Pojedynek Buczyński kontra Osiecki: konwencja PIS – jesteś z Kukiza to wynocha!

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pojedynek Buczyński kontra Osiecki: konwencja PIS – jesteś z Kukiza to wynocha! Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Dowiedziałem się od znajomych, że jest spotkanie z posłem Małeckim. „Idź, zapytaj Małeckiego, co zrobił dla Sochaczewa przez 8 lat kadencji. My nie idziemy, mamy go dosyć. Dla nas nic nie zrobił i nie zrobi!”

Jako prawy obywatel poszedłem z ciekawości i obowiązku, aby posłuchać co poseł ma do powiedzenia. Pan Małecki zawsze był dla mnie wzorem. Potrafił wypracować dobrą taktykę pozwalającą mu osiągać cele. Osiągnął stanowisko Wiceministra, a tego nie dokonał żaden sochaczewianin. Poza tym szanowałem go za pobożność i wiarę. Często widzimy jak gorąco się modli, jak klęczy z pokorą, jak służy do mszy w kościele. Teraz zastanawiam się czy to prawdziwa wiara, czy tylko pozory i taktyka pozwalająca osiągać wysokie stanowiska, władzę i bogactwo?  Czy pan Małecki sprawdził się jako poseł i czy dalej nim będzie o tym sami Państwo zdecydujecie już za rok w wyborach! Przecież tak naprawdę liczy się tylko dobro naszego miasta i Rzeczpospolitej!

Wszedłem na salę w hotelu Chopin. Przywitałem się ze znajomymi. Rozejrzałem się wokoło. Wiele znajomych twarzy. Niektórzy szybko znaleźli  dla mnie wolne krzesełko, ale skromnie poszedłem na koniec sali i stanąłem przy stoliku. Okazało się, że to „Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości”. No cóż, dobrze trafiłem. Niedawno sam chciałem wstąpić do „Prawa i Sprawiedliwości”, ale pan Małecki uznał że nie jestem tu potrzebny. Teraz dziękuję Opatrzności, która kolejny raz uchroniła mnie przed błędem, gdyż będąc obecnie członkiem  sochaczewskiego PIS-u musiałbym się wstydzić.

Obecnie jestem w Zarządzie Okręgu 16 KUKIZ 15, które to Stowarzyszenie wspiera PIS w dobrych decyzjach. Byłem tu więc jako cenny koalicjant. Ale ani pan poseł Małecki, ani inni nie wyszli mnie powitać. Coś tu było z kulturą nie tak. W pierwszym rzędzie zasiadał pan burmistrz i pani starosta, i reszta ekipy, wszyscy widzieli, że przybył gość, ale gapili się w ekran bezmyślnie i bezczynnie podobnie jak na Placu Kościuszki, kiedy „gościli” Premiera. Bezczynność, bezradność i brak kultury to nasza obecna „ekipa rządząca” Sochaczewem.

Obok kręcili się ludzie. Czekaliśmy na rozpoczęcie. Podszedłem do stolika i poprosiłem o kawę, bo bufet był obficie zaopatrzony. Zdążyłem rozmieszać cukier i poczułem wspaniały aromat. Już podnosiłem filiżankę, gdy nagle podszedł do mnie jakiś młody człowiek i niegrzecznie zakomunikował:

„Pan jest z KUKIZ-a, a to konwencja PIS. Poseł kazał pana wyrzucić!”

Na takie chamstwo, bezczelność i głupotę aż mowę mi odjęło. To są zwyczaje Prawa i Sprawiedliwości! Nie do pomyślenia w normalnym świecie! PIS wyrzuca z zebrania przyjaznego koalicjanta jak jakiegoś śmiecia! Co za głupota? I to są politycy, co chcą nami rządzić!

Czyżby sochaczewscy PIS-owcy tak bardzo się mnie bali, widząc zapewne we mnie Rycerza  Rzeczpospolitej, który nie znosi oszustwa i kłamstwa a u pasa ma miecz! Mogłem zostać i „urozmaicić” tę „konwencję”, ale przełknąłem zniewagę i wyszedłem jako człowiek kulturalny, bo i tak popsułem wystarczająco „naszym kacykom” humory. Coś tam na zakończenie usłyszałem o budowie tunelu w Teresinie. Jak ten tunel ma się przyczynić do rozwoju Sochaczewa nie wiem do dziś, ale dobrze że nie każą nam budować piramid jak w Egipcie. Takie to mają pomysły, aby tylko nie zrobić czegoś pożytecznego. To dopiero początek Walki panowie. Życzę „spokojnego snu” aż do następnej rundy.

Ja osobiście i  KUKIZ 15 popieramy pana Kaczyńskiego i pana premiera Morawieckiego w wielu inicjatywach w Sejmie,  bo są to wielcy politycy których działania służą dobru Naszej Ojczyzny. Ale widocznie w sochaczewskim PIS-ie coś jest nie tak, jak wykazało spotkanie na Placu Kościuszki.

Nie mogą takie zwyczaje, taka bezradność i bezczynność władz oraz taka kultura panować dalej w naszym mieście. Mamy dosyć pana Osieckiego i jego ekipy. Wybierzmy w nadchodzących wyborach proszę Państwa pana Marka Gołkowskiego doskonałego  kandydata na burmistrza!

Krzysztof  Buczyński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

GizmoGizmo
0
Szanowny Panie,po przeczytaniu tego tekstu można stwierdzić, że to nie Pan....,ale koń zwalił Pana. (2018-10-05 22:12)
jarljarl
0
A wszystko to przez brak dotacji. Ach jak pieniądze magicznie mogą zmienić nasz sposób postrzegania ludzi. Rycerz, który nie dostał tyle ile oczekiwał odwrócił się od swego pana :) Współczuję tym co będą musieli zdjąć 500+, bo taki czas będzie musiał przyjść:) (2018-10-05 22:47)
JacekJacek
0
Powiem tak: i bardzo dobrze! Posłowie PiS w sejmie wykorzystują swoją przystawkę o nazwie Kukiz'15 do przepychania ustaw niezgodnych z konstytucją ale jeżeli przychodzi aby coś dać w zamian to niekoniecznie :D... jak mi przykro ;) (2018-10-05 22:48)
jarljarl
0
Według mnie wszystkie partie sa taki same. Mieliśmy taśmy z sowy :)Mnie do siebie przekonają Ci, którzy w swoim programie będą mieli:- Likwidacja krus, zus

- dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne z składkami w wysokościach uzależnionych od wyboru pakietu świadczeń medycznych

- podatek dochodowy w wysokości 8-12%

- uproszczenie prawa podatkowego

- pomoc socjalna przysługująca tylko osobom będącymi płatnikami podatkowymi przez ustalony minimalny okres

- likwidacja wszelkich instytucji typu mops czy gops wspierających cwaniaków, nierobów, alkoholików i inną patologię

Wiem, że to nierealne. Ale pomarzyć można (moja lista marzeń jest dłuższa ) (2018-10-05 23:25)
olek284olek284
0
Nie lubi pan Kłamstwa ???? A jeszcze niedawno pan miał startować na burmistrza tyle pan o tym pisał . Co kłamał Pan ??? (2018-10-06 07:18)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy