Policja i złodziej: pościg i strzały w opony

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Policja i złodziej: pościg i strzały w opony Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew


Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na terenie powiatu sochaczewskiego. Kryminalni z naszej komendy usiłowali zatrzymać kierowcę, który ukradł fiata stilo na terenie powiatu łowickiego. 21-latek usiłował przejechać funkcjonariuszy i uderzył samochodem w radiowóz. W końcu unieruchomiono fiata strzałami w opony. Młodzieniec był pod wpływem narkotyków. Teraz odpowie m. in. za sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

 

Zaczęło się od kradzieży fiata stilo na terenie powiatu łowickiego. Dyżurni okolicznych komend, w tym sochaczewskiej, zostali powiadomieni o tym fakcie i otrzymali dokładny opis samochodu, którym poruszał się złodziej. Wiadomo też było, że jeździ on bardzo niebezpiecznie i znajduje się najprawdopodobniej na terenie naszego powiatu. W niedługim czasie fiata zauważyli sochaczewscy kryminalni.

W chwili zauważenia fiat był zaparkowany. Gdy podeszli do niego funkcjonariusze z wydziału kryminalnego KPP Sochaczew, kierowca gwałtownie ruszył samochodem w kierunku jednego z policjantów, który w ostatniej chwili zdołał uskoczyć i uniknął potrącenia. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekającym fiatem. Gdy w końcu zajechali mu drogę, złodziej ponownie podjął próbę potrącenia policjanta i ostatecznie uderzył w radiowóz. Wówczas policjanci zdecydowali się oddać strzały ostrzegawcze, gdy to nie poskutkowało, oddali strzały w kierunku opon fiata. W ten sposób samochód został unieruchomiony.

Podczas zatrzymania kierowca zachowywał się bardzo agresywnie, ostatecznie jednak został obezwładniony. Podczas następnych czynności okazało się, że 21-latek jest pod wpływem narkotyków.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut kradzieży pojazdu, sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

-  Jak wykazało postępowanie, użycie broni przez funkcjonariuszy w tym przypadku było w pełni uzasadnione i zgodne z przepisami prawa – informuje KPP Sochaczew.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
0
Brawo ! (2017-05-09 13:42)
MitutoyoMitutoyo
-1
"...oddali strzały w kierunku opon fiata. W ten sposób samochód został unieruchomiony."
Ciekawe ile tych strzałów musieli oddac żeby trafić w te opony? :)

"Podczas następnych czynności okazało się, że 21-latek jest pod wpływem narkotyków."
Ciekawe jakie to czynności? (2017-05-09 16:45)
ESochaczewianinESochaczewianin
0
A czemu nie dołożyli mu ataku na policjanta? 
A co do strzelania w opony - Mitutoyo - chyba za dużo filmów się naoglądałeś/ałaś. Myślisz, że to tak łatwo trafić w tak naprawdę niewielki ruchomy cel?
A czy nasi policjanci posiadają na swoim wyposażeniu takie urządzenie?
https://www.youtube.com/watch?v=VafH1yN4FsY (2017-05-11 12:17)
MitutoyoMitutoyo
0
W filmach akurat to Oni wszyscy nie trafiają.
Wiem jaka jesrt skala trudności trafienia w oponę... no ale przedewszystkim to trzeba umieć strzelać. Dobrze, że go nie zastrzelili przez przypadek Ci nasi snajperzy :) (2017-05-15 06:47)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy