Polityka wygrała! Rada Miejska mówi „tak” TV Trwam – bez naszego udziału

/ 32 komentarzy

8 lutego 2012 przejdzie do historii VI kadencji sochaczewskiego samorządu miejskiego jako dzień, w którym upolityczniono Radę Miejską w Sochaczewie. Pragniemy tą drogą poinformować sochaczewską opinię publiczną o tym, iż Rada praktycznie jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie sprzeciwu wobec nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym. Za przyjęciem stanowiska głosowali wszyscy radni zrzeszeni w klubach: Sochaczewskie Forum Samorządowe oraz Prawo i Sprawiedliwość. Będąc konsekwentnym w postępowaniu radni, którzy 3 lutego opuścili XVIII Sesję Rady Miejskiej, nie pojawili się również na wczorajszej kontynuacji obrad mającej miejsce 8 lutego.
Powody, dla których zdecydowaliśmy się na ten krok zostały Państwu przedstawione w odrębnym stanowisku. W kontynuacji sesji udział wzięło tylko 12 radnych.
Zależy nam jednak, by mieszkańcy Sochaczewa mieli pełną wiedzę w tej sprawie, dlatego informujemy o przebiegu tych kilkunastominutowych obrad.

1. Radni odrzucają wniosek formalny radnego Marcina Podsędka (z dnia 3 lutego br.) o zaprzestanie procedowania nad wnioskiem w sprawie sprzeciwu wobec nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym (za wnioskiem Marcina Podsędka głosuje tylko Bogumił Czubacki, przeciw jest 11 radnych – Marcin Cichocki, Sławomir Dorywalski, Krystyna Dybiec, Jolanta Gonta, Sylwester Kaczmarek, Arkadiusz Karaś, Waldemar Kowaluk, Bożena Rutkowska, Edward Stasiak, Jakub Wojewoda, Sylwester Zdzieszyński)

2. Radni przyjmują stanowisko w sprawie sprzeciwu wobec nie przyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym (za stanowiskiem głosuje 10 radnych – Sławomir Dorywalski, Krystyna Dybiec, Jolanta Gonta, Sylwester Kaczmarek, Arkadiusz Karaś, Waldemar Kowaluk, Bożena Rutkowska, Edward Stasiak, Jakub Wojewoda, Sylwester Zdzieszyński, wstrzymało się od głosu dwóch radnych – Marcin Cichocki, Bogumił Czubacki).

3. Przewodnicząca Jolanta Gonta zamyka obrady XVIII Sesji Rady Miejskiej.

Czy powody, dla których tak brutalnie podzielono Radę Miejską w Sochaczewie oraz mieszkańców naszego miasta były słuszne oceńcie Państwo indywidualnie.

Nie wydaje nam się konieczne przyjmowanie przez samorząd lokalny takiego stanowiska. Z informacji podawanych przez KRRiT wynika, że odmowa dotyczyła czterech nadawców telewizyjnych i była związana ze słabym wynikiem finansowym, jakie te stacje wykazały. Multipleks jest technologią kosztowną i stąd nie każdy podoła temu wyzwaniu. Poza tym, to nie jest chyba kompetencją samorządu miejskiego, by wypowiadać się o tak specjalistycznej dziedzinie i wyręczać Krajową Radę.

Powyższe wydarzenie pokazuje w pigułce, że publiczna debata wokół zasad i wartości przerodza się we wzajemną nagonkę. Do tej nagonki wykorzystuje się samorząd, pokazując palcem wroga i zaprzepaszczając kolejny raz szansę, że moralność obroni się sama.
A przecież można to zrobić w sposób niepolityczny i mniej kontrowersyjny, np. oglądając wspomniają telewizję, słuchając radia katolickiego, debatując o tym głośno i publicznie, namawiając przy tym do tego znajomych. Można przecież podpisywać listy poparcia i dawać świadectwo prawdzie, zamiast zamieniać debatę o etyce i moralności w polityczną hucpę w sochaczewskich samorządach.

Uważamy, że zajęcie stanowiska przez Radę Miejską i dyskusja podczas jej obrad na ten temat były niestosowne.
Jeszcze raz podkreślamy - jesteśmy przeciwni, by takie stanowiska przyjmować i debatować nad nimi podczas sesji Rady Miasta.

Z poważaniem

Radni Rady Miejskiej - nieobecni 8 lutego 2012r. podczas kontynuowania obrad XVIII Sesji Rady Miejskiej w Sochaczewie

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (32)

cenzurkacenzurka
0
Radni z PIS-u, sterowani zapewne przez ministranta Posła i Radni Forum Osieckiego maja chyba w głowie siano zamiast rozumu z Osieckim, Fergińskim, Wachowskim i Przewodniczącą Gontą na czele by uchwalać takie uchwały. Tu nawet nie ma co komentować, trzeba tym radnym i tym szanownym wielkim Panom Osieckiemu, Fergińskiemu i Wachowskiemu w najbliższych wyborach powiedziesz stanowcze NIE, by nigdy więcej się do rządzenia nie dostali.
(2012-02-09 20:00)
ciemnogrodziankaciemnogrodzianka
0
A ja się bardzo cieszę, że nasza rada miejska miała odwagę zająć się tak niepopularnym tematem i przyjęła to stanowisko. Mam nadzieję, że takich inicjatyw w Polsce będzie coraz więcej. Niejaki Ćwierćsędek będzie tylko niechlubnym epizodem w historii naszego miasta, o którym wszyscy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Może to on nie doczeka końca kadencji na stołku radnego? (2012-02-10 17:10)
ciemnogrodziankaciemnogrodzianka
0
przepraszam, chodziło o niejakiego Podsetka.  (2012-02-10 17:33)
MasłowskiMasłowski
0

Zachęcam do posłuchania wypowiedzi na antenie radia Maryja przewodniczącej Rady Miejskiej w Sochaczewie Jolanty Gonty i posła Macieja Małeckiego  w sprawie sprzeciwu wobec nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym.


Radio Maryja - audio


 


 


 

(2012-02-10 20:42)
Daniel GrabarekDaniel Grabarek
0
Rzeczywiście TV Trwam to wyjątkowo lokalna sprawa;) Dobrze wiedzieć, na co wydawane są pieniądze z naszych podatków. Właśnie na takie, co najciekawsze nie mające żadnego znaczenia dla toku sprawy - oświadczenia.  Swoją drogą, ciekawe co by się stało gdyby Polacy posłuchali się Tadeusza Rydzyka i przestali płacić podatki. W tym sochaczewianie, także te, które zbiera gmina :)
(2012-02-10 21:42)
Daniel GrabarekDaniel Grabarek
0
PS: Jako mieszkaniec Sochaczewa jakoś poprzez tę uchwałę nie czuję się wzięty w obronę.
(2012-02-10 21:48)
lipa lipa
0
Ja uważam za skandaliczne  zachowanie   tych radnych  co nie przyszli  na Sesję  Rady Miejskej   uważam  ,że  radny  jest zobowiązany   być na każdej Sesji  czy Uchwała   się podoba czy   nie  o tym mówią przepisy  mógł radny  zagłosować  według  własnego  sumienia    . O Jakej wy  polityce  wy mówicie  polityka  to jest życie społeczne   .Danielu  Grabarek  ja  ci  napiszę   tak jak coś  to naucz się  kultury   ksiedza  Tadeusza  Rydzyka  nawet  dla  rabina  należy się  szacunek  .   Panie  Pawle  Masłowski  widzę  ,że  Pan  słucha  Radia Maryja   jeśli  Pan ma takie informacje  ,że  Pani  przewodnicząca występowała  w tym  Radiu   .Wydaję   mi się  ,że  tu  Pan  ma najmniej  do  powiedzenia gdyż  wspierał  Pan  partię  SLD   co ma sprzeczny  program  z  nauką   kościoła  .  Jeśli  chodzi o ustawę  to wiem  ,że  dużo  osób  mieszkańców  onią  zabiegali   Więc  niewiem   czemu  Pan  radny  Marcin  P skladał  wniosek  by niedebatować   na nią  demokracje  mamy  a  prawo  mówi  ,że każdy  może  składać wnioski   . Robicie  problem  jak go niema   lepiej  zastanówcie się  czy  wolno  opuszczać Sesje   Rady Miejskej nawidzi mi się (2012-02-10 22:54)
GRZECHGRZECH
0
Księdza Tadeusza R.?

A czy przypadkiem nie jest On zakonnikiem redemptorystom w jakikolwiek sposób nie podlegającym zwierzchnictwu Polskiego Kościoła?


(2012-02-10 23:16)
robroyrobroy
0
czy wy trutnie PiSowskie macie zajmować się jakimś zakłamanym biznesmenem każącym mówić na siebie Ojciec? jego radiem i telewizornią? on wam płaci pewnie ze 2000 diety radnego czy społeczeństwo Sochaczewa?czy po to wybrali Małeckiego na posła żeby wychodził na idiotę gadając w czarnym radiu "niech będzie pochwalony J.Ch. i Maryja zawsze dziewica"? może jego żonie błonka się odnawia ?,siedzi na końcu sali daleko od swojego idola Jarosława Ave Ceasar Kaczyńskiego,nic nie robi a Sochaczew leży i kwiczy,podaję temat dla tych PiSowskich obrońców wiary:Minister obrony wywala dużą część kapelanów (pułkowników),za nim pójdzie policja straż szkoły i przedszkola ze szpitali znikną kapelani na etacie ordynatorów-SZABLE W DŁOŃ!!!pokazać Polsce że Sochaczew jest bastionem wiary ,niech świat japę otworzy ze zdziwienia i podziwu nad rozmachem umysłów Sochaczewskich radnych,niech oszust zwany "Ojcem Dyrektorem " śpi spokojnie sumienie ma czyste-dostał od otumanionych wiarą moherów kilkaset milionów i uratował stocznie jak mówił? uratował (chyba),Sochaczew czuwa!!! a ta jąkała eeee.....eeeee.... co z Posłem Małeckim reprezentowała Sochaczew w tym Radiu, niech z kartki czyta bo z głowy to jej dwa razy dłuższe wypowiedzi wychodzą
(2012-02-11 08:41)
IrekisIrekis
0

No i doigrałem się !


Jestem dezerterem !


Ogłoszono to całej Polsce a także światu, bo przecież to rozgłośnia ogólnoświatowa.


Po początkowym okresie paniki, no wszak nie co dzień człowiek staje się dezerterem, postanowiłem stanąć oko w oko z tym fatum, które mnie dopadło. Myślałem, myślałem i doszedłem do wniosku ze dezerter to człowiek jakiejś formacji militarnej no a w żadnym stopniu nie cywil, a ja nie jestem nawet ciurą obozowym, wobec czego raczej nie mogłem zdezerterować, bo niby skąd, myśl, myśl, a już wiem rada miejska to formacja militarna i brak udziału w jej posiedzeniach to dezercja no tak to przecież proste. Oczywiście z organizacji o profilu zmilitaryzowanym, jakim mogła być rada miejska mogłem zdezerterować, ale co tam złapią mnie raz dwa wszak trudno w wyludniającym się mieście ukryć i szybciutko wdrożą do służby, bo mam służyć to jest pewne. Przewertowałem szybciutko dostępne kodeksy i


Art. 338. § 1. Żołnierz, który samowolnie opuszcza swoją jednostkę lub wyznaczone miejsce przebywania albo samowolnie poza nimi pozostaje,
podlega karze aresztu wojskowego albo pozbawienia wolności do lat 3.


Ale jazda ciekawe ile mi wlepią, ale chyba nie więcej niż trzy lata, bo to już będzie po kadencji rady postawiłem na 12 miesięcy bez zawieszenie. Byłem szczęśliwy jakoś to będzie miękkie widzenia itp. I pomyślałem o innych o k ..a a jak to zależy od stopnia to ciekawe, kto jaki ma i ile dostanie, no to teraz na pewno wyjdzie szydełko z worka Ula kapitan czy porucznik, Marcin to też oficer, ale ja i Tereska to szeregowcy, nic to, wszystko będzie wiadomo na następnej sesji ….Ale, ale jaki ja głupi to przecież jest kk. polski a może będziemy skazani z innego, bo skoro z cywili zrobili dezerterów to mogą wszystko. Szybko zacząłem wertować dostępne materiały i strach sparaliżował mnie do szpiku kości w encyklopedii Wikipedia przeczytałem


„Dezercja jest podlegającym karze przestępstwem, samowolnym uchyleniem się od obowiązków wojskowych w czasie wojny lub pokoju. Żołnierz taki jest zwany dezerterem. Występek jest tak dawny jak armie świata, był znany w starożytnej Grecji i Rzymie. Do XIX wieku dezercja była z reguły karana śmiercią, w tym stuleciu wprowadzono w wojskowych kodeksach karnych rozróżnienie między dezercją a samowolnym oddaleniem się od oddziału, co utrzymało się do dziś. „


Ta śmierć mi się nie podobała, ale tu znowu o jakiś żołnierzach i wojskowych kodeksach, pocieszeniem było to samowolne oddalenie. Może nie rozwalą nas.


Dalej Wikipedia pisze


„W czasie II wojny światowej okrutne kary stosowano szczególnie w Wehrmachcie i Armii Czerwonej. Pod koniec wojny w ręce SS i żandarmerii wpadły dziesiątki tysięcy zbiegłych żołnierzy i cywilów włączonych do tzw. Volkssturmu, których w myśl maksymy Hitlera ("Żołnierz może umrzeć, dezerter musi umrzeć") rozstrzeliwano lub wieszano na miejscu. Oblicza się, że w ostatnich tygodniach oblężenia Berlina w kwietniu 1945 w mieście ukrywało się, co najmniej 50 000 dezerterów. W Armii Czerwonej nie tylko natychmiast rozstrzeliwano dezerterów, ale także uważano sowieckich jeńców wojennych przebywających w obozach niemieckich za podejrzanych o dezercję, gdyż dali się wziąć do niewoli zamiast umrzeć. „


No i dupa blada nie mam nadziei skoro mówią, że zdezerterowałem to pewnie i rozwalą.


Ale mam ostatnie życzenie no, bo skazańcowi to się chyba należy chciałbym, aby moje, nasze miasto rozwijało się jeszcze szybciej, aby rozwój Sochaczewa prowadził do przybywania ważnych instytucji i urzędów a nie do ograniczania ich roli, chciałbym, aby wszyscy obywatele tego miasta byli szczęśliwi i każdy, aby miał to, co zapragnie, chciałbym, aby obywatele miasta szanowali odmienność innych ludzi , wolność ich decyzji i wyborów chciałbym, aby człowiek człowiekowi był zawsze przyjacielem a nigdy wrogiem, chciałbym, aby zasłonięto mi przepaska oczy, bo boję się, coraz bardziej boję się o moje kochane miasto.


 


Irek Kisiołek dezerter

(2012-02-11 10:36)
lipa lipa
0
Panie  Jreneuszu  Kisiołek  a czy Pan  był na tej Sesji Rady  Miejskej   . Jak  Pan  by odebrał  to ,że radny nie przychodzi  na Sesję  bez usprawiedliwienia  gdyż  radny jest zobowiązany   być na sesji  i zagłosować zgodnie  z własnym sumieniem  o tym  mówią  przepis  jak już się powołujemy  na przepisy   .Panie Jreneuszu  radny  Marcin P  jak donosi  portal wnioskował  by  nie  glosować  tej uchwały  .Jak wiemy  każdy  mieszkaniec ma  prawo  składać  wnioski  zapytania  to czemu  innych  ludzi  traktuje się  inaczej  myslących  inaczej  , którzy może chcieli  tej ustawy A  wygrywa  większość  i trzeba się z tym   pogodzić   . W sprawie  Tv Trwam  podjeły  podobną   uchwałę  inne samorządy    min  miasto  Płock   z tego  co mi  wiadomo  .  Panie Jreneuszu jak  zaczną  radni  oglądać  TV TRWAM  to napewno   będą  przychodzić   na Sesję  będą  mysleć  z troską   o  naszym mieście .To moja ocena   (2012-02-11 12:54)
prdprd
0

To jak jakis koszmarny sen..... jaka miernota polityczna.

Czy Wy Sochaczewscy Radni to nie jestescie od tego by np zadbac o swiecace zarowki w latarniach i o sprawne chodniki etc.....

 

 

(2012-02-11 18:13)
dreptakdreptak
0
prd, cenzurka, to wszystko głos jednego radnego spod znaku cenzurki-brak maturki. panowie zamilczcie i do szkół!!! (2012-02-11 21:01)
lora1lora1
0

Ale ciemnogród, czyj to był pomysł żeby nad tym obradować?

Czy sochaczewska rada nie ma nic innego do roboty?

A może nam się tylko wydaje że to rada rządzi , a ktos to robi z tylnego siedzenia!!!!!!

Zamiast wsłuchiwac się w głos ludu, wsłuchują się w głos z ambony!!!!!!

Do wyborów.......

(2012-02-12 11:46)
iksiks
0
No nie, nie mogę uwierzyć czym zajeli się ci ludzie. (2012-02-12 12:50)
K.K.
0
Dziś w Kościele księża również nawoływali do popierania TV Trwam. Mnie to razi -  Rydzyk to żaden autorytet i nie podpisuje się absolutnie pod jego działalnością. Nie chciałabym, aby  dzielić Katolików, na "rydzykowych" i na na pozostałych... (2012-02-12 14:18)
użytkownik8699użytkownik8699
0

Wiele osób przyszło w środę, 8 lutego na dokończenie przerwanej sesji Rady Miejskiej, gdyż warto było zobaczyć, kto jest faktycznie kim i jak postępuje w myśl składanych deklaracji wyborczych i przynależności partyjnej.


Wielu wyborców zapewne jest obecnie zawiedzionych że osoby które przed wyborami deklarowały prawicowość i należały do PiS-u, nagle nie są za poparciem przydzielenia dla TV Trwam miejsca na multipleksie.


Startując z listy partii PiS-u gdzie w regionie zdecydowanie przeważa elektorat partii, było do przewidzenia że są większe szanse na wejście do Rady Miejskiej.


Należało by tym samym uszanować głosy wyborców którzy im zaufali w imię tego że wybrane kandydatki w podstawowych sprawach będą reprezentował interesy ich jak i partii.


Zadziwia były burmistrz wstrzymujący się od głosu w tej sprawie. Posiadają z żoną media jak też na terenie byłych zakładów Chemitex dzierżawą od miasta dla potrzeb radia pomieszczenie i komin fabryczny.


Trudno uciec od tematu zasłaniając się dziurami w drogach. Temat jest jak najbardziej właściwy do podejmowania przez Radnych Miejskich, gdyż po mimo nienajlepszych stanu dróg sygnał radiowy i telewizyjny jak do tej pory dociera do Sochaczewa. Nie można tak jak w przypadku ACTA pętać wolność medialną i osobistą. Pozbawiać tak dużej grupy ludności katolickiej odbioru niezależnych polskich media. Ze swych  światłych poglądów nie tylko jest znany Polakom i światu zakonnik Mikołaj Kopernik Torunia ale i Ojciec Rydzyk z Torunia.

(2012-02-12 19:32)
użytkownik1721użytkownik1721
0
Każdy nawet mini-inteligentny człowiek wie że aby poznać prawdę trzeba czerpać informacje z minimum 2 żródeł, bo prawda leży zawsze po środku. Debil;e ograniczają się do JEWROTV, jedyną alternatywą jest TRWAM.  TV cyfrowa ma bardzo dużo miejsca ale nadają tylko debilską sieczkę dla blondynów, a podobno mamy demokrację czyli dla 40% ludzi też powinien być choć 1 kanał. Musimy teraz cierpieć za to źe kiedyś przyjęliśmy "gości".
(2012-02-12 19:40)
mefistomefisto
0
Ja apeluję do tych co bronili sochaczewskiego sądu przed likwidacją.W tamtej sprawie obecność księży im nie przeszkadzała.Tutaj jednak sprawa wiary jest dla nich gorsząca ,to się nazywa hipokryzja. (2012-02-12 19:56)
K.K.
0

Do JANSOCH:" Ze swych światłych poglądów nie tylko jest znany Polakom i światu zakonnik Mikołaj Kopernik Torunia ale i Ojciec Rydzyk z Torunia"

Nie wiem czy to jest dowcip, wkręcasz innych? Porównujesz o.Rydzka do Mikołaja Kopernika? 

A możesz przytoczyć, co takiego cennego wniósł o.Rydzyk do naszego życia ?Swojego maybacha?

(2012-02-12 20:06)
SepixSepix
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2012-02-12 21:18)
karol997karol997
0

Jeśli TV Trwam jest nieależna to ja jestem święty, a kto żyje z owej TV chyba wymieniony tu ojciec lubiący przepych i rozgłos.


Karol


 

(2012-02-12 23:25)
użytkownik8699użytkownik8699
0

@ Karol 997


Nie wiem z skąd taka zawiść. Pewnie pan nie dołożył nawet złotówki. Poco komuś zazdrościć. Może i pan uruchomić telewizję ,,Karol 997’’ zgarniać kasiorę, jeździć maybachem, żyć w przepychy i rozgłosie.


@ K


Zarówno Kopernik jak i Galileusz w swoich czasach w głoszeniu prawdy byli niezrozumiali przez mało wówczas wykształcone w większości społeczeństwo. Nawet klerowi wtedy nie chodziło o ujawnienie prawdy, która to w tej kwestii nie była sprzeczna z Pismem Świętym. Galileusza jednak zrehabilitował po latach nasz Papież Jan Paweł II.  Obecnie społeczeństwo co prawda ma spory dostęp do wiedzy ale niekorzystny wpływ wywierają w większości media. W kościele katolickim jest i obecnie wiele sprzeczności, duchowni zachowują się nieraz poniżej krytyki, są tak jak my tylko ludźmi.


Prawda nie zawsze jest po drodze z celami rządzących i tymi trzymającymi władzę. Często boją się o jej ujawnienie. Manipulują, zakłamują. Obecnie wydawało by się że mamy demokrację i wolne media. W zasadzie to główne media nie są w polskich rękach i nie polskich pilnują spraw i interesów. To jednak gó… ma do powiedzenia większość demokratyczna, tak jak na przykładzie ACTA. Do powiedzenia mają więcej od prezydenta instytucje finansowe, zagraniczne koncerny. Do problemu urasta przyznanie koncesji dla jednej polskiej katolickiej telewizji nie polskojęzycznej. Dlaczego ktoś ma nie mieć porównania jakiejś przedstawianej sprawy co na ten temat pisze(michnikoformatuje w mózgach) np.: G.W. a co przedstawia TV Trwam. Prawda np.: przedstawiana przez MAK wzmacniana przez inne media po czasie okazały się kłamstwem. Media nieudolnie po cichu dopiero teraz niektóre sprawy odszczekują.  


Co może komu przeszkadzać TV Trwam czy Radio Maryja ?. Myślę że najwięcej przeszkadza to tym oportunistom którzy nigdy nie słuchali i nie oglądali tych media.


Są to normalne media o wysokiej kulturze, które prowadzi ksiądz, w których nadawane są audycje o tematyce chrześcijańskiej w szerokim zakresie: od muzycznych po publicystyczne.. Nadawane są audycje patriotyczne kształtujące postawę obywatelską jak i dbające o zachowanie tożsamości narodowej.


Nie prawdą jest że odbiorcami są jedynie tylko ludzie starsi. Są ludzie młodzi i są tez małe dzieci które niejednokrotnie odpowiadają na zadawane pytania w konkursach .


Przez polskojęzyczne media jak i na ich forach internetowych odbiorcy tych media jak i Ojciec Rydzyk, są często szkalowani, poniżani. Używa się w stosunku do nich wulgarnych niecenzuralnych słów, w najlepszym wypadku nazywani są "moherowymi beretami" a nie ,,katolikami.’’


W Polsce ludzie starsi to dość specyficzna grupa na tle innych krajów UE, często schorowani przy zlej służbie zdrowia z niskimi emeryturami, pomagającymi wychowywać dzieci. Nie stać ich, aby inaczej zorganizować sobie czas np:  na turystyczne wyjazdy(najwyżej pielgrzymki), czy inne zajęcia, ich życie skupia się wokół Radia Maryja, TV Trwam  i kościoła.


Te media do odbiorców mówią prostym i zrozumiałym językiem, dają im poczucie przynależności do pewnej zbiorowości, organizują im życie kulturalne, towarzyskie, wysłuchują problemów.


Co do Rydzyka maybacha to już dawno nawet gazeta Michnika odszczekała, że to jest nieprawda. Tak że kłamstwo utrwalone w michnikosformatowanych umysłach nadal funkcjonuje i pozostaje na trwałe utrwalone.


Rydzyk jest znany na świecie, gdyż jego media odbierane są daleko po zagranicami przez polonię na całym świecie. Tak że takie media należało by wspierać w ich działalności a nie próbować co poprzez niektórych je ograniczać.

(2012-02-12 23:55)
anulayanulay
0
Wstyd mi, że mieszkam w mieście, w którym na sesji rady miejskiej za publiczne pieniądze podejmowane są kwestie  p rzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym...... Czy to jest istotna dla miasta sprawa?  (2012-02-13 08:28)
użytkownik8699użytkownik8699
0

Ci co się wstydzą mieszkać w takim mieście to się jednocześnie wstydzą podać nawet swoich nazwisk. Są to takie osoby że pewnie i ze wstydu chodzą do kościoła żeby o nich źle nie powiedzieli inni ludzie. Jak jesteś ateistom czy innego wyznania to czego się wstydzisz, powinieneś jawnie manifestować swoją osobowość. Jak będziesz wyglądał kiedy walczysz z kościołem z wiarą katolicką a później spoczniesz pochowany pod krzyżem bo się wstydziłeś.

(2012-02-13 09:38)
ciemnogrodziankaciemnogrodzianka
0
A ja się dziwię, że tu takich kilku co się pewnie mają za mądrych, ograniczają się wyłącznie do własnego podwórka. Chyba dlatego, że ich umysły nie są w stanie ogarnąć nic więcej. Po co wiedzieć co się dzieje w Grecji, przecież to tak daleko. A że za miesiąc albo dwa taka sama rewolta będzie u nas, to co? Nie ma nic gorszego jak wąziutkie horyzonty. Trochę się dziwę, że matołkom dała się zdominować pani Ula Pawlak. Po kampanii wyborczej było widać, że nie ma kobitka nosa do polityki. Ale po co epatować nienawiścią do kogokolwiek, rasowy polityk tego nie robi. Pani Urszulo więcej wstrzemięźliwości i własnej mądrości. Na dziś jest pani wykorzystywana przez największą szuję w mieście. Jeśli pani nie zdaje sobie z tego sprawy, to znaczy, że mam rację. (2012-02-13 09:41)
PSGGPSGG
0
Abstrahując od jakichkolwiek sympatii politycznych, czy światopoglądowych, Rada Miejska nie jest organem, który powinien wypowiadać się publicznie w tej kwestii. Brak jej ku temu zarówno kompetencji jak i upoważnienia publicznego, w innym celu zostali przez nas wybrani. "Wtrącanie się" w taki sposób do polityki ogólnokrajowej jest w mojej opinii sporym nadużyciem władzy. Idąc tym tropem, może Rada powinna jeszcze przygotować memorandum w sprawie umowy ACTA, listy leków refundowanych i stóp procentowych ...
Oczywiście, nie widzę nic złego w tym, aby każdy z radnych miejskich jako osoba PRYWATNA wypowiadał się w dowolnej kwestii, posiadał przekonania i je uzewnętrzniał. Tyle ze na własny rachunek. Jako mieszkaniec miasta Sochaczew, nie życzę sobie by Samorząd uzurpował sobie prawo do wypowiadania się w moim imieniu, a tak właśnie należy tą sytuację zinterpretować.


(2012-02-13 10:54)
lora1lora1
0

Do PSGG,

bardzo słuszna wypowiedź. Wiecej takich.

 

 

(2012-02-14 09:09)
JacekJacek
0

Zastanawiam się jak wielkim ignorantem trzeba być i jak ograniczoną wiedzę historyczna trzeba mieć żeby porównywać Rydzyka do Kopernika.
Wybitnego naukowca, który dokonał wiekopomnego odkrycia, który jest znany i poważany na całym swiecie, który pomimo sprzeciwu kościoła katolickiego nie bał się głosic swoich odkryć (jego książka była na indeksie ksiąg zakazanych do XIXw.) porównywać do naciągacza, hochsztaplera i założyciela sekty, któremu zależy tylko i wyłącznie na kasie, który wykorzystuje naiwność emerytów i rencistów aby wyłudzic od nich pieniądze na swoje podejrzane interesy.
Takie porównanie jest obrazą nie tylko samego Kopernika ale i wszystkich Polaków. Jako Polak nie życzę sobie tak obraźliwych porównań.
Co do rady miejskiej to jest to totalna kompromitacja. Wypowiada się w sprawach, które leżą całkowicie poza jej kompetencjami. Tylko czekać aż zaczną się zajmować sprawą krzyża w sejmie, globalnego ocieplanie oraz kryzysu światowego. Żenada. Niech zajmą tym do czego zostali wybrani.

(2012-02-14 10:41)
urspawurspaw
0
Chciałabym mocno podkreślić, że zarzut iż epatuję nienawiścią do kogokolwiek jest mocno nietrafiony. Wychodząc z pamiętnej sesji, wyraziłam tylko swój sprzeciw na wkręcanie mnie, wbrew mojej woli w politykę  ogólnokrajową. Radni Miejscy nie mają takich uprawień, żeby zajmować się problematyką KRRiT. Całą sprawę można było rozegrać na zasadzie społecznej akcji zbierania podpisów poparcia i wtedy nie byłoby tych wszystkich emocji. Stawianie radnych na linii walki o sprawy nie dotyczące miasta (pomimo szacownych treści, które niesie TV Trwam - jest to jednak telewizja komercyjna) budzi we mnie głęboki sprzeciw. Mój sprzeciw budzi również forma nacisku jaką przybrano w stosunku do tych wszystkich, którzy w podobny do mnie sposób, wyrazili swój stosunek do tej sprawy. Bo jak inaczej nazwać fakt, że zaledwie w kilka dni po sesji, Przewodnicząca Rady Miasta i nasz rodzimy poseł, na antenie Radia Maryja komentują zachowanie ludzi, którzy odważyli się mieć swoje zdanie w tej sprawie. Jestem osobą, która szanuje swoje przekonania i to, że inni mogą myśleć inaczej. Dlatego wszelkie formy przymusu będą budzić mój sprzeciw. 
(2012-02-15 08:27)
samurajsamuraj
0

Na początku komentarzy "cenzurka" pisze, że radni PiS-u i radni Forum mają siano w głowie!!!  To chyba niektórzy komentujący mają SIANO, albo jeszcze co gorszego w łepetynach!!!  Przecież nawet średnio rozgarnięty obywatel wie, że wybory nie tylko do parlamentu, ale i do rady miast, powiatu, a nawet gminy są POLITYCZNE i większość podejmowanych tam działań jest polityczna, a niektórzy radni MIEJSCY tego nie wiedzą!!! i coś tam bredzą, że w tej jednej sprawie UPOLITYCZNIONO radę!!! To kpina, czy żart???


Inni piszą o jakichś majbachach (nie wiem czy wiedzą co to jest???), albo o BIZNESMENIE Rydzyku!!! Jaki biznesmen jak KRRiT stwierdza, że nie jest w stanie wydolić na miejsce w "multipleksie"!?!?!   Pomyślcie i RADNI UCIEKINIERZY i komentujący, co bredzicie!!!

(2012-02-15 18:34)
RozpruwaczRozpruwacz
0
Ale chwileczkę, przecież ojciec dyrektor ma jeszcze radio więc o co chodzi. (2012-02-16 12:06)
SzczawiuSzczawiu
0
i kto tu powinien pomyśleć samuraju? :)

Jansoch gratuluję, od zawsze wiedziałem, że masz bałagan na strychu.

Ja myślę, że niedługo nasza rada zajmie się sprawą Nergala w TVoP i krzyża w sejmie jak napisał Jacek. Skoro mamy już swojego człowieka na Wiejskiej to teraz nawet pan burmistrz będzie miał mało do powiedzenia.
Pamiętajcie o tych głosowaniach przy najbliższych wyborach.

i jeszcze słowo do jednego z naszych radnych
Panie Sławku, żenada.
(2012-02-19 09:07)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy