Pola Czerwonkowskie – znamy wstępną koncepcję zagospodarowania

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Pola Czerwonkowskie – znamy wstępną koncepcję zagospodarowania  Inwestycje sochaczew

Pola Czerwonkowskie to teren o bardzo dużym potencjale. Jego możliwości postanowiła wykorzystać firma VFM Real Estate. Na pustym dotąd terenie powstanie osiedle mieszkaniowe. 


Deweloper planuje budowę nie tylko budynków mieszkalnych, ale i infrastruktury towarzyszącej, takiej jak tereny zielone czy place zabaw, a także przestrzeni wspólnej przeznaczonej do rekreacji dla mieszkańców. To nie pierwsza inwestycja jaką realizuje firma VFM w Sochaczewie, bowiem osiedle przy ulicy Okrzei także jest wykonane przez tego inwestora. 


Jeśli chodzi o osiedle przy Polach Czerwonkowskich planowane jest łącznie we wszystkich etapach około 550 mieszkań w różnych konfiguracjach. Mieszkania będą 1, 2, 3 oraz 4-pokojowe, do których inwestor planuje dołączyć w zależności od wybranej opcji balkon, taras, loggię bądź nawet ogródek. Do mieszkań przynależne będą miejsca parkingowe naziemne i podziemne. 


Od strony ulicy Olimpijskiej będą znajdowały się sklepy i obiekty usługowe. 


Planowana inwestycja będzie obejmowała realizację dwóch budynków 8 kondygnacyjnych od strony ulicy Olimpijskiej oraz budynków 4-6 kondygnacyjnych w dalszej linii zabudowy. 


Jak informuje inwestor - Wszystkie budynki zostaną nowocześnie zaprojektowane i wyposażone w nowoczesne rozwiązania. W ramach inwestycji planuje się m.in.: Recepcję osiedlową, Parkingi dla rowerów, stojaki rowerowe, Oświetlenie LED we wszystkich budynkach i na zewnątrz,  Ogólnodostępną stację ładowania samochodów elektrycznych, nowoczesne, cichobieżne windy, monitoring osiedla, nowoczesne światłowody. 


Ciekawym rozwiązaniem jest System Jednego Klucza – otwierający mieszkanie, drzwi do budynku, furtkę oraz wszystkie pomieszczenia wspólne czy też bramy otwierane smartfonem. Dla wygody mieszkańców na terenie osiedla znajdzie się również paczkomat. 


- Uważamy, że potencjał Pól Czerwonkowskich był przez długi czas niewykorzystany, a jest to bardzo atrakcyjny teren tuż przy ścisłym centrum Sochaczewa. W naszej ocenie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna jest słusznym kierunkiem rozwoju dla tego obszaru. Mieszkańcy nowego osiedla na Polach Czerwonkowskich w zasięgu kilku minut będą mieli centrum Miasta, dworzec PKP, tereny sportowo-rekreacyjne takie jak Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czy zrewitalizowany park przy ul. Głowackiego. 


Jestem przekonany, że nasza inwestycja, jak i plany realizacji nowej siedziby Sądu Rejonowego pozwolą na ożywienie tej części miasta i wykreowanie nowej dzielnicy Sochaczewa przyjaznej mieszkańcom – mówi Michał Zaczkowski, Prezes Zarządu VFM sp. z o.o.


Planowany start budowy pierwszego budynku jest pomiędzy III a IV kwartałem bieżącego roku. Zainteresowani inwestycją mogą zgłaszać się do współpracującego biura pośrednictwa Land-House Nieruchomości przy ul. 1 maja 22. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (7)

wespiwespi
0
Czy ta przyjazna mieszkańcom dzielnica będzie ogrodzona? (2020-01-29 12:56)
land-houseland-house
-5
Zwykle mieszkańcy kupujący lokale na nowych osiedlach chcą aby były one estetycznieale bezpiecznie ogrodzone. Dzięki temu mamy wjazd na miejsca parkingowe tylko dla mieszkańców, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, które nie wyjdą na ulicę, zwiększonebezpieczeństwo na terenie osiedla. Przykładem mogą być bloki na Okrzei, które są estetycznie odgrodzone od ulicy. (2020-01-29 13:24)
zbigniew15zbigniew15
+2
Kiedyś przezte pola była planowana trasa Pólnoc-Południe w kierunku Chodakowa i temat ucichł. (2020-01-29 15:23)
zabczynski227zabczynski227
+1


zbigniew15   a jeszcze wcześniej oczywiście przed wyborami Osieckiego miała powstać łódzka strefa ekonomiczna . Powstała tak samo jak na terenie po cegielni w Boryszewie firma francuza -araba , gdzie Osiecki krzyczał zapamiętajcie tą datę . Datę pamiętamy a teren sprzedany , ciekawi mnie tylko za ile arab-francuz sprzedał a za ile kupił.  Zyję nadzieją ,że kiedyś się dowiemy jak ludzie zmądrzeją. (2020-01-29 19:27)
Daniel5Daniel5
0
Dziwi mnie, nienaturalny popyt na mieszkania w Sochaczewie, mimo że liczba mieszkanców Sochaczewa podobno spada. Lokale na okrzei podobno wykupione, mimo super lokalizacji:) (2020-01-29 22:43)
land-houseland-house
-3
Z naszych obserwacji jasno wynika, że jest nadal jest duże zapotrzebowanie na mieszkania w Sochaczewie. Oficjalna liczba mieszkańców maleje ale jest dużo osób sprowadzających się do naszego miasta, a zameldowanych gdzie indziej. To samo dotyczy mieszkańców okolicznych gmin, a de facto mieszkających w mieście. Potwierdzamy także, że wszystkie lokalew projektachNowe Okrzei jak i Okrzei 21 zostały sprzedane i Klinci są zadowoleni zarówno z lokalizacji (na piechotę do PKP) jak isamych mieszkań(budynek Okrzei 21 jest już zamieszkały). (2020-01-30 13:12)
zielona_wyspazielona_wyspa
0
A propos grodzenia osiedli. Temat jest mi bliski, bo od kilkunastu lat zajmuję się projektowaniem i wykonywaniem zieleni zewntrznej na dużych osiedlach, ostatnio głównie na stropodachach.W dużych miastach tendencja jest teraz przeciwna. Z racji tego, że duża kumulacja zamkniętych, wygrodzonych osiedli zlokalizowanych blisko siebie, spowodowała ograniczenie w swobodnym poruszaniu się mieszkańców miasta (są całe kwartały ulic, przez które nie można przejść na skróty, tylko trzeba okrążać), powoli wdraża sie przepisy zabraniające ogradzania osiedli. Oczywiście z pominięciem placów zabaw i ogródków lokatorskich. Choć w przypadku lokalizacji tego osiedla, nie będzie raczej tego zagrożenia. (2020-01-31 08:50)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy