Pola Czerwonkowskie - nowe wytyczne

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pola Czerwonkowskie - nowe wytyczne  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Pola Czerwonkowskie - nowe wytyczne


Projekt uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis na terenie gminy miasta Sochaczew z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w łódzkiej strefie ekonomicznej – podstrefa Sochaczew. Tak brzmi przegłosowana uchwała dotycząca Pól Czerwonkowskich. Zwalnia się od podatku nieruchomości, grunty, budynki, budowle lub ich części znajdujące się na terenie miasta, gminy Sochaczew w obszarze  łódzkiej specjalnej strefie ekonomicznej, podstrefa Sochaczew. 

Podstrefa ta jest to część tzw. Pól Czerwonkowskich.  Pomoc ma formę de minimis. Zwolnienia od podatku ma przysługiwać do 31 grudnia 2020 roku. Data jest wyznaczona przez przepisy o specjalnych strefach ekonomicznych. Pomoc ta jest przeznaczona wyłącznie dla przedsiębiorców dla których wartość planowanej pomocy de minimis udzielonej na podstawie uchwały, łącznie z wartością pomocy uzyskanej przez danego przedsiębiorcę w różnych formach i z różnych źródeł, w okresie trzech kolejnych lat nie przekroczy 200 tyś euro. Uściślając trzy lata, chodzi o rok bieżący oraz dwa lata wstecz.  Natomiast dla przedsiębiorców z sektora  drogowego oraz transportu kwota jest ograniczona do 100 tyś euro. Aby uzyskać zwolnienie od podatku należy przedłożyć stosowne dokumentów tj zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na obszarze łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej podstrefa Sochaczew. Oprócz tego obowiązek dostarczenia deklaracji na podatek od nieruchomości a także wszystkie zaświadczenia o pomocy de minimis jakie otrzymał w roku w którym ubiegał się o pomoc oraz z dwóch poprzednich lat. Trzeba również dołączyć informację wynikającą z przepisów z ustawy o postępowaniach w sprawach dotyczących pomocy publicznej. 

Uchwała ma zachęcić przedsiębiorców do inwestycji na terenie Pól Czerwonkowskich. Co do samej uchwały prowadzone były otwarte konsultacje społeczne, w których to nie wpłynęła żadna uwaga do projektu. 

Jak poprzednie plany zakładały na tej części miasta miały stanąć hotel, parking, restauracja, apteka, MOP od strony obwodnicy czy wreszcie obiekty sportowe. Wszystkie wcześniejsze założenia miały ożywić miasto oraz skłaniać przejeżdżających do pozostania w Sochaczewie na dłużej. Później plan zagospodarowania przestrzennego dopuścił inne rozwiązania , mianowicie zabudowa usługowa oraz zakłady o nieuciążliwej produkcji. Co do samego terenu warto dodać, iż na skrzyżowaniu ulic Olimpijskiej z Piłsudskiego ma powstać nowy budynek Sądu Rejonowego. 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Gadanie o strefie tr (2018-06-28 19:56)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Przepraszam za powyższą niespodziankę - wysyłkę w połowie zdania.
Gadanie o strefie trwa od 8 lat i do dzisiaj nic tam nie ma. Na razie to kolejna popelina dla mieszkańców miasta. Już powiatowi decydenci sprzedając pola szkolne marzyli o ponad tysiącu miejsc pracy. Co z tego wyszło? Mamy magazyny, gdzie pracują głównie obcokrajowcy. Ten teren kupiliśmy z myślą, aby dobrze służył miastu. Ale nie jako prowizoryczny parking na Dni Sochaczewa. (2018-06-28 20:12)
robroyrobroy
0
no to podzielić na 300 m. kawałki i zrobić Rodzinne Ogródki Działkowe (2018-06-30 07:30)
maczetaostramaczetaostra
0
Dawno mnie nie było , więc mam pytanie, czy do dawnej cegielni jeżdżą już pociągi z Chin i czy francuski arab -miłośnik fortepianów ( ta miłość do tego sprzętu związała go z Burmistrzem obecnym , też miłośnikiem fortepianów) otworzył już swoją fabrykę sprzętu elektronicznego . A co do strefy ekonomicznej - cytując klasyka " ciemny naród to kupi". Proszę państwa wybory idą , czuć po wpisach i " decyzjach" . (2018-06-30 08:33)
robroyrobroy
0
hey maczeta,jak tam było w poprawczaku? (2018-06-30 09:01)
wbienkowbienko
0
@robroy

Rozwinął bymRodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzine Siatką. Wtedy materiały propagandowe mogły by brzmieć: Władza zapewniła dobrobyt - Sochaczewianie zwykle wypoczywaja na RODOS !!! (2018-07-02 14:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy