Podziękowali za Teatr

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Podziękowali za Teatr Imprezy cykliczne sochaczew

17 i 18 września w Sochaczewie odbył się Wielki Teatr Historii. Oczekujemy na premierę filmu, który powstawał podczas WTH. Przyszedł też czas na podziękowania dla osób, dzięki pracy których sukces Teatru stał się możliwy.
We wtorek, 27 września, w sali konferencyjnej spotkali się wszyscy ci, którzy zaangażowani byli w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia.
- Sądzę, że z takim zespołem można „przenosić góry”. Była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia rekonstrukcja - mówił burmistrz Piotr Osiecki. - Chcielibyśmy to widowisko kontynuować. Przy współpracy z Bogusławem Wołoszańskim albo też własnymi siłami. Macie państwo potencjał i mnóstwo energii. To od was zależy to, co dzieje się w Sochaczewie dodał.
Przykład Wielkiego Teatru Historii dowodzi, że mieszkańcom naprawdę się chce. W organizację widowiska włączyli się nie tylko pracownicy ratusza i podległych mu jednostek. Na niespotykaną dotąd skalę pracowali przy nim wolontariusze. Pomocą służyły stowarzyszenia.
Wielki Teatr Historii ma niepowtarzalny charakter. Z pewnością nie jest on kopią brochowskiej „Bzury”. Nasza rekonstrukcja pokazywała walki na przedpolach miasta, nie na otwartym terenie. Przez to też miała bardziej lokalny charakter. Była to impreza dwudniowa i powiązana z atrakcjami skierowanymi do osób w różnym wieku. Przypominała przez to bardziej piknik historyczny.
- Baliśmy się o logistyke. Przy tak dużej liczbie gości nietrudno np. zakorkować miasto. Nic takiego się nie stało. Wielki Teatr Historii był udanym przedsięwzięciem, podobnie jak „Sochaczewskie Lato” - powiedział naczelnik wydziału promocji i aktywizacji Urzędu Miejskiego Robert Małolepszy. - Teraz nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich mieszkańców na serię imprez pod hasłem „Sochaczewska Jesień Kulturalna”. (ap)

Burmistrz wręczył 72 list gratulacyjne, w tym 52 wolontariuszom wspierającym organizację imprezy – pilnującym porządku, czystości, kierujących ruchem na drogach dojazdowych, udzielających informacji gościom spoza Sochaczewa…

Listy z podziękowaniami odebrali: ▪ Barbara Bronicz dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej ▪ Paweł Dubielecki szef sekcji ruchu drogowego KPP ▪ Honorata Dziedzic ze Szkoły Podstawowej nr 3 ▪ Mieczysław Głuchowski dyr. MOSiR ▪ Mirosław Grzybowski dowódca jednostki wojskowej w Bielicach ▪ Małgorzata Gorgis dyr. Gimnazjum nr 1 ▪ Stanisław Grażka prezes PEC ▪ Teresa Kłujszo dyr. Klubu Nauczyciela ▪ Paweł Kubiak Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej ▪ Tomasz Myśliński dyr. ZGM ▪ Franciszek Pasiak dyr. Szpitala Powiatowego ▪ Janusz Patury komendant Powiatowy Policji ▪ Halina Pędziejewska dyr. MOK ▪ Paweł Piątkiewicz szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ▪ Krzysztof Sieczkowski dyr. ZKM ▪ Piotr Szenk z-ca dyr. Szpitala Powiatowego ▪ Krzysztof Wasilewski komendant hufca ZHP ▪ Krzysztof Werłaty dyr. Szkoły Podstawowej nr 3 ▪ Maciej Wojewoda dyr. Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą ▪ Jakub Wojewoda szef Muzealnej Grupy Rekonstrukcji Historycznych.
Oraz wolontariusze: Monika Adamczyk, Maciej Adamczyk, Joanna Adamiak, Wiesław Bartłoszewski, Paweł Czapigo, Leonard Dąbrowski, Adam Dmochowski, Dariusz Dzięgielewski, Rafał Fabisiak, Tomasz Flakowski, Małgorzata Gala, Krzysztof Głażewski, Dariusz Gumuła, Grażyna Hymon, Edward Janowski, Małgorzata Jaworska, Malwina Jeznach, Katarzyna Kaczmarek, Anna Kazimierska, Agnieszka Kącka, Marek Kęska, Krzysztof Klejna, Tomasz Kobierecki, Dominika Kowalska, Justyna Lutyńska, Dominik Łapczyński, Michał Łukawski, Michał Majewski, Jerzy Makowiecki, Anna Mamcarz, Stanisław Marcinkowski, Agnieszka Osińska, Aleksandra Palicka, Anna Pałys, Marek Pietrasik, Katarzyna Raubo, Karolina Sołecka, Aneta Roszczyk, Paweł Rutkowski, Danuta Tomecka, Łukasz Trawiński, Przemysław Trębicki, Agnieszka Słubik-Woźnicka, Agnieszka Sieczkowska, Hanna Sosnowska, Piotr Stegienka, Małgorzata Szulejewska, Emilia Więcek, Danuta Winnicka, Agnieszka Wolińska, Żaneta Zielińska, Stefan Żaczek.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

JazlowiakJazlowiak
0
Szkoda, że nie uwzględniono w podziękowaniach Marka Babulewicza, który pierwszy w Sochaczewie organizował grupę rekonstrukcji historycznej 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, a Jego grupa brała udział w sochaczewskiej imprezie i uważana jest za najlepszą GRH w Polsce. Jak widzę zapomniano również o Jacku Habrze, który do Sochaczewa przywiózł pojazdy historyczne bez których widowisko w Sochaczewie nie miałoby miejsca. Zapomniano o Andrzeju Janiszewskim, pracowniku Muzeum, od 2002 roku wspierającego rekonstrukcje. Współpracuję z tymi ludźmi od pierwszej Bzury, bez nich widowiska byłyby niepełne, bo stanowią fundament naszego zespołu.
(2011-11-04 17:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy