Pokazali, że pamiętają

Zdjęcia i foto: Pokazali, że pamiętają Koncerty i muzyka sochaczew

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim, w sobotę 28 kwietnia odbył się wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II.

Koncert grupy „Wiara Nadzieja Miłość” połączony był z częścią poetycką, w której zostały zaprezentowane słynne teksty papieża. Wydarzenie to pokryło się z 15. rocznicą powstania scholi w parafii Kozłów Biskupi, toteż na koncercie śpiewały również osoby, które przez te lata związane były ze scholą.
Przybyłych gości przywitał proboszcz parafii Janusz Włodarczyk. Wśród obecnych byli m. in.: wiceburmistrz Jerzy Żelichowski, wójt gminy Nowa Sucha Czesław Chodakowski, dyr. Gimnazjum w Kozłowie Biskupim Małgorzata Miłkowska i przedstawiciele MOKu Jolanta Kawczynska i Halina Pędziejewska. Zaprezentowano takie utwory jak: „Signum Temporis” (kompozycja własna zespołu) i covery: „Nie lękajcie się”, „Niechaj zstąpi Duch Twój”, „Błogosławię Cię” i ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę” - podczas tego ostatniego utworu zebrani spontanicznie wstali, wzięli się za ręce i odśpiewali pieśń razem z artystami. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności.
O swoich przeżyciach i wzruszeniu, jaki wywołał w nich ten koncert, opowiadali później członkom zespołu Jerzy Żelichowski i Czesław Chodakowski.

Zespół „Wiara Nadzieja Miłość” funkcjonuje od roku przy kozłowskiej parafii. Miał okazję wystąpić na Przeglądzie Muzyki Młodzieżowej Wena 2006 ( październiku 2006) w Domu Rzemiosła i tam też otrzymał tytuł najlepszego zespołu wokalnego. Grał również na koncercie charytatywnym w szkole w Kozłowie Biskupim.
Zespół gra muzykę religijną w zupełnie nowym stylu, jakiego jeszcze nikt nie zaprezentował w naszych okolicach. W swoim składzie ma takie instrumenty jak: organy (keyboard), gitara elektryczna, akordeon, skrzypce, flet i klarnet. Zespół to również liczna sekcja wokalna.
Kierownikim zespołu jest Arkadiusz Mamcarz - organista w kozłowskim kościele.

W lipcu zespół planuje wyjazd na XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej Bory Tucholskie 2007.
Info o zespole na stronie
www.wnm.yoyo.pl

Maja

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy