Pojedynek Buczyński kontra Osiecki: razem z Gołkowskim zbudujemy Życzliwy Sochaczew

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pojedynek Buczyński kontra Osiecki: razem z Gołkowskim zbudujemy Życzliwy Sochaczew Wybory samorządowe 2018 sochaczew

„To były dobre 4 lata” – tak burmistrz Osiecki rządzący z naszej woli, podsumował kończącą się na nasze szczęście kadencję. Tak proszę Państwa, „dobre lata” to były ale dla niego, bo obłowił się całkiem nieźle biorąc co miesiąc po kilkanaście tysięcy zł. Może to były i dobre lata dla sochaczewskich żab bo pan burmistrz wybrał szlam ze stawu i obiecał, że woda będzie czysta. Woda jest nadal brudna i mętna jak słowa burmistrza. A czy dla nas te lata były dobre tak jak dla burmistrza? Nadal zarabiamy od 1500 do 3000 zł miesięcznie, a to ledwo starcza na opłaty i podstawowe utrzymanie. Pracujemy ciężko od rana do wieczora często na kilka etatów tylko po to, aby burmistrz i inne „kacyki” mogły żyć w dobrobycie i luksusie. Pan Osiecki chce nam teraz wybudować most. I niedługo zapewne będzie on potrzebny bo przy takich opłatach i kosztach utrzymania wielu z nas Sochaczewian niedługo będzie zmuszonych zamieszkać właśnie pod mostem.

Pan Osiecki nie potrafił przez 8 lat wybudować czy przebudować walącego się stadionu dla swoich kolegów rugbistów, którzy wynieśli go na fotel burmistrza. Do tego przestarzała mała hala sportowa i basen bez parowej sauny. Zaniedbane i zaśmiecone chodniki, trawniki i ulice w centrum miasta, niewykorzystane pola czerwonkowskie itp. I tak można by mnożyć, ale finałem nieudolnych rządów jest ostatnia „impreza”. Premier Polski przemawiający na Placu Kościuszki został znieważony okrzykami „kłamca”, którymi cały czas przeszkadzano i zagłuszano przemówienie. A pan burmistrz, poseł i pani starosta stali bezczynnie, całkowicie bezradni i gapili się bezmyślnie głupio uśmiechając. Takiej kompromitacji „władz” nikt z nas jeszcze nie widział. Słyszałem jak jeden z Sochaczewian niesamowicie zbulwersowany powiedział: „tak to rządzi nam władca Piotr I Nieudacznik. Na szczęście to już koniec jego kariery!”.

„Podziękujmy” proszę Państwa panu Osieckiemu, dajmy mu jakąś piłkę na pamiątkę i niech wraca do swojej gminy wybierać szlam i błoto z tamtejszych stawów. A my wybierzmy wreszcie dla Sochaczewa dobrego burmistrza! Na szczęście jest w naszym  mieście  odpowiedni człowiek. To pan Marek Gołkowski! Były Ambasador Rzeczpospolitej, pracownik wielu Konsulatów, bywający na „Światowych Salonach”, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, ale jednocześnie nieustraszony żeglarz morski pełniący na statkach oficerskie funkcje. Wybitna osobowość, człowiek wielkiej klasy i kultury, a jednocześnie doskonały specjalista od administracji i zarządzania. Taki człowiek, znający cztery języki obce, o ogromnym doświadczeniu i autorytecie jako przyszły burmistrz Sochaczewa  uda się w „Wielki Świat” i zaprosi zagraniczne firmy do inwestowania w naszym mieście. I z takim człowiekiem będą rozmawiali szefowie Toyoty, Mitsubishi, Mazdy, Samsunga i innych. Nikt poważny nie będzie pertraktował z rugbistą czy muzykantem diskopolowym, którzy nawet nie mieli odwagi przez 8 lat próbować rozmawiać z inwestorami wiedząc, że na „Światowe Salony” nikt by ich nawet nie wpuścił!

Najważniejsze zadanie przyszłego burmistrza Gołkowskiego to rozwój i inwestycje, co zwiększy dochody miasta. A to oznacza niższe czynsze i opłaty i łatwiejsze, spokojniejsze życie dla każdego Sochaczewianina. Drugie ważne zadanie to "Przyjazna i życzliwa szkoła”. Nie ma nic ważniejszego niż  wychowanie i wykształcenie naszych dzieci i troska o to, aby były zdrowe i szczęśliwe. Dlatego przyszły burmistrz pan Marek Gołkowski przeznaczy specjalne środki i fundusze i zwróci się z ogromną prośbą do wszystkich nauczycieli i wychowawców, aby wspólnie razem utworzyć "Przyjazne Szkoły", w których prace domowe będą odrabiane z pomocą nauczycieli po lekcjach, a dzieci nie będą dźwigać ciężkich tornistrów, bo książki i zeszyty będą pozostawiane w szkołach. To odciąży rodziców od obowiązku odrabiania lekcji razem z dziećmi. Wtedy i dzieci i rodzice będą mieli więcej czasu na wypoczynek, hobby i dla siebie. Dzieci zwolnione z „horroru” odrabiania prac domowych będą nam wdzięczne i szczęśliwe.

Tylko wspólną pracą proszę Państwa możemy zbudować przyjazny i życzliwy Sochaczew. I to może nam zapewnić tylko doskonały kandydat na burmistrza pan Marek Gołkowski!

Krzysztof  Buczyński

 3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

adam11111adam11111
0
"Wspaniałe poparcie tego tchorzliwego rycerzyka". Panie Gołkowski minimum 500 głosów ma pan mniej 21 października. Kolejne głosy odbiera Panu poparcie niejakiego jeżyka, który ma watpliwosci co do miejsca zamieszkania Burmistrza Osieckiego a sam jako scyzoryk ma blizej do Płońska niz do naszego pieknego i świetnie rozwijajacego się Sochaczewa. Więcej takich poparc dla pana i pozamiatane w I turze. "Gratuluję koncepcji kampanii wyborczej". A stwierdzenie PRZEZ RYCERZYKA "że Burmistrz obłowił się całkiem nieźle biorąc co miesiąc kilkanaście tysiecy złotych" kwalifikuje sie do procesu w trybie wyborczym. Z tego co wiem nigdy burmistrz obecny ani poprzednicy nie zarabiali do reki kilkanaście tysiecy.To oszustwo i manimulacja i tacy ludzie pana popieraja. WSTYD PANIE KANDYDACIE. (2018-10-04 12:16)
kacperskyykacperskyy
0
chłopaka dopiero co z oddzialu zamknietego przeniesli i dostal dostep do netu. nie przejmujcie sie parę dni i znow wroci do pokoju wyłozonego miękkim materiałem (2018-10-04 12:29)
kacperskyykacperskyy
0
adasia oczywiscie adasia :) (2018-10-04 13:12)
adam11111adam11111
0
Poparcie kacperskego to następne 300 głosów mnie. Oby tak dalej.... (2018-10-04 13:46)
lokalnylokalny
0
Jakie rozwijające się miasto? Wymiana płyt chodnikowych na mniej krzywe trudno uznać za rozwój, można to określić co najwyżej jako przywrócenie stanu używalności. Dodatkowo jest to działanie stanowiące podstawowe obowiązki ustawowe nałozone na administracje lokalną. Faktycznie mieszkancy Sochaczewa tanio się sprzedają jak im takie minimum wystarcza. Gdzie są obiecane wodotryski, oprócz tego z placu przed kosciołem. (2018-10-04 21:07)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy