Policja na nową siedzibę czekała ponad 10 lat. A może kolej na Straż Pożarną?

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Policja na nową siedzibę czekała ponad 10 lat. A może kolej na Straż Pożarną? Radni i rady samorządowe sochaczew
+1

Policja na nową siedzibę czekała ponad 10 lat. A może kolej na Straż Pożarną?

Sochaczewskie samorządy wspierają instytucje państwowe. W 2007 roku pojawiła się szansa na budowę nowej siedziby Policji. Potrzebna była działka. Ponieważ miasto miało problem ze zbyciem atrakcyjnej działki po przedszkolu, zrodził się podczas cotygodniowej narady burmistrzów pomysł przekazania tej działki sochaczewskiej Policji. Wkrótce na wniosek Burmistrza Sochaczewa Rada Miasta przekazała atrakcyjną działkę w centrum miasta pod budowę Komendy Policji: https://e-sochaczew.pl/n/zamiast-biznesu/8661. Niebawem nowoczesny, funkcjonalny obiekt zostanie oddany do użytku.


Lepsze warunki dla prokuratury i sądu

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Szykowano dla niej ostatnie piętro w Urzędzie Miejskim, co nie było najlepszym rozwiązaniem. Jako radny powiatowy zasugerowałem staroście rozważenie, zamiast mało intratnej sprzedaży budynku, przekazanie pustostanu po powiatowych wydziałach pod siedzibę prokuratury. Po pewnym czasie Zarząd Powiatu zaproponował Prokuraturze Wojewódzkiej adaptację obiektu. Dzisiaj ta ważna dla Sochaczewa instytucja pracuje już w komfortowych warunkach. Po przeprowadzce prokuratury zwolnione pomieszczenia wykorzystuje Sąd Rejonowy w Sochaczewie, ale nie są to warunki XXI wieku. Tym razem kolejna Rada Miejska podjęła uchwałę intencyjną o przekazaniu działki pod budowę nowej siedziby sochaczewskiego sądu:

http://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/22992?title=Prokuratura-juz-dziala-w-nowej-siedzibie&filterId=1&sochaczew.


A może teraz czas pomyśleć o Straży Pożarnej?

Podczas ostatniej sesji radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę o przekazaniu kwoty 200 tys. zł na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem dla Komendy Powiatowej w Sochaczewie na „Rozbudowę budynku strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Sochaczewie”. Rozbudowa to jedyna możliwość przy założeniu, że straż pozostanie w dotychczasowym miejscu. Miejsce historyczne, ale czy w dzisiejszych czasach funkcjonalne? Dlaczego nie zaproponować strażakom działki obok Sądu na polach czerwonkowskich? Nowe komendy strażackie również są budowane w innych miastach. Ostatnio oddano do użytku nową siedzibę Straży Pożarnej w Płońsku. Funkcjonalny i robiący wrażenie obiekt zlokalizowano blisko obwodnicy drogowej, w sąsiedztwie reprezentacyjnej siedziby Sądu Rejonowego w Płońsku. Strażnica jest dumą płońszczan, wzbudza powszechną zazdrość nie tylko fachowców, co widoczne jest na fotografiach. A może warto wybrać się na rekonesans do Płońska?


Jerzy Żelichowski, radny powiatowy

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy