POKÓJ

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto:   POKÓJ Film, fotografia sochaczew
+1

8 kwietnia,w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na bardzo ciekawy,mądry,
przemyślany i wielokrotnie nagradzany na światowych festiwalach, film prod.kanadyjskiej pt.: POKÓJ z 2015 roku,w reżyserii Lenny Abrahamson.

Pokój jest szary,pełen używanych sprzętów.Obdrapanych szafek,ledwo palących się żarówek,starego zlewu,szafy,kilku składanych krzeseł. Na prostym stoliku telewizor z uszkodzonym kineskopem emituje program. Na suficie małe okienko wpuszcza trochę słońca do tego maleńkiego pomieszczenia.Stalowe drzwi z tajnym kodem są zamknięte.W pokoju jest Mama,zwana Ma,która przytuli,opowie bajkę,przeczyta "Alicję W Krainie Czarów",zrobi tort.W pokoju jest też mały chłopiec Jack,właśnie skończył 5 lat i ten tort jest dla niego. W nocy Jack zamyka się w szafie.Wtedy do mamy przychodzi "czarodziej"...

Chyba tyle należy opowiedzieć,by nie zdradzić szczegółów o kilku pierwszych minutach tego filmu.Obrazu niezwykłemu, o bardzo gęstej emocjonalności. To wybitne studium rodzicielstwa,wolności ale też tożsamości dziecka.
Kwintesencją tego dzieła jest Oscarowa rola Brie Larson,która kipi od skrajnych emocji.Nawet na sekundę nie wybucha,nie szarżuje jednak nokautuje widza emocjonalnym lewym prostym.Tytułowy "Pokój" jest miejscem najwyższego zła i okrucieństwa ale zarazem bezgranicznej,czystej matczynej miłości.

Wybitne nowe kino,w pełnym tego słowa znaczeniu.

Film trwa 115 min. Wstęp wolny.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy