Policjanci przeprowadzili 68 kontroli stanu trzeźwości

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Policjanci przeprowadzili 68 kontroli stanu trzeźwości Narkotyki, alkohol sochaczew

Wczoraj na terenie powiatu sochaczewskiego policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Ich celem jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.


Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierujących pojazdami, jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zmiany psychomotoryczne kierującego sprzyjają popełnianiu błędów w zachowaniu się na drodze, przy równoczesnym bagatelizowaniu możliwych konsekwencji tych błędów. Przepisy prawne w sposób szczegółowy określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania przez kierujących pojazdami, jednak skuteczność dotychczas stosowanych środków represyjnych oraz przedsięwzięć prewencyjnych nie jest wystarczająca i w dalszym ciągu nie zniechęca wielu kierujących do prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.


Prowadzenie wzmożonych akcji policyjnych polegających na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu spotyka się z coraz większą aprobatą społeczną. Dlatego wczoraj na terenie powiatu sochaczewskiego przeprowadzono działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem. 


Policjanci z sochaczewskiej drogówki przeprowadzili 68 kontroli stanu trzeźwości kierujących autobusami lub busami wykonującymi przewóz osób. Podczas działań nie ujawniono żadnego  kierującego, który przewoził osoby, będąc pod wpływem alkoholu.


Działania będą kontynuowane w przyszłości.


(źródło KPP Sochaczew)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

robroyrobroy
0
. (2019-06-08 07:10)
robroyrobroy
0
badanie trzeźwości w sposób-""łapanka"" woła o pomste do nieba,firmy transportowe,busy itp. z urzędu mają obowiązek sprawdzenia czy kierowca przystępujący do pracy jest trzeźwy,a robienie łapanek na drodze,wstrzymywanie ruchu i dmuchanie przez prowadzących prywatne osbówki ,tego nie praktykuje się w cywilizowanym kraju. (2019-06-08 07:17)
robroyrobroy
0

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy