyż siła uderzenia była bardzo silna. (2019-09-27 09:58)
użytkownik28510użytkownik28510
-1
Proszę o kontakt bliskich osób poszkodowanych w tym wypadku lub samych poszkodowanych.

Mam bardzo ważne informacje do przekazania 729-665-383.

p.zakoscielny@euco.pl  (2019-09-27 12:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy