Policyjny pościg za nieletnim kierowcą opla

Zdjęcia i foto: Policyjny pościg za nieletnim kierowcą opla Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

W nocy 24 na 25 lutego policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zwrócili uwagę na zaparkowanego przy lesie opla zafirę. Gdy już zbliżali się do auta, nagle kierowca zaczął uciekać i nie zatrzymywał się mimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych. W trakcie pościgu po gminie Sochaczew, zajeżdżał drogę policjantom, wielokrotnie zmieniał kierunki jazdy i nie pozwalał się wyprzedzić. Dopiero po kilkunastu minutach zatrzymał auto.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 15-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego. Nastolatek był trzeźwy, ale w związku z wiekiem nie posiadał uprawnień do kierowania, a auto którym się poruszał nie miało aktualnych badań technicznych.

Na miejsce przyszedł 39–letni ojciec nieletniego, który tłumaczył, że wysiadł z auta na chwilę i wszedł do lasu przed przyjazdem policjantów. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 alkoholu w organizmie. Z systemu wynikało również, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Piętnastolatek został przekazany pod opiekę dorosłej trzeźwej osobie, a auto zostało odholowane na parking depozytowy na koszt właściciela.

Nieletni w najbliższym czasie usłyszy zarzut zmuszenia policjantów do pościgu. Odpowie również za popełnione wykroczenia – za jazdę bez uprawnień i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Materiały trafią do żyrardowskiego sądu rodzinnego i nieletnich. Policjanci będą również ustalać kto kierował pojazdem przed pościgiem i czy ojciec udzielił nieletniemu pojazd.


KPP Sochaczew

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy