Pójdzie do więzienia za pobicie psa – jest wyrok sądu

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pójdzie do więzienia za pobicie psa – jest wyrok sądu Komunikaty sochaczew

Mężczyzna, który dopuścił się rażącej przemocy wobec Fijo, który po dramatycznych przejściach trafił do Fundacji dla Szczeniąt Judyta, pójdzie do więzienia. Po kilka latach walki udało się wymierzyć sprawiedliwość.


Oskarżony Bartosz D. W styczniu 2018 roku miał podbić swojego psa, tak, że ten doznał połamiania szczęki z wybiciem zębów, nastąpił także paraliż tylnych łap. Szczeniak, nazwany imienim Fijo, trafił w ręce Fundacji dla Zwierząt Judyta, która mieście się pod Sochaczewem. Ta sprawa poruszyła ludzi w całym kraju. Trwały poszukiwania sprawcy. Był nim Bartosz D. Z miejscowości Chełmża. 


23 stycznia  Sąd Okręgowy w Toruniu wydał wyrok skazujący 30-latka na 1,5 roku  bezwzględnego więzienia, a także 10-letniego zakazu posiadania zwierząt. Jest to wyrok apelacyjny, który złożyła Fundacja. Do poprzedniego wyroku Sąd w Toruniu zasądził, nie trzy jak było, a 10 tys. zł dla Fundacji Judyta. 


Fijo jest bezpieczny, a Fundacja przysyła podziękowania  - Chcemy także gorąco podziękować Adwokat Katarzyna Topczewska za pomoc w walce o sprawiedliwość dla Fijo.


Dziękujemy też Wam wszystkim – za wsparcie, za trwanie razem z nami, za przejęcie się losem Fijo i psów jemu podobnych. Wierzymy, że ten wyrok przetrze szlak i sprawi, że Sądy będą orzekać przewidziane prawem kary. NIE MA ZGODY NA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI!


Fundacja jest miejscem gdzie skrzywdzone zwierzaki znajdują bezpieczeństwo, schronienie oraz pomoc. Ofiarność i poświęcenie ludzi, którzy na co dzień zajmują się zwierzakami w Fundacji jest nieprawdopodobne i godne naśladowania. 


Foto: Fundacja dla Zwierząt Judyta.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

linulinu
0
Może osadzić go z ludzmi z charakterem, to mu wyprostują ...charakter. Dobrze się się stało już czas był najwyższy na takie decyzje. (2020-01-23 18:51)
robroyrobroy
0
@linu-we więzieniu siedzą ludzie z charakterem? no,no....,proszę, jakie nasze sądy są ostre i sprawiedliwe (2020-01-24 05:42)
robroyrobroy
0
linulinu
0
a gdzie ja napisałem ze wzyscy są charakterni ?

Napisałem zeby dać do takich, ale nie znaczy ze to wszyscy ;p

Znam ten artykuł (2020-01-24 12:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy