Zaloguj się do konta

Podziękowaliśmy za plony

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
2007-09-13
Radni i rady samorządowe
Niezwykle uroczysta Msza Św. Dziękczynna, delegacje wieńcowe ze wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego, barwny radosny korowód dożynkowy, kapela ludowa, program sceniczny wypełniony konkursami i koncertami oraz ciekawe wystawy. Tak rolnicy Ziemi Sochaczewskiej podziękowali Bogu za tegoroczne plony. Tak władze samorządowe podziękowały rolnikom za ich ciężką prace.
9 września Mszą Św. w kościele parafialnym w Iłowie rozpoczęło się Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego i Gminy Iłów. Wyjątkową ofiarę złożoną Bogu jako wyraz wdzięczności za „chleb nasz powszedni” sprawował ksiądz proboszcz Paweł Górniak. Niezwykle podniosły charakter Mszy dopełniły przepiękne wieńce dożynkowe, bochny chleba z tegorocznych zbóż, kosze z darami ołtarza oraz piękna oprawa muzyczna chóru i solistów z Iłowa. Po akcie dziękczynienia barwny korowód dożynkowy na czele z kapelą ludową z Sompolna i powiatowymi starostami dożynkowymi Elżbietą Zientarą i Piotrem Szymańskim przemaszerował na boisko przy Gimnazjum w Iłowie. Tu po oficjalnym otwarciu Święta i powitaniu gości przez starostę Tadeusza Korysia i wójta Romana Kujawę, odbyła się nader wymowna ceremonia dzielenia chlebem. Za trud pracy rolników podziękowali także przybyli goście – poseł na Sejm RP Waldemar Pawlak oraz radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Jerzy Krupa.
Po części obrzędowej imprezy rozpoczęły się występy estradowe. Jako pierwsza wystąpiła kapela z Sompolna, która tryskając humorem na ludową nutę, wprowadziła publiczność w świetny nastrój. Przez następną godzinę na scenie panował program przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie. Iłowiacy, przesympatyczny zespół dziecięcy Wiolinki, niesamowity głos Joanny Rolewskiej, Alter Ego i występ świetnego Kabaretu Spinacz doskonale rozbawili widownię. W tak wspaniałych nastrojach gromkimi oklaskami wszyscy przywitali gwiazdy programu Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza. Kunszt wokalny artystki oraz niezapomniane szlagiery Być kobietą, Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się tam żagiel bieli nie pozostawiło nikogo obojętnym. Nieco sentymentalny nastrój dał tyle wspomnień, co radości i szczęścia. Natomiast już przed zapadnięciem zmierzchu , niemal na dobranoc, w Iłowie królowała samba. Energetyczne rytmy bębnów, którym towarzyszyły przepiękne tancerki samby i połykacze ognia to oczywiście nietuzinkowy koncert zespołu L’Omeblico del Mondo. Barwny show w wykonaniu kilkudziesięcioosobowej grupy był dużym przeżyciem i dostarczył publiczności niezapomnianych wrażeń.
Podczas Święta Plonów Powiatu Sochaczewskiego i Gminy Iłów zostały także wręczone nagrody w konkursach „Najładniejsza zagroda Gminy Iłów” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”. Natomiast obok sceny prezentowały się instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa oraz firmy komercyjne. Mimo, że pogoda przed południem trochę postraszyła deszczem, nie zabrakło chętnych na dania z grilla oraz na uciechy wesołego miasteczka.
Święto Plonów w Iłowie było bardzo udaną imprezą. Atmosfera iłowskiej świątyni, dobrze przygotowany i poprowadzony program artystyczny, liczny udział delegacji rolników z gmin powiatu sochaczewskiego oraz władz samorządowych podkreśliły rangę wydarzenia i dały wyraz szacunku dla pracy rolników i umiłowania ziemi.


Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc