PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO - zapraszamy na bezpłatny seans filmowy

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO - zapraszamy na bezpłatny seans filmowy Film, fotografia sochaczew
+3

25 lutego,w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na seans retro.W tym dniu przypomnimy Państwu pyszną komedię w reżyserii Billy Wildera pt.: PÓŁ ŻARTEM,PÓŁ SERIO z 1959 roku.W znakomitej obsadzie m.in Marilyn Monroe,Jack Lemmon czy Tony Curtis.

Ameryka,lata 20 XX wieku.Dwaj bezrobotni muzycy Joe i Jerry nieustannie szukają zajęcia,ostatnio nawet im się poszczęściło,ale nie na długo,bo w szemranej knajpce,w której grali,zrobiła nalot policja i musieli salwować się ucieczką.Wkrótce narażają się gangsterom i sytuacja staje się niebezpieczna. Jednak na przekór tym nieszczęściom trafia im się znakomita okazja, by zwiać i dłużnikom i gangsterom z pola widzenia, i by z zimnego Chicago pognać w kierunku słonecznej Florydy z orkiestrą, w której właśnie zwolniło się miejsce dla dwóch instrumentów.Jest tylko jeden problem.To żeńska orkiestra...

PÓŁ ŻARTEM,PÓŁ SERIO wciąż czaruje,śmieszy,wzrusza i ciekawi. Z precyzją i z urokiem wciąż złamać może nie jedno,zakochane w kinie serce.Wilder znakomicie wyważa film,opierając na dwóch bohaterach oś całego przedsięwzięcia,filmowe losy Joego i Jerrego są symetryczne,nadają obrazowi dyscyplinę i proponują ciekawą,pełną interesujących zwrotów akcję,dzięki czemu nadal ogląda się to znakomicie.

Duet Lemmon - Curtis są wprost fenomenalni,nie można oderwać od nich wzroku,tworzą duet,dzięki któremu film ogląda się lekko i z nieustannym zainteresowaniem.Od jednego gagu do następnego,od jednej komediowej przewrotki do następnej.Nie zapominajmy o uroku Marilyn Monroe,w roli pełnej wdzięku,śpiewającej i grającej na ukulele.W wykonaniu Marilyn intelektualna prostota dziewczęca nie razi,zmysłowa kobiecość nie jest wulgarna dzięki spontaniczności i naturalności gestów.

Komedia wszechczasów?Na pewno! Wstyd nie znać!

Film trwa 120 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

fraterrfraterr
0
a gdzie dokładnie będzie wyświetlany ? (2017-02-24 11:58)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy