Pojedynek Buczyński kontra Osiecki: Powrót Rycerza na Białym Koniu

Zdjęcia i foto: Pojedynek Buczyński kontra Osiecki: Powrót Rycerza na Białym Koniu  Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Człowiek ma prawo żyć godnie, z honorem, w prawdzie, pokoju i wolności. Ale każdego dnia te prawa są nam odbierane. Żyjemy w ciągłym stresie i strachu. Jesteśmy oszukiwani, uciskani, gnębieni, wyzyskiwani i okradani każdego dnia. I od dawna nie ma już sprawiedliwości.

Legendy, mity i najróżniejsze opowieści przekazywane przez naszych przodków od tysięcy lat opowiadają, że dawno, bardzo dawno temu ludzie żyli w pokoju, dostatku, szczęśliwie. Nie niszczono drzew i nie mordowano zwierząt, które są braćmi człowieka. Ludzie szanowali przyrodę, żywioły i żyli zgodnie z prawami natury. Kochali i dbali o Matkę Ziemię, która jest ich prawdziwym domem. Nie było wojen, chorób, cierpienia i zła. Ludzie byli radośni, weseli, życzliwi. Słuchali patriarchów, proroków, filozofów i mędrców. Rozkwitała przyjaźń, kultura i sztuka. Budowano przepiękne pałace i ogrody. Panowała harmonia i porządek, a bezpieczeństwa bronili rycerze, waleczni i szlachetni, dla których najważniejsza była odwaga i honor. I człowiek żył w szczęściu, radości i cieszył się każdym dniem.

Lecz upływający czas odmienił wszystko nie do poznania. Nie kochano i nie szanowano już Matki Ziemi. Wycinano i niszczono bezmyślnie drzewa. Zabijano zwierzęta. Na świecie zapanowała niesprawiedliwość, chciwość, cierpienie i zło. A ludzie mordowali się i mordują nawzajem w licznych konfliktach i wojnach. Wyginęli patriarchowie, prorocy, mędrcy, rycerze. Prawdziwą wiedzę i mądrość zastąpiły ciemnota, głupota i zabobony. Człowiek zaczął głodować i chorować. Żył w biedzie, strachu i nieustannym cierpieniu. I tak żyjemy do dziś, często marnując czas jaki został nam dany podczas krótkiej wędrówki po ziemi.

Historia opowiada jak powstawały i upadały narody, państwa, królestwa, imperia i najróżniejsze cywilizacje. Zmieniali się władcy, książęta, królowie, religie, bogowie. Ale zło, nieprawość i strach wciąż panują nad nami. Nawet Jezus swą mądrością, dobrocią, miłością, nauką, cudami i cierpieniem na Krzyżu nie zdołał sprawić, aby ludzie stali się lepsi. Czy zło i niesprawiedliwość zwycięży? Czy świat już się nigdy nie zmieni? Jednak zawsze w każdym człowieku tkwi maleńka iskierka dobra, złudzenia, wiary, marzenia, nadziei! Człowiek nie chce się poddać i jednak pragnie być lepszy. Może to dzięki temu nadal jesteśmy ludźmi i nadal warto jest żyć?

Być może dlatego właśnie już w najdawniejszych czasach zrodziła się, przepiękna i nieśmiertelna baśń, że kiedyś się wszystko odmieni i lepszy stanie się świat! Wszyscy znamy najróżniejsze bajki, mity, legendy, które w dzieciństwie opowiadały nam babcie, dziadkowie, ojcowie i matki. Ale jest jedna, jedyna, najwspanialsza dająca wszystkim nadzieję, którą zna każdy człowiek na świecie. Ta najcudowniejsza legenda przekazuje z niezachwianą pewnością i wiarą, że nadejdzie czas kiedy się wszystko odmieni i już wkrótce pewnego pięknego dnia powróci Rycerz na Białym Koniu i wtedy świat stanie się lepszy! Dlaczego to właśnie ten Rycerz potrafi naprawić świat, skoro do tej pory nikomu się to nie udało? Dlaczego przybędzie na Białym Koniu i jak zdoła pokonać zło? Tego legenda nie mówi.

Ogromny i nieskończony Wszechświat jest pełen niewytłumaczalnych zjawisk, nieodkrytych praw i nieodgadnionych tajemnic. Jak wiemy z fizyki atom powstaje w przestrzeni raz jako cząstka materii lub jako cząstka energii, a nauka współczesna nie potrafi wyjaśnić jak to jest możliwe. Myśl człowieka to potężna energia, która wysłana z milionów umysłów materializuje się gdzieś w przestrzeni. Tak ludzkość tworzy swój los, a człowiek swe własne życie! Tak tworzymy często przypadkowo oraz nieświadomie i dobro i zło! Czy Rycerz na Białym Koniu powróci? Legenda nie wzięła się znikąd. Jest tajemniczą informacją i przekazem od naszych dalekich przodków, nadawaną dla nas na przestrzeni wieków z otchłani czasu.

Kiedy Rycerz może powrócić? Tylko wtedy kiedy człowiek wreszcie przejrzy i zrozumie, że zmierza donikąd! Kiedy naprawdę przestanie oszukiwać i nas i samego siebie, a następnie zapragnie wreszcie uczciwie żyć w pokoju, prawdzie, wolności i sprawiedliwości. Czy pragniecie tego naprawdę? Czy chcecie i Wy Szanowni Państwo, Polacy i Sochaczewianie, aby Rycerz na Białym Koniu powrócił?

Krzysztof Buczyński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Blog Krzysztofa Buczyńskiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy