Policja sprawdzi czym palimy w piecach - urząd walczy o lepsze powietrze

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Policja sprawdzi czym palimy w piecach - urząd walczy o lepsze powietrze  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Pogoda sprzyja poprawie jakości powietrza w Sochaczewie. Jednak godziny wieczorne oraz nocne pokazują, iż nadal zdarzają się sytuacje w których mieszkańcy wykorzystują do palenia w piecach niewłaściwymi materiałami. 


Do zadania ochrony powietrza poprzez walkę z kopciuchami i materiałami jakie zostają użyte do palenia w nich UM włączy dodatkowe środki. Będą to kontrole funkcjonariuszy policji oraz urzędników. 


Na spotkaniu z burmistrzem miasta w Sochaczewskim Centrum Kultury dużą część zajął temat kopciuchów i walki z materiałami jakie wykorzystywane są do palenia w nich. 


- Burmistrz miasta zapowiedział, iż jest po wstępnej rozmowie z Komendantem Policji. W ramach puli jaką co roku wydziela się w budżecie na dodatkowe patrole będzie prosił o uwzględnienie w umowie z policją zapisu, iż część środków zostanie wykorzystana na patrole w ramach kontroli domów zgłaszanych do wydziału UM jako wykorzystujące niezgodne materiały do palenia w piecach. - mówi Daniel Wachowski, kierownik Referatu Komunikacji Zewnętrznej UM 


Wydział Ochrony Środowiska UM Sochaczew zachęca do bieżącej współpracy w ramach walki z materiałami jakie nie powinny być spalane w piecach, bo największym niebezpieczeństwem są właśnie niskie jakościowo materiały wykorzystywane do spalania w piecach, bądź najzwyczajniej śmieci. 


Mieszkańcy, którzy zaobserwują takie działania w swojej okolicy powinni zgłaszać je do Wydziału Ochrony Środowiska w sochaczewskim ratuszu pod numerami (46) 8622730, 8622235, 8622275, mailowo srodowisko@sochaczew.pl bądź osobiście. Należy pamiętać, iż zgłoszenia mogą być anonimowe. Chodzi przede wszystkim o przekazanie informacji gdzie są posesje w których mogą być spalane śmieci. 


Dodatkowo mieszkańcy, którzy będą dopuszczać się takiego procederu mogą spodziewać się wizyty urzędnika, a także patrolu policji.  1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

Jaro7777Jaro7777
0
Proszę sprawdzić czym palą w muzeum kolejki wąskotorowej. Wgodzinach 2:00 - 5:00 rano ktos tam chyba podkłady kolejowe pali, bo smród i zadymienie jet niemożliwe. (2019-11-15 21:53)
KStkuKStku
0
Ja bym wolała aby nasza kochana Policja nie współpracowała tak ściśle z władzami miasta i nie zajmowała się smrodem z kominów, ale jak już to tym by na teren miasta nie wjeżdżały pojazdy powyżej masy całkowitej 10 ton na co są postawione znaki drogowe. Znaki dotyczą wszystkich wiec do marketów też powinny dojeżdżać max 10-tonowki, albo wszyscy i wszystkie znaki możemy oszczać ponieważ zgodnie z Konstytucją RP – WSZYSCY JESTEŚMY ROWNI WOBEC PRAWA !

Kominami i syfem z nich się wydostającym niech zajmą się inspektorzy i inspektorki z referatów ochrony środowiska bo za to pobierają apanaże by pilnować jakości chronionego przez nich środowiska , a w rożnych urzędach jest ich trochę zatrudnionych.

Policja ma inne zadnia statutowe i ustawowe , np. powinna reagować w lecie na ryczące motocykle, bo jak kiedyś mężowi pod Lesznem urwał się tłumik to po drodze dostał mandat, lub ryczącą naćpaną często młodzież (ale tu mogą się trafić pociechy vip’ów to strach ryzykować) itp.

Donosia nie bedę na nikogo - "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień !"

  (2019-11-18 10:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy