Pojemniki na odzież używaną - nie każdy rozumie dlaczego istnieją

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pojemniki na odzież używaną - nie każdy rozumie dlaczego istnieją  Edukacja sochaczew

Pojemniki na odzież używaną stają na prawie każdym większym osiedlu, przy drogach oraz ogólnie rzecz ujmując w miejscach łatwo dostępnych. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę jaką funkcję mają pełnić. 


Kontenery ustawione na terenie powiatu należą w większości do Polskiego Czerwonego Krzyża ale ostatecznie trafiają w prywatne ręce. Firma, która je przejmuje zajmuje się głownie jej dalszym przetworzeniem a cześć dochodów przekazuje na cele charytatywne, płaci również za same rzeczy, które odbiera. 


Każda rzecz, która trafia do kontenera jest sortowana w zależności od jakości. Trafia do sprzedaży w second handach, wyjeżdża do Indii na wyrób dywanów bądź do sprzedaży w Afryce i Azji a także powstaje z niej paliwo alternatywne. Sochaczewianie wrzucający rzeczy do pojemników mogą przysłużyć się zatem i dla środowiska. Rzeczy, których już nie potrzebujemy mogą trafić do kontenerów PCK a dalej zostać przerobione i wykorzystane. Takie rozwiązanie jest dużo lepsze niż wyrzucanie tekstyliów do pojemników na odpady zwykłe. 


Nie wszyscy mieszkańcy miasta oraz całego powiatu rozumieją do czego służą pojemniki. Często zostają one zniszczone a ubrania rozrzucone. Tak dzieje się zarówno w centrum miasta a osoby, które zniszczyły pojemnik w Teresinie poszły o krok dalej. Nie dość, że zniszczono kontener to dodatkowo odzież znalazła się w lesie. Rozrzucone ubrania zalegają pod drzewami przy ścieżce leśnej niedaleko ulicy XX-lecia. Jeśli znajdzie się sprawca całego zamieszania byłoby wskazane, aby dla dobra wszystkich posprzątał po sobie.  


Foto: Teresin co nas boli FB.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy