Policjanci ostrzelali auto: poszkodowany funkcjonariusz

Zdjęcia i foto: Policjanci ostrzelali auto: poszkodowany funkcjonariusz Rozboje, napady, przemoc sochaczew

To miała być rutynowa kontrola. Policjantów zaniepokoił samochód zaparkowany o północy na tyłach Urzędu Gminy w Sochaczewie. Skończyło się na potrąceniu funkcjonariusza i ostrzelaniu uciekającego auta.

 

Do zdarzenia doszło o godzinie 23.50 w sobotę 2 września na parkingu za Urzędem Gminy w Sochaczewie. Patrolujący miasto policjanci z naszej komendy zauważyli tam stojący samochód. W aucie przebywało dwóch mężczyzn, dwóch innych stało na zewnątrz obok. Gdy zbliżyli się, by ich wylegitymować, jeden ze stojących mężczyzn wskoczył do samochodu i ruszył wprost na jednego z funkcjonariuszy, uderzając go w przedramię otwartymi drzwiami. Potrącony policjant wydobył broń i ostrzelał samochód, próbując go zatrzymać. Mężczyźni, wciągając ostatniego z kolegów do auta, kontynuowali ucieczkę. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, ale na wysokości al. 600-lecia stracili auto z oczu.

Jak wyjaśnia wydział prasowy KPP Sochaczew, na podstawie nagrań monitoringu, ustalono rejestrację, kierowcę samochodu i adres, gdzie może przebywać. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli auto ze śladami ostrzelania i zatrzymano 23-letniego mieszkańca gminy Iłów, który przyznał się do kierowania samochodem. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie wiedział, iż ma do czynienia z policjantami. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że młodzieniec jest mieszkańcem Piotrowa w Gminie Iłów. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Prawdopodobnie usłyszy zarzut czynnej napaści za policjanta.

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy