Pojdźmy wszyscy do stajenki

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pojdźmy wszyscy do stajenki Historia i tradycja sochaczew
+1

Pójdźmy wszyscy do stajenki... Pod takim hasłem 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Iłowie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, aby razem świętować i cieszyć się  z  nadchodzących świąt. Do wspólnego kolędowania zachęcili nauczyciele rozpoczynając uroczystość kolędą pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki".

Uczniowie klasy V oraz II a przygotowani przez  wychowawczynię – Wiolettę Tomaszewską i Agnieszkę Pytkowską oraz panią katechetkę - Ewę Majorek wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Rolę Józefa zagrał Patryk Marczak, a Marii - Aleksandra Geras.

 

Tradycyjne spotkanie z Jezusem, królami oraz pasterzami urozmaiciły postaci z bajek, które przybyły powitać Maleńkiego i złożyć mu dary. Pięknie zaśpiewały Jezusowi małe aniołki – Julka Błaszczyk, Julka Wilczyńska, Julka Papierowska i Amelka Tomaszewska. Uczniowie klasy II a zatańczyli oraz powiedzieli wiersze Jezusowi. Zgromadzeni mogli posłuchać kolęd  śpiewanych przez chór pod kierunkiem pana Piotra Jędraszczaka. Na uwagę zasługują też uczniowie klas szóstych i czwartych, którzy, przygotowani przez panią Urszulę Karazję, zatańczyli w rytm świątecznych melodii.

 

Do współpracy przy organizacji jasełek zaangażowanych było wielu nauczycieli, m.in.: Hanna Geras, Monika Kujawa, Barbara Żmudzińska, Marzena Ryfa - Kowalczyk.


Warto podkreślić, że zwyczajem świątecznym w tej szkole jest loteria fantowa, która organizują rodzice uczniów. w tym roku sprzedano ponad 200 losów. Dochód z loterii rada Rodziców przeznacza na potrzeby szkoły.

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy