„Pogromcy Bzury – Jesień 2014”

/ 38 zdjęć

W minioną niedzielę, 26 października, w Sochaczewie po raz pierwszy odbyły się Sochaczewskie Zawody Kajakowe „Pogromcy Bzury – Jesień 2014”. Mimo jesiennej aury amatorów tego sportu nie brakowało. Zostały zorganizowane przez PM Sport, a patronat nad nimi objął Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski.

Sochaczewskie środowisko kajakarskie chce zachęcić mieszkańców powiatu do spędzania wolnego czasu aktywnie. Organizatorom – Andrzejowi Cichońskiemu, Maciejowi Królikowskiemu i Przemysławowi Turowskiemu, przyświecała idea promocji Bzury, a także szerzenia turystyki kajakowej. W działania te włącza się również Starostwo Powiatowe, wspierając kolejne inicjatywy. Niedawno odbył się Integracyjny Spływ Kajakowy „Pokonajmy Bzurę”. Udział w nim wzięli podopieczni Stowarzyszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych „Jutrzenka” wraz z opiekunami. Wówczas liczyła się głównie dobra zabawa i miło spędzony czas.

Podczas zawodów oczywiście dobrej zabawy również nie brakowało, ale górę wzięły mimo wszystko spora dawka emocji i sportowa rywalizacja. Chętni mogli wziąć udział, startując w dwuosobowych drużynach w kategoriach: motocykliści – reprezentowani przez Szaraka Sochaczew, Borutę M.C. i Stowarzyszenie Motocykliści Sochaczewa, rodziny – startowała osoba dorosła z dzieckiem, open – w niej mógł popłynąć każdy. Kajakarze mieli do przepłynięcia odcinek ok. 400 m – 200 m z prądem i 200 m pod prąd wyznaczoną trasą. Organizatorzy zapewnili sprzęt, opiekę ratowników WOPR oraz ciepły posiłek.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, a w organizacji pomagał Wydział Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki. Na zawodach obecny był Janusz Ciura, wicestarosta, który dzielnie kibicował uczestnikom.
- Kolejny raz zaproponowaliśmy mieszkańcom nowy pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tego typu imprezy uważam za bardzo wartościowe i mam nadzieję, że turystyka kajakowa w naszym powiecie będzie się rozwijać. Powiat sochaczewski ma duży potencjał i warto to wykorzystać. Za nami pierwsza, jesienna edycja zawodów, w planie są następne i już Państwa serdecznie na nie zapraszam – mówił Janusz Ciura.

Poniżej pełne wyniki zawodów.

Kategoria Motocykliści (start wspólny)
1. Stowarzyszenie Motocykliści Sochaczewa (Jarek i Mateusz)
2. Szarak Sochaczew (Andrzej i Kuba)
3. Boruta M.C. (Bartek i Michał)

Kategoria Rodzina
1. Jarek i Dawid (3:21)
2. Andrzej i Kuba (3:30)
3. Łukasz i Kuba (4:14)

Kategoria Open
1. Andrzej i Jarek (3:14)
2. Jarson i Paweł (3:56)
3. Kris i Siwy (4:10)

Poza podium, ale za wybitną walkę sportową wyróżnienie otrzymali
Zbyszek i Rysiek (przedstawiciel Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa) (5:50)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy