Pokaz jakiego nie było

/ 29 zdjęć
Zdjęcia i foto: Pokaz jakiego nie było Wystawy, projekty sochaczew
+24

Do napisania tego tekstu zabierałem się kilka razy. Za każdym było w nim coś nie tak i lądował on w przysłowiowym koszu. Szybko minął termin „jego ważności”, a mi napisanie jego ciągle po głowie chodziło. Wreszcie nadarzyła się okazja. Kończy się rok. Czas podsumowań nadszedł.

W minionym roku odbyło się w Sochaczewie wiele kulturalnych i artystycznych wydarzeń. Ich poziom w większości był bardzo wysoki. Dla mnie wydarzeniem najbardziej oryginalnym był pokaz mody „Kompromis” Alony Zozulii.

Młoda i kreatywna projektantka zaprezentowała dziewięć kreacji. Były one w kolorze czarnym i nawiązywały do fotografii Helmuta Newtona. Poza tym można było obejrzeć grafiki Alony, zdjęcia modelek w jej kreacjach oraz film z pokazu mody Pyrkon Fantasy Festival.

W rolę modelek wystąpiły Yuliia Mykhaliuk, Wioleta Księżopolska, Paulina Gajda, Ada Nitek oraz trzy młode aktorki Teatru Maska – Barbara Mońka, Daria Dudek i Natalia Janowska. Pomysłodawcą wydarzenia, które odbyło się w SCK Boryszew był Gamid Ibadullayev prowadzący Pracownię Eksperymentów Audiowizualnych. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na „ściance” z bohaterkami pokazu.

Alona Zozulia to Ukrainka, która od kilku lat na stałe mieszka w Polsce. Jest absolwentką Kijowskiego Uniwersytetu Sztuki i Kultury oraz łódzkiej WSSiP. Pomimo młodego wieku, ta sympatyczna projektantka ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jej kreacje można było oglądać podczas pokazów na Międzynarodowych Targach Mody (2016), Warsaw Comic Con (2017), Szczecin Tattoo Convention (2018), Tetcon (2018), Cytadela (2018) oraz Pyrkon Fantasy Festival (2018).

Jej ubrania „grały” w teledyskach („Drapacz chmur” Natalii Wójcik, Dira Mortis, Zagi „Bym”), reklamach (z legendarnym bramkarzem Józefem Młynarczykiem) oraz etiudach filmowych (Kristiana Kornela, Lizy Radczuk i Marcina Dąbka). Były też nagrody: pierwsza w kategorii Inspiracje (Ubiory na dworze Króla Jana III, Wilanów 2016), pierwsza w sekcji malarstwa (Międzynarodowy Konkurs Sztuki w bułgarskim Nesebyr) oraz trzecia (jednolity charakter postaci w Olimpiadzie Twórczego Kształtowania Form, nominacja „Plastyk”).

Reportaż z pokazu mody jest utrzymany w stylistyce fotografii Helmuta Newtona, który był mistrzem czerni i bieli.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy