Pojedynek stulecia: Buczyński kontra Osiecki!

/ 38 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pojedynek stulecia: Buczyński kontra Osiecki! Partie polityczne sochaczew

Mateczka nam śpiewała, że przyjdzie taki czas.
Gdy w rejs ruszymy długi, a wiatr poniesie nas.
Za sterem dumnie stoję, bo oto nadszedł  dzień.
Gdy złupię obce kraje, a wrogów wyrżnę w pień!

Pieśń z filmu Wikingowie

Tak wygląda walka o władzę. Władza  to łupy i bogactwo. To  pławienie się w dobrobycie i luksusie. To narzucanie innym swojej woli. To zmuszanie człowieka do uległości, aby służył  temu który rządzi.  Ci co mają władzę są bezwzględni, okrutni, mściwi, brutalni, chciwi i zrobią każde świństwo, aby tylko móc rządzić. Dlatego jak uczy historia mordowano książęta, królów, cesarzy itp. Dlatego panują wojny i morduje się miliony ludzi.

Jeżeli ktoś myśli, że mamy tak zwaną demokrację i o wyborze decydują "rozsądne argumenty" czy tak zwane "programy" polityków, to winszuję mu dobrego humoru i dziecięcej naiwności. Kto pamięta komunę, to widział czołgi na ulicach, słyszał strzały karabinów i oglądał trupy przyjaciół, kolegów, członków rodziny. To władza pozabijała robotników i nie słuchała żadnych próśb, postulatów, czy argumentów. Najemni bandyci w policyjnych mundurach "wyrzynali wrogów w pień".

Czy musi tak zawsze być? Nie musi. Potomkowie Wikingów w krajach skandynawskich przeszli ewolucję, czy też wypracowali system, a być może zasłużyli na to, aby żyć w dobrobycie i pokoju. Trudno nam pojąć, że każdy jest bogaty. Byłem i widziałem. W Polsce każde pokolenie praktycznie zaczyna od zera. Wciąż jeszcze dominuje prymitywna walka o byt, o pieniądze, o dobra materialne. I mało kto wierzy w jakiekolwiek zmiany na lepsze.

Ale kto wie jak osiągnąć cel, może mieć w życiu wszystko! Pisałem już wielokrotnie, że często pytacie mnie o wyprawy, treningi, o plany na przyszłość. Codzienne monotonne, szare, męczące życie jest pozbawione radości i entuzjazmu. A moje wyprawy są ciekawostką, mitem, legendą, bajkowym światem marzeń, gdzie ludzie są dobrzy, wspaniali, szlachetni. Moje życie to "Odmienna Rzeczywistość" jak pisał Carlos Castaneda. Na pewno widziałem i przeżyłem więcej niż inni.

Ale ostatnie lata mojego życia pragnę przeżyć normalnie, w pokoju. Mam dobrą pracę, lubię i szanuję ludzi, z którymi pracuję. Chciałbym mieć dom, rodzinę, żonę, być może Ukrainkę, bo Polki nie akceptowały i nie akceptują mojej osobowości. Chciałbym  mieszkać na wsi, malować obrazy i cieszyć się spokojem i każdym dniem. Ale ludzie władzy bezwzględni, cyniczni i okrutni nie pozwalają mi na to i zmusili mnie, abym znów stanął do walki!

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Dla uczczenia tego niezwykłego wydarzenia postanowiłem przepłynąć łodzią wiosłową ocean Atlantycki. Ale czy będzie to z korzyścią dla innych ludzi, dla mieszkańców Sochaczewa? Po Atlantyku pływają już inni, a dla mnie byłaby to wycieczka krajoznawcza w cieple tropikalnego słońca, a nie sportowy wyczyn. Dlatego szukałem innego celu. Większego i trudniejszego. Celu który będzie służył innym i być może poprawi codzienną egzystencję. Pomógł mi w tym burmistrz Piotr Osiecki, rzucając jak psu ochłapy zamiast dotacji w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. I znów zrobił ze mnie pośmiewisko. Zawsze byłem lojalny, bo to mój obowiązek i broniłem burmistrza przed tymi, którzy go krytykują i nienawidzą. Ale lojalność też ma swoje granice. Nie może zamienić się w służalczość i znoszenie poniżania. Bo tak traktuje mnie burmistrz Osiecki. Poniża mnie, ośmiesza i odbiera godność. I wiem, że  innych traktuje podobnie.

Aby nie być pośmiewiskiem w Sochaczewie udałem się na rozmową, ale nie z prośbą tym razem, ale warunkami mojej lojalności. - Musisz siedzieć cicho i słuchać - dostałem odpowiedź. Dlatego wypowiedziałem lojalność. Wyszedłem bez pożegnania i trzasnąłem drzwiami. Mam teraz inny cel i niezwykle trudnego, bezwzględnego przeciwnika.

Będę kandydować na burmistrza Sochaczewa i zmierzę się z panem Osieckim w najbliższych wyborach samorządowych.

Niedawno w ramach treningu i przygotowań zgłosiłem swoją kandydaturę na stanowisko prezesa spółdzielni. Przeciwnikami byli pan Szulczyk - były burmistrz i pan Czapigo. Obaj towarzysze partyjni, pachołkowie poprzedniego systemu. Obaj w wieku ponad 70 lat z dużymi emeryturami, mogli żyć w dobrobycie, spokoju i cieszyć się każdym dniem. Ale chciwość i żądza władzy przeważyła. I stanęli ze mną do walki. A w walce nie ma reguł i zasad, godności, prawości i uczciwości. Nie liczy się ani wiedza, ani talent, ani profesjonalizm. Dlatego nie zostałem wybrany na prezesa spółdzielni. Ale i tej walki nie przegrałem. Nadal żyję, piję wino i kocham się z kobietami, a być może niedługo zostanę burmistrzem. A pan Szulczyk i Czapigo po kilku miesiącach umierali w cierpieniach i stoją teraz na sądzie ostatecznym, a tam, jak mówi Biblia, będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Kto będzie burmistrzem Sochaczewa?

Mój pierwszy przeciwnik to groźny, silny i bezwzględny Triumwirat. Pan Osiecki, pan Małolepszy i pan Fergiński. Zdobyli władzę 8 lat temu. Podzielili łupy między swoich. I oni robią chwilowo w Sochaczewie co chcą! Są to ludzie zdolni, inteligentni, pracowici, bezwzględni. Dwaj z nich to byli sportowcy, rugbiści, twardzi faceci i pan Fergiński, muzykant discopolowy, człowiek kulturalny, miły i sympatyczny. Czy mają zdolności i kompetencje do  sprawowania władzy i czy ich zarządzanie i administrowanie jest korzystne dla naszego miasta? Czy mieszkańcy Sochaczewa żyją spokojnie i szczęśliwie?

Odpowiedź otrzymamy w nadchodzących wyborach. W rozmowach ze znajomymi nie słyszałem jeszcze, aby ktoś chwalił pana Osieckiego, a wielu reaguje podobnie jak 8 lat temu na nazwisko poprzedniego burmistrza, z niezwykłą nienawiścią.

Niech wygra wszystko jedno kto, byle nie  Osiecki!

Burmistrz ma wielu sojuszników. Urzędników których opłaca, firmy które otrzymały kontrakty, stowarzyszenia, którym rozdaje pieniądze w ramach dotacji. Emerytów, dla których są wycieczki i bale. Dyrektorów podległych placówek, którym rozdaje nagrody. I zapewne będzie miał jeszcze innych sojuszników. Ale władza nigdy nie ma przyjaciół i bardzo wielu zagorzałych wrogów. Ja jestem sam. Liczyć mogę jedynie na wiedzę, którą zdobyłem, intuicję i wsparcie Boskiej Opatrzności, na której nie zawiodłem się nigdy! Poza tym nie wszyscy mnie lubią. Jestem pewny siebie, jestem człowiekiem sukcesu, jestem zwycięzcą. A takich w Polsce nie lubimy. Ale to właśnie być może ja  jestem Wam teraz potrzebny.

Wspiera mnie KUKIZ 15 ze swoim hasłem: Polsko Potrafisz!
I  moje hasło jest proste:

Ja potrafiłem i Wy potraficie!
Ja zwyciężałem i Wy zwyciężycie!


Pytanie jest tylko czy chcecie walczyć? Czy chcecie zwyciężać? Czy będziecie biadolić, skarżyć się i narzekać? Czy wierzycie w siebie i w to, że można coś zmienić?

KUKIZ 15 wyznaczył nam proste zadanie. Mamy rozbijać kliki. Moim zadaniem jest poprowadzić Was na sochaczewski Ratusz. Zdobyć stanowisko burmistrza i próbować budować lepszy świat, oparty na sprawiedliwości, równości i wzajemnym szacunku. Jeśli zwyciężymy ja będę rozdawał "łupy" i nie będziecie już biedni.

Nie będę Państwa prosił, przekonywa, ani namawiał. Dobrym burmistrzem będzie na pewno pan Żelichowski, jeżeli zechce kandydować. Możecie też wybrać ponownie pana Osieckiego. W jednym z miasteczek obok nas burmistrzem jest kierowca samochodu dostawczego. Można i tak. Dla mnie nie ma to specjalnego znaczenia. Zostało mi jak "Rannemu Wojownikowi" niewiele czasu. Chcę spokojnie pracować, normalnie żyć, mieć dom i rodzinę, malować obrazy, pisać wiersze, słuchać śpiewu ptaków, leżąc pod drzewem i służyć Firmie HELIO w Brochowie, która chwilowo jest moim domem.

Ale jeżeli moim przeznaczeniem jest rządzić i jeśli takie będzie życzenie mieszkańców Sochaczewa, to zostawię spokojne życie i będę służył Wam, jako burmistrz, a intuicja, wiedza i doświadczenie podpowie mi co należy czynić. Ale nie chciwość i władza jest motywacją! Wiking kocha walkę. Walczy dla sławy, aby skaldowie śpiewali o nim pieśni na ucztach i aby wejść do Walhalli. Dlatego przez najbliższe miesiące walcząc z burmistrzem Osieckim będę szczęśliwym człowiekiem. Tu i teraz przeżywam życie bardzo intensywnie. Nie ma przeszłości i przyszłości. Jest radość życia, radość chwili, radość walki.

Leżąc na zawał w szpitalu widziałem czarny tunel, złote światło i postać z wyciągniętymi ramionami w zapraszającym geście. Wiem, że jest Bóg, Stwórca i inne światy. Być może jest biblijny Raj i Walhalla Wikingów. O tym przekonam się już niedługo, kiedy następnym razem przejdę przez czarny tunel, a być może na białym koniu zabierze mnie złotowłosa Walkiria lub obudzę się w innym śnie!

Dlatego nie ma dla mnie wielkiego znaczenia kto zostanie burmistrzem!
Ale tylko ja mogę dać Wam nadzieję!
Razem z KUKIZ 15!

Ja potrafiłem i Wy potraficie!
Ja zwyciężałem i Wy zwyciężycie!

Krzysztof  Buczyński


 3.9
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (38)

kacperskyykacperskyy
+2

o matko...

 

 

(2018-02-08 08:31)
dragon36dragon36
+1

kampania się chyba zaczyna,ale czemu nie, trzymam kciuki .

(2018-02-08 09:44)
adam11111adam11111
-1

Dawno sie tak nie uśmiałem tu chyba jakis lekarz specjalista jest potrzebny. Zamiast spokojnie sobie dalej cieciować to rzadzić się zachciewa.  Chyba byłbyy obciach z takim gościem spotkać sie w debacie. Startuj pan na wodza wikingów albo jakiegoś szamana....

(2018-02-08 12:03)
wikingwiking
0

Obrazasz kolego szanowny wszystkich ludzi którzy pracują cięzko w ochronie którzy sprzątają każdego dnia ulice naszego miasta.Prymitywne wyśmiewanie innych ludzi to wasza taktyka.dlatego jesteście skończeni.Ja zamiatałem ulicę przed szkołą numer 3 i jestem z tego dumny i tak nauczam moich zawodników.Każdemu człowiekowi należy się szacunek czy jest cieciem czy zamiata ulice czy jest bezdomnym. Każdy jest potrzebny.I tak będzie jak JA będę burmistrzem.Wszyscy Państwo będziecie szanowani.Burmistrz będzie Waszym sługą a nie tyranem.I tak będzie!!!

(2018-02-08 14:20)
kacperskyykacperskyy
0

czy pan osiecki czy kto inny bedzie na tym stanowisku nie bedzie niczyim sługą. burmistrz ma zbudowac zespol profesjonalistow i nimi umiejetnie zarzadzac, byc autorytetem, nie bawiac sie w jakies ukladziki partyine, prywatę z lokalnymi kacykami czy nepotyzm. to zawsze bedzie w pewnym procencie ale na pierwszym miejscu musi byc dobro miasta, wyciaganie dodacji unijnych i umiejetne zarządzanie całym tym cyrkiem - tego teraz brakuje a mowa o czyiś sługach to nie tędy droga do sukcesu na tym stanowisku.

(2018-02-08 14:55)
adam11111adam11111
+1

Panie wiking naucz sie Pan czytać ze zrozumieniem i wymyślać bzdety. Jak można mówić, że ja obrażam lub wysmiewam jakiś zawód. To raczej pan to robi wykonując ten zawód, bo być może pan sie do tego nie nadaje, może odpowiedzialność przy wykonywaniu tego zawodu  pana przerasta. Od takiego Burmistrza - ZACHOWAJ NAS......"Gratuluję KUKIZOWI takiego kandydata" A za stwierdzenie "kliki" mozesz mieć pan kłopot.

(2018-02-08 15:13)
waldemar-tomaszwaldemar-tomasz
+1

W sprawie formalnej.Jalie wykształcenie predysponuje pana do ubiegania się,o stanowisko burmistrza.Wyższego które jest wymagane.na tym stanowisku.jakoś nie zauwarzyłem.Do wyborów ponad pół roku.morze pan zdąrzy skończyć studia.Po liceum plastycznym marne szanse na funkcję burmistrza.

(2018-02-08 15:24)
adam11111adam11111
0

I jeszcze jedno niejaki wikingu proszę nie wyśmiewać pasji wymienionych przez pana osób, bo wszyscy są po wyższych studiach po Politechnikach i innych i maja zarówno wyższe wykształcenie jak również konkretny zawód w przeciwieństwie do pana. Na marginesie proszę, aby pan przedstawił przebieg pracy zawodowej, bo wikingowanie i sztuki walki,czy   pływanie kajaczkami to pana pasja a nie wykonywany zawód. Krótko - przbieg pana zatrudnienia etatowego.

(2018-02-08 15:34)
gajgaj
+1

waldemar-tomasz -  I ty możesz zostać Burmistrzem :)

http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/poradnik-pkw-kto-moze-kandydowac-na-wojta-burmistrza-i-prezydenta-miasta,103792.html

(2018-02-08 16:32)
stawik12stawik12
0

adam11111

0

I jeszcze jedno niejaki wikingu proszę nie wyśmiewać pasji wymienionych przez pana osób, bo wszyscy są po wyższych studiach po Politechnikach i innych i maja zarówno wyższe wykształcenie jak również konkretny zawód 

A po jakich studiach jest Pan Panie rymujący, bo wiem kto Pan zacz , ale o studiach Pana nic nie wiem . Chyba ,że kończył je Pan na tajnych kompletach.

(2018-02-08 18:50)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+3

Panie Krzysztofie,

W Pana tekście jest tyle sprzeczności, że tak na prawdę zgubiłem się na czym Panu zależy, czy na spokojnym życiu i malowaniu obrazów czy walce o posadę burmistrza, nie wiem czy Pan zachwala swoją osobę czy inne, choćby Pana Żelichowskiego, pisze Pan że władza to łupy, bogactwo i bezwzględna walka, które utożsamia Pan z wikingami a wiersz dalej sam się porównuje do wikingów a jednocześnie twierdzi, że po urząd idzie Pan z innymi wartościami. Życze Panu zdrowia i jak najdłuższego życia ale z jednej strony Pan żegna sie już z ziemskim padołem a z drugiej strony chce walczyć o naszą przyszłość?

Sam styl przekazu - OK, taki Pan sobie wymyślił ale uważam, że kilka wersów zdecydowanie nie powinno się znaleźć w tekście promującym osobę na stanowisko burmistrza.

Pozdrawiam

(2018-02-09 11:25)
robbo2krobbo2k
+2

Mnie sie podoba ze burmistrzowe azorki ujadają to znaczy iz czują uciekające koryto i to jest piekne patrzeć na ten strach w oczach adasia.

A wracając do wyborów od nowych władz oczekuję decyzji dla mieszkanców a nie robienie propagandy sukcesu na koszt dzieci. I do cholery wypadłoby by burmistrz jednak MIESZKAŁ w tym miescie i płacił w nim podatki

(2018-02-09 11:38)
kolo6kolo6
0
O żesz ......... Powiem szczerze że mnie zamurowało. Ja myślę że na ten urząd powinna być wymagana diagnoza poradni zdrowia psychicznego

(2018-02-09 16:26)
Pułkownik KwiatkowskiPułkownik Kwiatkowski
+2

waldermar-tomasz: "Jalie wykształcenie predysponuje pana do ubiegania się,o stanowisko burmistrza.Wyższego które jest wymagane.na tym stanowisku.jakoś nie zauwarzyłem.Do wyborów ponad pół roku.morze pan zdąrzy skończyć studia.Po liceum plastycznym marne szanse na funkcję burmistrza." - jalie, kropki między słowami, ZAUWARZYŁEM, MORZE pan ZDĄRZY - dobry Boże, widzisz i nie grzmisz.

(2018-02-09 16:28)
EricoErico
0
piszę Pan cyt. "...w walce nie ma reguł i zasad, godności, prawości i uczciwości. Nie liczy się ani wiedza, ani talent, ani profesjonalizm.." Muszę przyznać, że bardzo się Pan pogubiłem. Są to cechy, które powinien posiadać... Niestety. Pozdrawiam serdecznie
Eryk Jędrzejczak (2018-02-09 16:32)
EricoErico
0

pisze Pan cyt. "...w walce nie ma reguł i zasad, godności, prawości i uczciwości. Nie liczy się ani wiedza, ani talent, ani profesjonalizm.." Muszę przyznać, że bardzo się Pan pogubił. Są to cechy, które powinien Pan posiadać... Niestety. Błysnął Pan elokwencją. Pozdrawiam serdecznie 
Eryk Jędrzejczak

(2018-02-09 16:41)
ojtam ojtamojtam ojtam
0

Krzysiu kochany, tak mi Cię szkoda. Co Ci śię stało. Proszę jak najszybciej idź na pilną konsultację do pschiatry. To bardzo ważne i nie jest to próba lekceważenia Twojej osoby.

(2018-02-09 21:53)
bandarbandar
+3

Koło Sochaczew KUKIZ 15 odcina się od powyższego "manifestu" i samej kandydatury. Tak oświadczył szef Koła.

No więc chyba pozamiatane w tym temacie.

ojtam ojtam - dobrze radzisz

(2018-02-09 23:01)
robroyrobroy
0

@wiking-na czym ty grasz? cytuję- Kto pamięta komunę, to widział czołgi na ulicach, słyszał strzały karabinów i oglądał trupy przyjaciół, kolegów, członków rodziny. To władza pozabijała robotników i nie słuchała żadnych próśb, postulatów, czy argumentów. Najemni bandyci w policyjnych mundurach "wyrzynali wrogów w pień".

cud że ocalałeś z tej pożogi,pochyl się nad miesięcznicami,może zyskasz elektorat

(2018-02-10 06:05)
SieciechSieciech
+1

chyba wszysckich was wkręcili, bo się tak spinacie :) Nie sądzicie chyba, że informacje te są prawdziwe ? :)

(2018-02-10 06:56)
robroyrobroy
+1

@Sieciech-prima aprilis przeniesiono na lutego?

(2018-02-10 07:54)
AjakosAjakos
+2

Panie Krzysztofie!

Jest Pan niepoprawnym romantykiem, z wielką siłą i niestety z wieloma smutnymi doświadczeniami życiowymi. Zrealizował Pan wiele pięknych celów w swoim życiu, kilku zapewne nie udało się zamknąć pozytywnie. Zdaje się dostrzegł Pan znów szansę, zaufał jakimś ludziom, ale to nie jest Pana bajka. To jest polityka! Tu nie ma miejsca na spełnianie romantycznych marzeń dotyczących naprawy świata. Tu jest brutalna rzeczywistość i walka niezbyt honorowa. Do tego zdaje się Pana ulubieniec Jakubiak, nie zamierza inwestować politycznie w Sochaczewie, a cała organizacja KUKIZ15 praktycznie nie istniej nie licząc sejmu.

Nic z tego nie będzie i szkoda tylko Pana. Na szczęście jest Pan WOJOWNIKIEM i wierzę, że jeszcze dużo dobrego przed Panem.

Pozdrawiam.

PS. KUKIZ15 - zmiany zdaje się nie wyszły Wam na dobre. Widać browarnik zna się jedynie na piwie.

(2018-02-10 16:05)
adam11111adam11111
0

I PO POJEDYNKU TYSIĄCLECIA.....KAJAKARZ SIĘ SPALIŁ... CZEKAM NP NA MOTOCYKLISTĘ

(2018-02-10 17:50)
NovJanNovJan
+2

lepszy potencjalny motocyklista aniżeli obecny rugbista....

kazdy bedzie lepszy od tego co obstawił sie wszędzie znajomymi i pociotkami przyczyniając sie wydatnie do tego ze urzad miasta jest najwiekszym pracodawcą w mieście.

piszesz adam11111 o niesamowitych karierach naszych obecnych - o czym dokładnie piszesz? 

pierwszy z brzegu , kariere sportową zakończyl w wieku 35 lat , a pozniej to został przyspawany do samorzadowych stołków i tak tkwi do dzisiaj , w zadnej tych prac nie musiał sie w jakikolwiek sposób wykazać.

a o wykształceniu i tej "politechnice" nie wspomne.....

 

 

(2018-02-11 11:48)
RouterRouter
0

zakonczenie to będzie jesienią ,i wtedy mozna pisać o poległych i zwycięzcach-adam 11111 i kto wygrał, NovJan słuszna uwaga.

(2018-02-11 12:16)
stawik12stawik12
0

pierwszy z brzegu , kariere sportową zakończyl w wieku 35 lat , a pozniej to został przyspawany do samorzadowych stołków i tak tkwi do dzisiaj , w zadnej tych prac nie musiał sie w jakikolwiek sposób wykazać.

a o wykształceniu i tej "politechnice" nie wspomne.....

Dodać tu trzeba , że przy ogromnym wsparciu św. pamieci Pana Szulczyka i całego ugrupowania ' ZGODA " formacji lustrzanej  .....  A tak   ją wtedy określano ......................

2002-09-24 / 22 odpowiedzi

Jestem zaskoczony że tak inteligentny facet jakim jest Pan Krupa należy do "Zgody"
Przecież to zgraja idiotów
A taki człowiek do nich nie pasuje!!!!!!

A teraz burmistrz to i pierwszy  rząd w ławach u Wawrzyńca . Trzeba umieć się dostosować.

  •  
  •  

 

 

Jestem zaskoczony że tak inteligentny facet jakim jest Pan Krupa należy do "Zgody"
Przecież to zgraja idiotów
A taki człowiek do nich nie pasuje!!!!!!

A teraz burmistrz to i pierwszy  rząd w ławach u Wawrzyńca . Trzeba umieć się dostosować

(2018-02-11 13:27)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0

Zauważyłem, że post na sochaczew.pl o odcinaniu się już usuneliście. Wasz lider - domyślam się - bez uzgodnienia z wami wrzucił tekst, wy się odcieliście, potem to usuwacie. Nie da się oprzeć wrażeniu, że brak jest koordynacji i zdecydowania, obrania jednego wspólnego kierunku.

Chcecie iść do wyborów? Musicie to zmienić i zacząć się jawić jako ugrupowanie profesjonalne, dobrze zorganizowane i przede wszystkim z olejem w głowach. Tego typu teksty oraz działania, moim zdaniem, nie przybliżają was do sukcesu.

(2018-02-12 14:29)
metasekwojametasekwoja
0

Osobiście nie znam Pana Buczyńskiego, ale w tego co robił, o czym pisał,  jawi mi sie sylwetka człowieka zupełnie odmiennego od   narodowców z partii Kukiza. Skąd  poparcie tej partii.?  Czy tylko dlatego, że inni nie zechcą czy wspólnota poglądów?

Przyszli wyborcy chcieliby to wiedzieć.

 

(2018-02-12 20:01)
jarljarl
+1

"łooo matko"  co ja przegapiłem :) 

Czytając cały ten wywód o walkach zwróciłem uwagę na jeden fragment:

 

"Dlatego szukałem innego celu. Większego i trudniejszego. Celu który będzie służył innym i być może poprawi codzienną egzystencję. Pomógł mi w tym burmistrz Piotr Osiecki, rzucając jak psu ochłapy zamiast dotacji w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych." 

Według mnie dzielny wiking dostał mniej kasy niż oczekiwał i strzelił focha :) 

Z niecierpliwością czekam do wyborów :) 

(2018-02-12 23:48)
kacperskyykacperskyy
+1

moje ulubione z tej całej serii:

pierwszy ukazujący aspiracje kandydata :)

"Zostało mi jak "Rannemu Wojownikowi" niewiele czasu. Chcę spokojnie pracować, normalnie żyć, mieć dom i rodzinę, malować obrazy, pisać wiersze, słuchać śpiewu ptaków, leżąc pod drzewem i służyć Firmie HELIO w Brochowie, która chwilowo jest moim domem"

drugi, cytat zupełnie sprzeczny z pierwszym, jakbysmy widzieli zupelnie innego czlowieka - oddający hedonistyczne podejscie do zycia kandydata:

"Nadal żyję, piję wino i kocham się z kobietami" ale oczywiscie - ukrainkami bo polki tego pana nie chcą :) sam to podkreśla :)

a za moment mamy całkowicie odmienny stan: "Być może jest biblijny Raj i Walhalla Wikingów. O tym przekonam się już niedługo, kiedy następnym razem przejdę przez czarny tunel, a być może na białym koniu zabierze mnie złotowłosa Walkiria lub obudzę się w innym śnie!"

w tym tekscie przewijają sie dwie osobowości z całkowicie odmiennym podejsciem do zycia. wiec albo mamy dwóch niepoważnych kandydatów na burmistrza albo jednego z poważnym problemem.

 

(2018-02-13 09:26)
jarljarl
+1

Pojedynek stulecia pana wikinga można zobrazować tytułami seriali:

1. Dlaczego ja - autor ma żal za nieprzyznanie dotacji w konkursie ofert pozarządowych.

2. Na ratunek 112 - autor porusza wątek zdrowotny, w którym otarł się o śmierć.

3. Pierwsza miłość - w tekście są zawarte elementy związane z rozterkami sercowymi.

4. Pamiętniki z wakacji - jest mowa o podróżach łodzią wiosłową w cieple tropikalnego słońca.

5. Ukryta prawda -  tu mamy wątek z wyborami  na stanowisko prezesa spółdzielni, przeciwnikami byli towarzysze partyjni, pachołkowie poprzedniego systemu. 

6. Wikingowie - nie sposób nie zauważyć treści o walce dla sławy, aby skaldowie śpiewali o nim pieśni na ucztach i aby wejść do Walhalli. 

7. Korona królów - autor wspomina o władcach, łupach, pławieniu się w luksusach, zmuszaniu człowieka do uległości i służalczości. 

8. Dokument historyczny - mowa o komunizmie i jego ofiarach. 

(2018-02-13 11:11)
kacperskyykacperskyy
0

dobre :)

(2018-02-13 11:38)
PedrosPedros
0

Całe doświadczenie zawodowe jakim ów jegomość się chwali to otwieranie szlabanu w Helio.... Od czasów Kononowicza nie mieliśmy takiego kandydata.

Zwolennikiem p.Osieckiego nie jestem - ale zanim ów Wiking porwie się na stanowisko burmistrza - może spróbuje czy zbierze te sto pare głosów żeby zostać radnym?

Obawiam się, że i to może być za wysoko zawieszona poprzeczka.

(2018-02-13 12:58)
adam11111adam11111
0

A może wikingu na prezydenta białegostoku i w drugiej turze pojedynek tysiaclecia z kononowiczem? A tak na marginesie skończ te wygłupy wikingu... wstydu oszczędź. Chwalisz pan jeżyka to może weźmie pana  na wiceburmistrza.... Jaki burmistrz taki zastępca byłby. Że ten kukiz na to patrzy i nie grzmi.....

(2018-02-13 13:05)
jarljarl
0

Nasz wiking ma również sukcesy sportowe, pasje podróżnicze. 

Nie chciałbym umniejszać jego dokonań i osiągnięć osobistych, ale uważam że żyje on w świecie fantazji. Zajrzałem na jego blog, troszkę poczytałem. Jego wpisy odbieram jako idealizowanie swojej postaci na skandynawskiego wojownika.   

 

Tak opisywał siebie: 

"I mogłem zostać w Szwecji wśród życzliwych ludzi, którzy mnie szanowali i cenili. Byłem dla nich bohaterem, Polskim Wikingiem – widziałem to, zwłaszcza w oczach poznanych Szwedek i Norweżek, jak na mnie patrzyły i nieustannie adorowały."

 

"Czy nie boisz się śmierci? – pytali ludzie przed wyprawą, kiedy wypływałem kajakiem na wzburzone Bałtyckie morze. Ale dlaczego miałem się bać? Przecież już teraz ucztował bym z Wikingami w Walhalli! Dlatego odejdę z tej Ziemi z radością, zamieniając nędzna i żałosną egzystencję w Polsce na szczęśliwy Raj Wikingów." 

 

Nasz Wiking brał udział w różnych akcjach, które są godne pochwały.

W mojej ocenie jest oderwany od rzeczywistości. Zwiedził trochę świata i uważa to za bagaż doświadczeń , który wystarczy do zarządzania miastem. 

Każdy może marzyć, każdy może próbować. Jak wcześniej pisałem, nie mogę doczekać się wyborów samorządowych. 

(2018-02-13 13:21)
robroyrobroy
0

.

(2018-02-13 17:01)
elzbieta-kowalselzbieta-kowals
+2
PANIE BUCZYŃSKI ,JEŚLI BURMISTRZ MA W SZKOŁACH 3000-UCZNIOW A KADRY NAUCZYCIELSKIEJ -1000- OSÓB TO JEST TO JEGO NAJWIERNIEJSZY ELEKTORAT WYBORCZY NIE DO RUSZENIA W SOCHACZEWIE.BO TO W TYCH SZKOŁACH SĄ OKRĘGI WYBORCZE A W KOMISJACH SIEDZĄ PRACOWNICY UM LUB KADRA.SZKODA BO PRZYDAŁABY BY SIĘ ŚWIEŻA KREW NA BURMISTRZA. (2018-02-15 12:27)
kolo6kolo6
-1

I po przeczytaniu tych wypocin uznaje pani że to jest właśnie ta świeża krew.No to panie Viking jeden głos pan ma

(2018-02-15 19:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy