Pojedynek Buczyński kontra Osiecki: Rycerz Rzeczpospolitej

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pojedynek Buczyński kontra Osiecki: Rycerz Rzeczpospolitej Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Całe życie służyłem Rzeczpospolitej jak moi dawni przodkowie. Bo taki jest obowiązek rycerza. Służba Bogu, Królowi, Ojczyźnie. To wraz z urodzeniem dostajemy od Stwórcy odwagę, poczucie honoru i lojalności oraz waleczność. Takich cech nie da się przekazać człowiekowi poprzez wychowanie czy naukę. Dlatego mówiono, że arystokratą trzeba się urodzić. Za moją 40 letnią służbę Ojczyzna przyznała mi najwyższe odznaczenia i Order Polonia Restituta.

Niestety trafiłem do kraju, w którym rycerskie zasady były tylko przeszkodą. Już w szkole lenie i cwaniaki, dzięki oszustwom i ściąganiu oraz znajomościom, uzyskiwali najlepsze oceny. Zastanawiałem się co to ma wspólnego z edukacją. Podobnie było w zakładach pracy. I tu cwaniaki i lenie mieli wysokie stanowiska, najlepsze wynagrodzenia, tanie wczasy, samochody i mieszkania. I tacy obywatele do dziś w niektórych środowiskach uchodzą za „przyzwoitych ludzi”. To tacy „przyzwoici ludzie” jako nauczyciele, kierownicy, dyrektorzy, czy prezesi „zbudowali” nam powojenną i obecną Polskę, w której nie da się normalnie żyć!

Ostatnio znajomy pokazał mi najnowszego Mercedesa. Byłem w szoku. Jesteśmy proszę Państwa w średniowieczu, choć w telewizji tak jak za komuny nasz kraj się „rozwija”, rośnie PKB i przodujemy w Europie. Tylko ciągle nie możemy związać końca z końcem, choć często pracujemy na kilka etatów. I tak też wspaniale rozwija się nasze miasto na łamach „Ziemi Sochaczewskiej”, z której Pan Robert zrobił nam komunistyczną „Trybunę Ludu”. I tak ciągle nas kiwają , oszukują, wciskają kit i uważają za głupców.

Cechy szlacheckie to pracowitość, twórczość, ekspansja, poczucie piękna, dążenie do rozwoju, do doskonałości i ciągłe ulepszanie Świata. Popatrzmy w jakich pięknych pałacach i zamkach mieszkali arystokraci, a także jak potężnym mocarstwem była dawna Rzeczpospolita. Ale tego nie uczą w szkołach. Natomiast cwaniaki, lenie i pasożyty chcą tylko przetrwać czyimś kosztem i wygodnie żyć. Tacy ludzie przy władzy pozorują działania: budżet „obywatelski”, „wspaniałe” inwestycje itp., a tak naprawdę nie dopuszczają do rozwoju, niszczą twórcze, wybitne i pożyteczne jednostki. To pozostałość komuny i uboga, prostacka, tchórzliwa mentalność. Udowadniają to tak zwane komentarze do moich tekstów. Chamstwo i prostactwo.

Długo nie mogłem zrozumieć jak pogodzić wiedzę biblijną z nauką. W Biblii Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo natomiast Darwin twierdził, że człowiek pochodzi od małpy. Wydawało się to sprzecznością. Ale teraz czytając niektóre komentarze zwłaszcza Adama 11111 zrozumiałem, że Bóg stworzył człowieka, ale nie jest powiedziane, że każdego. Dlatego tacy jak niektórzy „komentatorzy”, a zwłaszcza Adam 11111 właśnie pochodzą od małpy. Człowiek by się podpisał imieniem i nazwiskiem, ale małpa jest tchórzliwa i gdy ryknie tygrys, piszcząc w panice chowa się za krzakami.

Zawsze czułem się zagubiony i obcy ze swoimi rycerskimi zasadami, ale Stwórca w swej mądrości nie przysłał mnie tu bez powodu. Przez ostatnie 8 lat rządzą byli rugbiści i muzykant diskopolowy. Cóż więc od nich wymagać. Zaczęto więc od tak zwanych „imprez”. No i Pan grający w stylu „Majteczki w kropeczki” i „Mydełko Fa” organizował nam tak zwane „życie kulturalne”. Wierzyłem podobnie jak inni w osobowość i talenty Pana Osieckiego. Niestety zawiódł nas wszystkich.

Intuicja dana od Boga mówi mi, że nie mogę bezczynnie patrzeć na dziejącą się niesprawiedliwość. Kilka lat temu na Jasnej Górze w Częstochowie zostałem pasowany na rycerza i otrzymałem szkarłatny płaszcz poświęcony przez księdza, który ma Magiczną Moc. W Biblii prorok Eliasz uderza płaszczem w rzekę i woda się rozstępuje. Być może i w Sochaczewie stanie się cud i Bóg ześle nam dobrego burmistrza.

Ponieważ nikt się nie zgłaszał, chcąc ratować miasto, zaproponowałem Państwu moją kandydaturę. Nie można pozwolić, aby obecna ekipa Ratusza urządzała nam „imprezy, komedie i cyrki” przez następne 5, a może i 10 lat. Pragniemy, aby powróciła kultura, odrodzenie, spokój i życzliwość, a ludzie wybitni zepchnięci na margines zaczęli wreszcie sensownie budować Sochaczew. Moja kandydatura miała sprowokować, dodać odwagi i wyłonić właściwą osobę. I taki człowiek pojawił się! Mamy wreszcie odpowiedniego kandydata na burmistrza. To Pan MAREK GOŁKOWSKI!

Zapoznałem się z życiorysem oraz dokonaniami i jestem pod wrażeniem wybitnej osobowości. Dlatego ustępuję miejsca lepszemu kandydatowi i rezygnuję z ubiegania się o stanowisko burmistrza dla dobra naszego miasta. Jako szef klubu Taekwondo i Karate będę zawsze pomagał nowemu burmistrzowi uczciwie i lojalnie tak jak czyniłem to do tej pory.

Wielu ludzi z Sochaczewa ma dość obecnej ekipy jednak podobno Pan Osiecki jest pewny wygranej jak Napoleon pod Waterloo. Ale jeżeli przypadkiem wygra to będzie to „Pyrrusowe zwycięstwo”. Wjadę wtedy na Ratusz na białym koniu i będę osobiście na każdej sesji Rady Miasta, na każdym zebraniu, a moje teksty będą ukazywały się coraz częściej. I będę Panie Piotrze Twoim najgorszym snem, jeżeli odważysz się ponownie zasiąść w fotelu burmistrza. Wracaj więc lepiej na boisko rugby, jako trener lub działacz i zajmij się dziedziną, na której chociaż trochę się znasz.

Rycerz Rzeczpospolitej i mój wspaniały rumak Mahalin czekamy spokojnie, a grot włóczni lśni cudownie w słońcu. Jesteśmy gotowi Panie Osiecki a Ty?!

Walka dopiero się rozpoczyna!

Krzysztof Buczyński

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

adam11111adam11111
0
Choroba postępuje.... gdybyś był rycerzem to miałbyś troche odwagi i honoru a nie uciekasz jak najgoeszy tchórz. Gdzie chłopie twój pojedynek z Osieckim o którym wypisywałeś miesiącami bzdety. A teraz popierajac faceta turystę i podobno polityka zza tzw jedynie słusznej granicy strzelasz mu samobója. Panie kandydatacie to poprcie tego "rycerza" pozbawia ciebie minumum myślę 400głosów. Proponuję wspólne zdjecie na jednym koniu, w jednej zbroi uroczysty wjazd na Plac Kosciuszki to odlecą dalsze głosy. Jak ty "rycerzu" możesz spojrzeć w lustro i widzisz kogo? Na pewno nie tego za kogo się masz. Zabezpiecz sobie głowę jakimś metalowym zakuciem wtedy zakryjesz tą czuprynkę. Oczywiście,że nie mam zamiaru prowadzić dyskusji z takim......

P.S.Piszesz, że ja pochodzę od małpy ok przyjmuję to jako komplement, natomiast być może twoje pochodzenie jest inne czy pasują ci takie zwierzątka jak np hieny, padalce,kapłony, barany, kozły... ofiarne? (2018-09-11 20:38)
markJmarkJ
0
DO 11111

chory człeku odpuść waść , nie rób fetoru . Gołębie to najgorsze truciciele środowiska , gorsze

niż szczury .

(2018-09-12 01:20)
JacekJacek
+1
radosna twórczość adam11111... trol internetowy, który chciał zostać lekarzem ;) (2018-09-12 11:31)
linulinu
0
Ok to poiwiem tylko tyle: zrobiło się bliżej wyborów, mozna komentować. Dla mnie poprzedni wpis to falstart i wiem, że jeśli miał by pan taką mozliwość, cenzura była by czymś normalnym... Służba ludziom to niestety (i stety) przyjmowanie krytyki i pochwał... Pan jak obecny burmistrz, oczekujecie pokalsku. Co z tematami niewygodnymi ? Lepieij żeby nie było ? Cała ta styliuzacja pozbawia pana powagi, bo to nie są wybory dla przedszkolaków i wczesnej podstawówki. Powazny człowiek na to się nie złapie. Na pewno nie ja :-)https://forum.e-sochaczew.pl/f/rycerz-ktory-boi/96460 (2018-09-12 13:53)
robroyrobroy
0
Szlachetny gest Panie Krzysztofie-oddał pan  swój elektorat panu Gołkowskiemu,być moze kiedy wygra wybory bedzie pamiętał o tym wsparciu (2018-09-12 14:15)
robroyrobroy
0
w Socho  to  same smutasy są,nawet nie ma po co wychodzić z domu aby obejrzeć plakaty wyborcze (2018-09-12 16:49)
olek284olek284
0
Panie Krzysztofie Buczyński na początek to proponował bym odpowiadać mieszkańcą jak ktoś mówi panu dzień dobry. A nie unosić głowe wysoko i udawać że się nie słyszy i nikogo nie widzi bo jestem vikingem przepłynołem Bałtyk czy teraz startuję na burmistrza Sochaczewa. Zacznij pan od siebie a dopiero wypomina błędy innym. (2018-09-15 18:21)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy