Policyjna grupa SPEED – specjalne radiowozy już na naszych drogach

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Policyjna grupa SPEED – specjalne radiowozy już na naszych drogach Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Kierowcy łamiący przepisy muszą mieć się na baczności. Na drogi wyjechały radiowozy, które będą patrolować obszary szczególnie narażone na łamanie przepisów.


Zespół pod nazwą SPEED to jednostka, która w szczególności będzie zwracać uwagę na przypadki przekraczania prędkości przez kierowców, sytuacje niebezpiecznego wyprzedzania. Zespół będzie również skupiał się na bezpieczeństwie pieszych oraz rowerzystów. Polskie ulice w tym również sochaczewskie to zjawisko sporej agresji wśród kierowców. Niwelowanie zachowań agresywnych będzie także należeć do zadań specjalnej grupy funkcjonariuszy. Na sochaczewskich ulicach możemy, szczególnie w godzinach nocnych spotkać się z nagminnym przekraczaniem prędkości. Sochaczewscy policjanci na co dzień walczą z tym zjawiskiem, grupa SPEED dodatkowo będzie wspierać naszych funkcjonariuszy na drogach powiatu sochaczewskiego.


Na ulice wyjechało 14 nowoczesnych radiowozów marki BMW. Samochody wyposażone są w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości z funkcją zapisu obrazu. Policjanci, oprócz pracy na drogach, będą wykonywać czynności również poprzez sprawdzanie sieci internetowych. Takie działanie ma służyć sprawdzeniu przestrzeni internetowej, która często jest miejscem wymiany informacji o planowanych spotkaniach osób uprawiających popisową oraz niebezpieczną jazdę.  


Mieszkańcy, którzy chcieliby zgłosić przypadki łamania prawa mogą zgłaszać swoje uwagi do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, do poszczególnych dzielnicowych. 


Foto: policja.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

robroyrobroy
-3
jakoś w innych krajach,inaczej to rozwiązują-takie Niemieckie wilcze stada--przekroczył prędkość,nie ścigaja jak szaleni nowiutkimi BMW,Porsche czy Lamborghini,tylko jadą  za nim a z przodu -kilometr-dwa,juz czekają na gościa,trzeba być WYTRAWNYM  kierowcą aby scigać,bo ucieka jobnięty szaleniec i mu wszystko wisi,zabawki dają chłoptasiom,SPEED-jak to brzmi, (2019-08-08 14:48)
k-sk-s
+3
Popieram akcję Policjantów, ale może ktoś by się zainteresował rondem przy ul. Licealnej czasami to kilka razy dziennie Białe BMW i kilka innych kolorków z palety BMW (Czarne, Czerwone) robią sobie kółeczka już nie wspomnę o innych markach pojazdów, ale Białe i Czarne BMW to norma, nie bacząc na hałas czy też bezpieczeństwo, ponieważ zmuszają innych kierowców żeby nie wjeżdżali w tym czasie na rondo, bo oni się bawią (Średnio 2-3 obroty i w nogi…). Tak się dzieje o różnych godzinach, ale dzień w dzień. Wystarczyłoby zamontować kamerę obrotową na słupie oświetlającym rondo i były by dowody na ich nielegalne wybryki. (2019-08-09 07:31)
robroyrobroy
0
@k-s ,i do tego chcesz uzyć grupy SPEED ? bmw warte 180 tys zł (nie licząc przeróbek,malowań wyposażenia w kamerki i rejestratory,radary) ? tam wystarczy zwykła KIA, zeby ścigać się wkolo ronda. wyjmij swojego samsunga,usiądź ,kliknij filmik i zapodaj policji,(ostrzegam-narazisz się szybkim i wściekłym, -policjantom , - prokuraturze- bo rodo,akta ,srakta,nie po to kupowali takie drogie zabawki,nie po to kończyli tygodniowe kursy doszkalające z jazdy żeby im kazać scigać innych kolesi z innych bmw (2019-08-09 08:47)
first-onefirst-one
+1
W Sochaczewie nie ma w ogóle patrolów. Okolice dworca PKP po godzinie 22 i osiedle Żwirki Wigury, gdzie, odkąd parę lat temu wojsko zezwoliło cywilom na wynajem mieszkań, zjechało się pełno patologii. Zamiast łapać niedzielnych rajodowców zajmicie się przestęczością i patologią, której w tym mieście nie brakuje. Co drugi róg sklep z alkocholem i bezrobotna agresywna młodzież. (2019-08-09 22:51)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Od 10 albo wiecej lat wdrażacie coraz to nowsze pomysły mające poprawić nasze bezpieczeństwo na drogach i niczego to nie zmienia patrząc na statystyki. Moim zdaniem wypadki były i będą bo mamy takie drogi a nie inne.Straszycie dobowymi mapami wypadków śmiertelnych.. W ciągu ostatniej doby 6..... Myślę, że straszycie ludzi, żeby właśnie usprawiedliwiać tylko kolejne pomysły, które będą przynosiły kasę do budżetu bo poprawa bezpieczeństwa to fikcja. Żeby je poprawić to musielibyście przebudować 80% dróg w Polsce.

  (2019-08-12 08:01)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy