Policjanci apelują!

Zdjęcia i foto: Policjanci apelują! Komunikaty sochaczew

Kiedy na dworze panują ujemne temperatury wiele osób traci zdrowie lub nawet życie. Ludzie umierają w wyniku nadmiernego wychłodzenia organizmu. Problem dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty zdrowia lub życia dotyczy nie tylko osób przebywających na dworze. Niebezpiecznie jest także przebywanie w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Widząc osobę narażoną na takie wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.

Apelujemy do mieszkańców powiatu sochaczewskiego o informowanie nas o sytuacjach, w których zagrożone jest zdrowie i życie ludzi.

Z taką informacją można zadzwonić pod numer 997 albo 112. Funkcjonariusze pomogą dotrzeć osobie potrzebującej do odpowiedniej placówki, w której znajdzie pomoc. Mundurowi będą patrolować miejsca, w których często przebywają bezdomni, tj.: dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że alkohol plus mróz i nawet odrobina ludzkiej bezmyślności lub obojętności - zabija.

Każdy szybki sygnał do policji o leżącym na mrozie człowieku lub osobie potrzebującej pomocy może zapobiec tragedii. Policjanci nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego tak ważne jest aby każdy z nas w tym trudnym, jesienno - zimowym okresie był szczególnie wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami mrozu.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy